Spotkanie programu TALENT w Bacau

W dniach od 10 do 11 lutego w rumuńskim mieście Bacau zostało zorganizowane spotkanie Transnational Project Meeting programu Erasmus + TALENT. Wśród naukowców i nauczycieli z Hiszpanii, Polski, Portugalii, Rumunii i Włoch, Uniwersytet Jagielloński reprezentował dr Krzysztof Piotrowski ze Studium Pedagogicznego UJ.

Spotkanie zostało zorganizowane przez Inspectoratul Scholar Judetean, odpowiednik polskiego kuratorium oświaty. Rozmowy dotyczyły dotychczasowych wyników w pracy z uczniami uzdolnionymi w instytucjach uczestniczących w projekcie. Przedstawione zostały wstępne wyniki badań oraz wypracowane pomysły pracy z uczniami zdolnymi.

11 lutego uczestnicy wzięli udział w konferencji online "Teach for the Future!" oraz w warsztacie "Socio-educational inclusion of talented and Gifted learners".

Spotkanie wspomnieniowe poświęcone śp. prof. Franciszkowi Ziejce
Sesja naukowa z okazji stulecia urodzin prof. Józefa Andrzeja Gierowskiego
Wręczenie dyplomów tegorocznym laureatom Stypendium Uniwersytetu Jagiellońskiego
Taki mamy klimat? "Wielki test wiedzy o klimacie" w Auditorium Maximum UJ