Research Impact Leaders Award 2016 dla Uniwersytetu Jagiellońskiego

Research Impact Leaders Award 2016 dla Uniwersytetu Jagiellońskiego

01.12.2016
Research Impact Leaders Award jest częścią światowej inicjatywy Elsevier mającej na celu wspomaganie badań oraz rozwoju nauki w wielu dyscyplinach. Nagrody są wyrazem uznania dla wybitnych instytucji badawczych, które mają największy wpływ na badania naukowe i przyczyniają się do lepszej rozpoznawalności polskiej nauki na świecie. Uniwersytet Jagielloński uhonorowano za wysoki poziom cytowań publikacji w zakresie leśnictwa i weterynarii.
więcej o Research Impact Leaders Award 2016 dla Uniwersytetu Jagiellońskiego
Miasto Kraków nagrodziło czterech profesorów Uniwersytetu Jagiellońskiego

Miasto Kraków nagrodziło czterech profesorów Uniwersytetu Jagiellońskiego

25.11.2016
25 listopada w sali im. Stanisława Wyspiańskiego w Pałacu Wielopolskich prezydent miasta prof. Jacek Majchrowski wręczył tegoroczne Nagrody Miasta Krakowa. Wśród sześciu uhonorowanych osób znalazło się aż czterech profesorów z naszej uczelni.
więcej o Miasto Kraków nagrodziło czterech profesorów Uniwersytetu Jagiellońskiego
Prof. Jacques Leroy uhonorowany Orderem Zasługi RP

Prof. Jacques Leroy uhonorowany Orderem Zasługi RP

24.11.2016
24 listopada 2016 r. prof. Jacques Leroy otrzymał Krzyż Oficerski Orderu Zasługi Rzeczypospolitej Polskiej. W imieniu prezydenta RP medal wręczył Paweł Ćwik, wicewojewoda małopolski.
więcej o Prof. Jacques Leroy uhonorowany Orderem Zasługi RP
Prof. Leah Wortham nagrodzona Orderem Zasługi RP

Prof. Leah Wortham nagrodzona Orderem Zasługi RP

10.11.2016
10 listopada 2016 r. wojewoda małopolski Józef Pilch, w imieniu prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, wręczył Krzyż Oficerski Orderu Zasługi Rzeczpospolitej Polskiej prof. Leah Wortham z Catholic University Columbus School of Law.
więcej o Prof. Leah Wortham nagrodzona Orderem Zasługi RP
Studenci UJ zwycięzcami hackathonu danych publicznych

03.10.2016
W niedzielę, 25 września, zakończył się pierwszy rządowy maraton programistów, czyli hackathon danych publicznych. 90 osób w 17 zespołach tworzyło przez weekend aplikacje wykorzystujące dane publiczne i walczyło o nagrody o łącznej puli ponad 50 tys. zł. Trzy zwycięskie projekty zostaną wdrożone. Nagroda główna trafiła do zespołu "Fringers", którego członkami są studenci Wydziału Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Jagiellońskiego.
więcej o Studenci UJ zwycięzcami hackathonu danych publicznych