Relacje z wykładów i konferencji

Spotkanie wspomnieniowe poświęcone śp. prof. Franciszkowi Ziejce

Spotkanie wspomnieniowe poświęcone śp. prof. Franciszkowi Ziejce

02.12.2022
30 listopada w Auli Collegium Novum Uniwersytetu Jagiellońskiego, odbyło się zorganizowane przez Stowarzyszenie Absolwentów UJ (SAUJ) spotkanie wspomnieniowe poświęcone zmarłemu 19 lipca 2020 roku prof. Franciszkowi Ziejce, byłemu rektorowi i jednej z najwybitniejszych postaci w nowożytnej historii naszej uczelni.
więcej o Spotkanie wspomnieniowe poświęcone śp. prof. Franciszkowi Ziejce
Sesja naukowa z okazji stulecia urodzin prof. Józefa Andrzeja Gierowskiego

Sesja naukowa z okazji stulecia urodzin prof. Józefa Andrzeja Gierowskiego

24.11.2022
24 listopada w Collegium Maius UJ odbyła się okolicznościowa konferencja zatytułowana „Rzeczpospolita wielu narodów i jej sąsiedzi w epoce nowożytnej. Józef Andrzej Gierowski w kręgu badań i poszukiwań dróg do nowej krakowsko-wrocławskiej szkoły historycznej”, której celem było upamiętnienie postaci wybitnego historyka i byłego rektora UJ profesora Józefa Andrzeja Gierowskiego.
więcej o Sesja naukowa z okazji stulecia urodzin prof. Józefa Andrzeja Gierowskiego

16.11.2022
15 listopada odbyła się uroczystość wręczenia dyplomów tegorocznym laureatom Stypendium Uniwersytetu Jagiellońskiego. W wydarzeniu wzięli udział przedstawiciele władz uczelni, członkowie wyłaniającej stypendystów Kapituły Stypendium UJ oraz laureaci poprzednich edycji konkursu wraz ze swoimi opiekunami naukowymi.
więcej o Wręczenie dyplomów tegorocznym laureatom Stypendium Uniwersytetu Jagiellońskiego
Taki mamy klimat? "Wielki test wiedzy o klimacie" w Auditorium Maximum UJ

Taki mamy klimat? "Wielki test wiedzy o klimacie" w Auditorium Maximum UJ

03.11.2022
3 listopada o godzinie 10.30 jednocześnie w pięciu miastach Polski: w Krakowie, Opolu, Trójmieście, Warszawie i Wrocławiu rozpoczął się organizowany przez "Gazetę Wyborczą" Wielki Test Wiedzy o Klimacie, którego uczestnikami byli uczniowie szkół średnich. W krakowskiej odsłonie konkursu sprawdzającego wiedzę z zakresu zmian i ochrony klimatu zwyciężyła Iga Szumilas z XIII LO w Krakowie.
więcej o Taki mamy klimat? "Wielki test wiedzy o klimacie" w Auditorium Maximum UJ

03.10.2022
3 października odbyło się spotkanie rektora UJ prof. Jacka Popiela z Radą Klimatyczną UJ, podczas którego przekazany został mu przygotowywany od kilku miesięcy przez to gremium projekt „Strategii klimatyczno-ekologicznej Uniwersytetu Jagiellońskiego do 2030 roku”. Po zapoznaniu się z dokumentem przez władze UJ planowane są dalsze rozmowy, a także konsultacje z całą społecznością akademicką naszej uczelni.
więcej o Projekt "Strategii klimatyczno-ekologicznej UJ do 2030 roku" przekazany rektorowi