Sportowe zakończenie roku 2020

15 grudnia w Warszawie odbyła się Gala Sportu Akademickiego. Gala co roku jest okazją do podsumowania osiągnięć sportowych cyklu Akademickich Mistrzostw Polski oraz rywalizacji na arenie międzynarodowej w Uniwersjadach, Mistrzostwach Świata czy Europy. Oprócz medalistów cykli rozgrywek nagrodzono także osoby promujące i działające na rzecz sportu akademickiego w środowiskach, uczelniach czy też na forum ogólnopolskim.

Ze względu na ograniczenia związane z pandemią koronawirusa, doroczna gala odbyła się w formule online.

W klasyfikacji generalnej Akademickich Mistrzostw Polski Uniwersytet Jagielloński zajął dziesiąte miejsce (szósty raz z rzędu znalazł się w pierwszej dziesiątce), a także piąte miejsce w klasyfikacji uniwersytetów.

Uniwersytet Jagielloński i Klub Uczelniany AZS UJ został również wyróżniony w kategorii ligowy sukces roku -za mistrzostwo Polski w futsalu i czwarte miejsce w ekstraklasie piłkarskiej zawodniczek KU AZS Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.

Podczas gali naszą uczelnię reprezentowały dwie zawodniczki "złotych Jagiellonek" -  Justyna Maziarz i Natalia Nosalik, które odebrały pamiątkowe puchary i dyplomy za wspomniane sukcesy sportowe.

Świetny debiut Darii Nawój w Akademickich Mistrzostwach Polski

Maja Chyla i Stanisław Hejmo triumfatorami AZS <span lang='en'>Winter Cup</span>

Maja Chyla i Stanisław Hejmo triumfatorami AZS Winter Cup

Świetny występ snowbordzistek z UJ podczas AMP w Białce Tatrzańskiej