Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Wiadomości

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Osiągnięcia

Najmłodszy w historii Polski profesor tytularny pracuje w UJ CM
osiągnięcie mobilna

Najmłodszy w historii Polski profesor tytularny pracuje w UJ CM

21.07.2022
Mateusz Hołda z Wydziału Lekarskiego UJ CM (WL UJ CM) jest pierwszym polskim naukowcem, któremu przyznano tytuł profesora tytularnego przed ukończeniem 30. roku życia. 4 lipca postanowieniem prezydenta RP Andrzeja Dudy otrzymał tytuł profesora nauk medycznych i nauk o zdrowiu w dyscyplinie nauki medyczne. Do tej pory najmłodszym polskim profesorem był Krzysztof Sośnica z Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu.
więcej o Najmłodszy w historii Polski profesor tytularny pracuje w UJ CM
Kolejny naukowiec UJ z prestiżowym <span lang="en">Consolidator Grant</span> ERC
osiągnięcie mobilna

Kolejny naukowiec UJ z prestiżowym Consolidator Grant ERC

20.07.2022
Europejska Rada ds. Badań Naukowych (European Research Council - ERC) ogłosiła wyniki konkursu Consolidator Grant 2021. Wśród nagrodzonych badaczy znalazł się dr hab. Dawid Pinkowicz, prof. UJ z Wydziału Chemii Uniwersytetu Jagiellońskiego, który uzyskał dofinansowanie w wysokości ponad 1,7 mln euro na realizację projektu, który doprowadzi do uzyskania unikatowych fotomagnesów molekularnych.
więcej o Kolejny naukowiec UJ z prestiżowym Consolidator Grant ERC
Współpraca z zagranicznymi partnerami w ramach OPUS 22 + <span lang="en">LAP/Weave</span>
osiągnięcie mobilna

Współpraca z zagranicznymi partnerami w ramach OPUS 22 + LAP/Weave

19.07.2022
Narodowe Centrum Nauki (NCN) poinformowało, że kolejni laureaci konkursu OPUS 22 + LAP/Weave wkrótce rozpoczną swoje badania. Dwoje naukowców Uniwersytetu Jagiellońskiego - prof. Kinga Sałat z Wydziału Farmaceutycznego UJ CM i dr inż. Bipin Indurkhya, prof. UJ z Wydziału Filozoficznego UJ - zrealizują projekty we współpracy trójstronnej z partnerami z Czech, Austrii i Słowenii.
więcej o Współpraca z zagranicznymi partnerami w ramach OPUS 22 + LAP/Weave
Dwa projekty humanistyczne nagrodzone w konkursie NPRH
osiągnięcie mobilna

Dwa projekty humanistyczne nagrodzone w konkursie NPRH

12.07.2022
Ministerstwo Edukacji i Nauki poinformowało o rozstrzygnięciu kolejnego konkursu w ramach Narodowego Programu Rozwoju Humanistyki (NPRH). Na liście rankingowej znajdują się 2 projekty, które zrealizują naukowcy Uniwersytetu Jagiellońskiego. Dotyczą one dziejów Biblioteki Jagiellońskiej w latach 1918-2003 oraz kultury cyfrowej, która jest jedną z najważniejszych i najbardziej oryginalnych tradycji produkcji kulturowej w Polsce.
więcej o Dwa projekty humanistyczne nagrodzone w konkursie NPRH
Młodzi naukowcy z UJ zdobyli ministerialne stypendia
osiągnięcie mobilna

Młodzi naukowcy z UJ zdobyli ministerialne stypendia

04.07.2022
Dziewiętnaścioro wybitnych młodych naukowców z Uniwersytetu Jagiellońskiego otrzymało stypendia ministra edukacji i nauki. Dzięki temu przez trzy lata będą oni otrzymywali wsparcie w wysokości 5 390 zł miesięcznie. W tegorocznej edycji konkursu wpłynęło 1719 wniosków. 215 laureatów zostało wyłonionych przez ekspertów reprezentujących wszystkie dyscypliny naukowe i artystyczne. Najwięcej stypendiów – aż 19, zostało przyznanych naukowcom zgłoszonym przez Uniwersytet Jagielloński.
więcej o Młodzi naukowcy z UJ zdobyli ministerialne stypendia

Widok zawartości stron Widok zawartości stron