Niemal 23 miliony złotych dla naukowców na badania podstawowe
osiągnięcie nagrody i wyróżnienia

Niemal 23 miliony złotych dla naukowców na badania podstawowe

01.02.2016
Narodowe Centrum Nauki (NCN) ogłosiło wyniki konkursów Maestro 7, Harmonia 7 i Sonata Bis 5. Na liście laureatów znalazło się 157 naukowców z całej Polski, w tym 16 z Uniwersytetu Jagiellońskiego. We wszystkich trzech konkursach złożono 760 wniosków, z czego finansowanie otrzymało ponad 20%. Tym samym średni współczynnik sukcesu, czyli stosunek liczby wniosków zakwalifikowanych do liczby wszystkich złożonych wniosków wzrósł o ponad 7 punktów procentowych w stosunku do poprzednich edycji tych konkursów.
więcej o Niemal 23 miliony złotych dla naukowców na badania podstawowe

27.01.2016
Jagiellońskie Centrum Językowe (JCJ) UJ jako pierwsza jednostka akademicka w Polsce otrzymało akredytację międzynarodowej organizacji EAQUALS. Certyfikat jakości przyznany został po audycie obejmującym różne aspekty działalności dydaktycznej Centrum. To prestiżowe wyróżnienie stawia JCJ w międzynarodowej elicie instytucji zajmujących się nauczaniem języków obcych.
więcej o Jagiellońskie Centrum Językowe UJ akredytowanym członkiem międzynarodowej organizacji EAQUALS
Studenci UJ zwycięzcami konkursu EYe on Tax
wydarzenie studenckie osiągnięcie

Studenci UJ zwycięzcami konkursu EYe on Tax

25.01.2016
Drużyna „Maczeta Podatkowa" w składzie: Jakub Cieśla, Arkadiusz Czach, Wiktor Podsiadło i Sebastian Trzcina wygrała XI edycję konkursu z zakresu prawa podatkowego.
więcej o Studenci UJ zwycięzcami konkursu EYe on Tax
Student UJ najpopularniejszym studentem zagranicznym w Polsce

Student UJ najpopularniejszym studentem zagranicznym w Polsce

21.01.2016
Francesco Gubinelli, student Wydziału Biochemii, Biofizyki i Biotechnologii (WBBB) Uniwersytetu Jagiellońskiego, został laureatem konkursu Interstudent 2015 dla najlepszych zagranicznych studentów kształcących się na polskich uczelniach.
więcej o Student UJ najpopularniejszym studentem zagranicznym w Polsce
Odkrycie biologów z UJ w czasopiśmie "Evolution"
osiągnięcie

Odkrycie biologów z UJ w czasopiśmie "Evolution"

04.01.2016
Artykuł naukowców z Instytutu Nauk o Środowisku UJ dotyczy roli procesów oddechowych chrząszczy w ochronie tych owadów przed szkodliwymi roztoczami.
więcej o Odkrycie biologów z UJ w czasopiśmie "Evolution"