Wynalazek naukowców z UJ nagrodzony w konkursie EUREKA! DGP

W tegorocznej edycji konkursu (rozpoczętej w październiku 2014 r.) internauci wytypowali najlepsze zgłoszone wynalazki. III miejsce przyznano wynalazkowi zgłoszonemu przez Uniwersytet Jagielloński.

Innowacyjne rozwiązanie -  Sposób detekcji bakterii i grzybów we krwi za pomocą metody NESTED zostało opracowane przez naukowców z Katedry Mikrobiologii Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Medicum: dr Tomasza Gosiewskiego, dr Monikę Brzychczy-Włoch, dr Agatę Pietrzyk i prof. Małgorzatę Bulanda.

Finał konkursu zaplanowany na 20 czerwca 2015 r.  Wtedy poznamy ostatecznego zwycięzcę i laureata głównej nagrody.

"Eureka! DGP - Odkrywamy polskie wynalazki" to cykl redakcyjny połączony z konkursem na najlepszy wynalazek zgłoszony przez polską uczelnię lub instytut naukowy. Celem jest promocja polskiej nauki i potencjału twórczego młodych wynalazców poprzez przedstawienie na łamach gazety wynalazków zgłoszonych do Urzędu Patentowego RP, które mają zastosowanie w praktyce, mogą być wykorzystane w gospodarce i w produkcji.

Naukowcy sprawdzą, jak studenci łączą edukację ze sprawowaniem opieki nad osobami starszymi

Student UJ CM współautorem projektu nagrodzonego w konkursie "<span lang='en'>Direction: Space</span>"

Student UJ CM współautorem projektu nagrodzonego w konkursie "Direction: Space"

Między neuroróżnorodnością a terapią