Relacje z wykładów i konferencji

Konferencja Rektorów EUNIS

Konferencja Rektorów EUNIS

15.04.2016
14 kwietnia na Uniwersytecie Jagiellońskim otwarto trzydniowe spotkanie prawie 40 rektorów z całej Europy, zrzeszonych w organizacji EUNIS - European University Information Systems.
więcej o Konferencja Rektorów EUNIS
Koncert mocarstw w Azji Wschodniej?
relacja

Koncert mocarstw w Azji Wschodniej?

12.04.2016
8 kwietnia 2016 r. w Librarii Collegium Maius UJ odbył się wykład prof. Marka Beesona z Uniwersytetu Zachodniej Australii. Prelekcja, zatytułowana "Australia's Foreign Policy Dilemma: China, the US, or Both?", poświęcona była polityce zagranicznej Australii w kontekście rywalizacji pomiędzy Stanami Zjednoczonymi a Chinami w rejonie Azji Wschodniej i Pacyfiku.
więcej o Koncert mocarstw w Azji Wschodniej?
Tłumy licealistów na dniu otwartym Wydziału Matematyki i Informatyki

Tłumy licealistów na dniu otwartym Wydziału Matematyki i Informatyki

21.03.2016
16 marca siedziba Wydziału Matematyki i Informatyki przy ul. Prof. Stanisława Łojasiewicza 6 pękała w szwach, a to za sprawą Dnia Wydziału organizowanego w tym roku już po raz ósmy.
więcej o Tłumy licealistów na dniu otwartym Wydziału Matematyki i Informatyki
Dlaczego średniowieczni mnisi porozumiewali się za pomocą gestów?
relacja

Dlaczego średniowieczni mnisi porozumiewali się za pomocą gestów?

18.03.2016
18 marca w Collegium Paderevianum II odbył się wykład otwarty "Język migowy w klasztorach". Niezwykle interesującą tematykę gronu słuchaczy przybliżył dr Wiktor Szymborski z Wydziału Historycznego UJ. Przy okazji prelegent udzielił wywiadu Sekcji Mediów Elektronicznych UJ (SME UJ), w którym wyjaśnił zagadnienia związane z dawną gestyką używaną w klasztorach oraz ze współczesnym językiem migowym.
więcej o Dlaczego średniowieczni mnisi porozumiewali się za pomocą gestów?
Z czego i jak zbudowany jest świat?
relacja

Z czego i jak zbudowany jest świat?

09.03.2016
Wykład inaugurujący trzecią edycję cyklu "Bliżej nauki" wygłosił 8 marca prof. Stanisław Kistryn.
więcej o Z czego i jak zbudowany jest świat?