Profesorowie Jan Kozłowski i Józef Spałek laureatami Nagród FNP

Profesorowie Jan Kozłowski i Józef Spałek laureatami Nagród FNP

12.12.2016
Fundacja na rzecz Nauki Polskiej (FNP) po raz 25. przyznała Nagrody FNP, które cieszą się opinią najważniejszego wyróżnienia naukowego w Polsce. Laureatami zostało 4 wybitnych polskich uczonych - profesorowie Jan Kozłowski i Józef Spałek z Uniwersytetu Jagiellońskiego, prof. Marek Samoć z Politechniki Wrocławskiej i prof. Bogdan Wojciszke z Uniwersytetu SWPS. Uroczystość wręczenia nagród odbyła się 8 grudnia br. na Zamku Królewskim w Warszawie.
więcej o Profesorowie Jan Kozłowski i Józef Spałek laureatami Nagród FNP
Profesor Piotr Kardas w prezydium Naczelnej Rady Adwokackiej

Profesor Piotr Kardas w prezydium Naczelnej Rady Adwokackiej

07.12.2016
Kierownik Zakładu Prawa Karnego Porównawczego na Wydziale Prawa i Administracji UJ prof. Piotr Kardas został wybrany na wiceprezesa Naczelnej Rady Adwokackiej (NRA). Decyzję taką podjęto podczas sobotniego posiedzenia plenarnego NRA. Rada jest organem samorządu zawodowego adwokatów wykonujących zawód zaufania publicznego. Samorząd adwokatów działa pod ochroną Konstytucji RP.
więcej o Profesor Piotr Kardas w prezydium Naczelnej Rady Adwokackiej
Student Uniwersytetu Jagiellońskiego laureatem Złotego Medalu Chemii 2016

Student Uniwersytetu Jagiellońskiego laureatem Złotego Medalu Chemii 2016

02.12.2016
Michał Magott z Wydziału Chemii Uniwersytetu Jagiellońskiego został laureatem 6. edycji konkursu „Złoty Medal Chemii”. Zwycięzca odebrał nagrodę w czwartek w Warszawie. Kapituła konkursu nagrodziła jego pracę "Magnetyczne i fotomagnetyczne łańcuchy koordynacyjne oparte na [Mn(bpy)n]2+ i oktacyjanometalanach" napisaną pod opieką dr. Dawida Pinkowicza z Zakładu Chemii Nieorganicznej UJ.
więcej o Student Uniwersytetu Jagiellońskiego laureatem Złotego Medalu Chemii 2016
Uniwersyteccy naukowcy z nagrodami Prezesa Rady Ministrów

Uniwersyteccy naukowcy z nagrodami Prezesa Rady Ministrów

25.11.2016
Prof. Andrzej Borowski, prof. Józef Spałek, dr Michał Bizoń i dr Mateusz Konczal zostali laureatami nagród Prezesa Rady Ministrów. Na czwartkowej uroczystości w Kancelarii Prezesa Rady Ministra nagrody 44 naukowcom wręczył Jarosław Gowin, wicepremier i minister nauki i szkolnictwa wyższego. - To, czym państwo się zajmujecie, to, co jest zawodem, misją, powołaniem, ma konstytutywny sens dla człowieczeństwa - powiedział szef resortu nauki.
więcej o Uniwersyteccy naukowcy z nagrodami Prezesa Rady Ministrów
Ponad 60 milionów złotych na badania podstawowe od Narodowego Centrum Nauki

Ponad 60 milionów złotych na badania podstawowe od Narodowego Centrum Nauki

15.11.2016
Narodowe Centrum Nauki (NCN) rozstrzygnęło 11. edycję konkursów Opus, Sonata i Preludium, a także 2. edycję konkursu Polonez. Nagrodzonych w nich zostało 116 uniwersyteckich naukowców, którzy otrzymają 60,1 mln zł. Łącznie NCN sfinansuje 1090 projektów, na realizację których przekaże ponad 494 mln zł.
więcej o Ponad 60 milionów złotych na badania podstawowe od Narodowego Centrum Nauki