Relacje z wykładów i konferencji

40 lat Wydziału Chemii Uniwersytetu Jagiellońskiego

40 lat Wydziału Chemii Uniwersytetu Jagiellońskiego

27.09.2021
Zaszczytne wyróżnienia dla zasłużonych uniwersyteckich chemików, debata byłych dziekanów wydziału, odsłonięcie pomnika Karola Olszewskiego i otwarcie stałej ekspozycji przedstawiającej historię wydziału – to najważniejsze punkty uroczystych obchodów czterdziestej rocznicy utworzenia Wydziału Chemii na UJ.
więcej o 40 lat Wydziału Chemii Uniwersytetu Jagiellońskiego
Jubileusz Wydziału Biochemii, Biofizyki i Biotechnologii

Jubileusz Wydziału Biochemii, Biofizyki i Biotechnologii

23.09.2021
W 2020 roku minęło pół wieku od kiedy na ówczesnym Wydziale Biologii i Nauk o Ziemi UJ powołany został do życia Instytut Biologii Molekularnej. Stworzone zostały wtedy podwaliny, na bazie których w 2002 r. wyrósł Wydział Biotechnologii, cztery lata później przemianowany na Wydział Biochemii, Biofizyki i Biotechnologii UJ. Ubiegłoroczna pandemia uniemożliwiła zorganizowanie obchodów tego wydarzenia, które dzisiaj przyjęły formę jubileuszowej konferencji.
więcej o Jubileusz Wydziału Biochemii, Biofizyki i Biotechnologii
Konferencja omawiająca realizację programu IDUB

Konferencja omawiająca realizację programu IDUB

08.09.2021
8 września w Auditorium Maximum UJ rozpoczęła się dwudniowa konferencja sprawozdawcza programu "Inicjatywa doskonałości – uczelnia badawcza" (IDUB), organizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki oraz Uniwersytet Jagielloński. W spotkaniach biorą udział przedstawiciele uczelni zakwalifikowanych do programu oraz członkowie międzynarodowego zespołu ekspertów oceniającego wnioski konkursowe.
więcej o Konferencja omawiająca realizację programu IDUB
Zakończenie trzeciej edycji Szkoły Prawa Hiszpańskiego

Zakończenie trzeciej edycji Szkoły Prawa Hiszpańskiego

18.06.2021
Szkoła Prawa Hiszpańskiego działa na Wydziale Prawa i Administracji UJ. Uroczyste zakończenie trzeciej edycji kursu, który prowadzony jest we współpracy z Uniwersytetami w Granadzie i Alicante odbyło się 18 czerwca. W tym roku szkołę ukończyło 30 osób. W sumie od początku jej istnienia dyplomy odebrało ponad 70 abiturientów.
więcej o Zakończenie trzeciej edycji Szkoły Prawa Hiszpańskiego
Wolność i odpowiedzialność akademicka – doświadczenia i dobre praktyki

Wolność i odpowiedzialność akademicka – doświadczenia i dobre praktyki

26.02.2021
26 lutego 2021 roku odbyło się ogólnopolskie webinarium na temat funkcjonowania ustawowych i pozaustawowych rozwiązań służących wzmacnianiu wolności akademickiej i odpowiedzialności nauczycieli akademickich, zorganizowane przez Konferencję Rektorów Akademickich Szkół Polskich (KRASP) we współpracy z SWPS Uniwersytetem Humanistycznospołecznym. W debacie uczestniczył rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego prof. Jacek Popiel.
więcej o Wolność i odpowiedzialność akademicka – doświadczenia i dobre praktyki