Wydział FAIS UJ nominowany do Polskiej Nagrody Innowacyjności

Wydział FAIS UJ nominowany do Polskiej Nagrody Innowacyjności

13.06.2016
Wydział Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej UJ (FAIS UJ) znalazł się w gronie nominowanych do tej prestiżowej nagrody jednostek naukowo-badawczych.
więcej o Wydział FAIS UJ nominowany do Polskiej Nagrody Innowacyjności
Sukces naszych studentów w konkursie ABB IT Challenge

Sukces naszych studentów w konkursie ABB IT Challenge

13.06.2016
Zespół Progress Bear, czyli Olga Wojanarowska (studia dalekowschodnie, Wydział Studiów Międzynarodowych i Politycznych UJ) i Artem Shubovych (inżynieria oprogramowania, Wydział Matematyki i Informatyki UJ) zajęli IV miejsce.
więcej o Sukces naszych studentów w konkursie ABB IT Challenge
Ranking Wydziałów Prawa: Uniwersytet Jagielloński bezkonkurencyjny

Ranking Wydziałów Prawa: Uniwersytet Jagielloński bezkonkurencyjny

13.06.2016
Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego (WPiA UJ) po raz trzeci z rzędu zwyciężył w rankingu wydziałów prawa przygotowanym przez dziennik "Rzeczpospolita". Oceniane jednostki mogły otrzymać 45 punktów. Lider zdobył 37,2 pkt., czyli 83 proc. z możliwych. Drugie miejsce przypadło Uniwersytetowi w Białymstoku (34,6), a trzecie Uniwersytetowi Warszawskiemu (32,2).
więcej o Ranking Wydziałów Prawa: Uniwersytet Jagielloński bezkonkurencyjny
Uniwersytet Jagielloński ponownie na szczycie Rankingu Szkół Wyższych

Uniwersytet Jagielloński ponownie na szczycie Rankingu Szkół Wyższych

08.06.2016
W ogłaszanym co roku przez Fundację Edukacyjną „Perspektywy" rankingu od lat o pierwsze miejsce walczą z równym powodzeniem Uniwersytet Jagielloński i Uniwersytet Warszawski. Po ubiegłorocznym, historycznym remisie (obie uczelnie zajęły ex aequo 1. miejsce), w obecnej edycji zestawienia UJ nieznacznie ustąpił warszawskiej uczelni i ze wskaźnikiem 98,2 proc. zajął drugie miejsce w Rankingu Uczelni Akademickich 2016.
więcej o Uniwersytet Jagielloński ponownie na szczycie Rankingu Szkół Wyższych
Ponad 5 mln zł dla naukowców przyjeżdżających na UJ

Ponad 5 mln zł dla naukowców przyjeżdżających na UJ

19.05.2016
Narodowe Centrum Nauki (NCN) rozstrzygnęło pierwszą edycję konkursu Polonez skierowanego do naukowców przyjeżdżających z zagranicy, którzy chcą prowadzić badania w polskich jednostkach naukowych. NCN na realizację 7 projektów w Uniwersytecie Jagiellońskim przeznaczy ponad 5,6 mln zł.
więcej o Ponad 5 mln zł dla naukowców przyjeżdżających na UJ