Dr Miłosz Stelmach autorem najlepszej książki filmowej wg "Kina"
nagrody mobilna

Dr Miłosz Stelmach autorem najlepszej książki filmowej wg "Kina"

01.12.2021
W ubiegły poniedziałek w warszawskim kinie Luna odbyła się uroczystość wręczenia nagród miesięcznika "Kino". Nagrodę im. Bolesława Michałka za najlepszą książkę o tematyce filmowej odebrał dr Miłosz Stelmach z Wydziału Zarządzania i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Jagiellońskiego (WZiKS UJ). Jury uhonorowało go za monografię "Przeczucie końca. Modernizm, późność i polskie kino", traktującą o rodzimym powojennym kinie autorskim.
więcej o Dr Miłosz Stelmach autorem najlepszej książki filmowej wg "Kina"
Magda Sara Szwabowicz autorką najlepszej książki o tematyce żydowskiej
nagrody

Magda Sara Szwabowicz autorką najlepszej książki o tematyce żydowskiej

26.11.2021
W piątek 26 listopada poznaliśmy nazwiska laureatów 4. edycji Nagrody im. Józefa A. Gierowskiego i Chonego Shmeruka za najlepszą naukową publikację książkową w dziedzinie historii i kultury Żydów w Polsce. Pierwszą nagrodę otrzymała dr Magda Sara Szwabowicz z Wydziału Historycznego Uniwersytetu Jagiellońskiego za książkę "Hebrajskie życie literackie w międzywojennej Polsce", która ukazała się nakładem Wydawnictwa Instytutu Badań Literackich PAN.
więcej o Magda Sara Szwabowicz autorką najlepszej książki o tematyce żydowskiej
Dr Łukasz Lamża laureatem Nagrody Znaku i Hestii im. ks. Tischnera

Dr Łukasz Lamża laureatem Nagrody Znaku i Hestii im. ks. Tischnera

26.11.2021
Pracujący w Centrum Kopernika Badań Interdyscyplinarnych UJ filozof przyrody oraz popularyzator nauki został nagrodzony za książkę "Światy równoległe. Czego uczą nas płaskoziemcy, homeopaci i różdżkarze". Wyróżnienie przyznano mu w kategorii publicystyki lub eseistyki na tematy społeczne, która uczy Polaków przyjmować "nieszczęsny dar wolności.
więcej o Dr Łukasz Lamża laureatem Nagrody Znaku i Hestii im. ks. Tischnera
Znamy laureatów jubileuszowej edycji konkursu "Camera Jagellonica"
nagrody i wyróżnienia

Znamy laureatów jubileuszowej edycji konkursu "Camera Jagellonica"

25.11.2021
24 listopada ogłoszono wyniki piątej edycji konkursu "Camera Jagellonica". W tym roku oprócz zdjęć w kategoriach "Architektura", "Życie studenckie" i "Impresje" uczestnicy mogli nadsyłać swoje prace w temacie ekologii (kategoria "Była sobie ziemia"). Po raz pierwszy w historii konkursu organizowanego przez Biuro Prasowe UJ była możliwość przygotowania krótkich materiałów wideo. Do konkursu zgłoszono rekordową liczbę prac - ponad 250 zdjęć i filmów.
więcej o Znamy laureatów jubileuszowej edycji konkursu "Camera Jagellonica"
Wysokie odznaczenie państwowe dla emerytowanego profesora UJ

Wysokie odznaczenie państwowe dla emerytowanego profesora UJ

12.11.2021
Z okazji przypadającego 11 listopada Narodowego Święta Niepodległości prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda wręczył odznaczenia państwowe osobom zasłużonym w służbie państwu i społeczeństwu. Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski odznaczony został prof. dr hab. Stanisław Tokarski były kierownik Zakładu Azji Wschodniej i Południowej Wydziału Studiów Międzynarodowych i Politycznych Uniwersytetu Jagiellońskiego.
więcej o Wysokie odznaczenie państwowe dla emerytowanego profesora UJ