Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Wiadomości

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Piłkarki nożne AZS UJ Kraków powołane do reprezentacji Polski

Piłkarki nożne AZS UJ Kraków powołane do reprezentacji Polski

Siedem "Jagiellonek" będzie reprezentowało Polskę na turniejach futbolistek w Hiszpanii i podczas dwumeczu w Grecji - cztery wystąpią na turnieju seniorek w Hiszpanii (16-20 lutego w San Pedro del Pinatar i La Mandze), dwie w dwumeczu drużyn do lat 19 z Grecją (20 i 23 lutego w Agrinio) i jedna na turnieju drużyn do lat 17 w Hiszpanii (3 i 5 marca w San Pedro del Pinatar).

 

Na występ podczas turnieju seniorek w Hiszpanii powołane zostały: bramkarka Karolina Klabis, obrończyni Anna Zapała, pomocniczka Weronika Wójcik i napastniczka Karolina Gec.

W polskiej reprezentacji na dwumeczu z Grecją wystąpią: obrończyni Wiktoria Malinowska i pomocniczka Natalia Wróbel.

Z kolei siły kadry U-17 zasili  pomocniczka Paulina Guzik, która do drużyny "Jagiellonek" przeszła ostatnio z "Bronowianki" Kraków.

Dla reprezentacji seniorek występ w zbliżającym się turnieju będzie ważnym elementem przygotowań do kolejnych meczów eliminacyjnych o awans do mistrzostw świata, które w 2023 roku - z udziałem aż 32 drużyn - odbędą się w Nowej Zelandii.

Z dziewięciu europejskich grup eliminacyjnych, w których łącznie rywalizuje 51 drużyn, bezpośredni awans na mistrzostwa uzyskają tylko ich zwycięzcy. Wicemistrzowie grup zagrają w dwurundowych barażach, które wyłonią trzy drużyny - dwie z nich od razu awansują na mundial, a trzecia zagra w interkontynentalnym turnieju barażowym. Po sześciu kolejkach spotkań w grupie F Polki zajmują trzecią lokatę w tabeli, mając na koncie 11 punktów. Prowadzi Norwegia (16) przed Belgią (13). Za naszą drużyną plasują się kolejno Albania (7), Kosowo (4) i Armenia (0).

"Młodzieżówka" od 15 do 24 lutego przebywać będzie na zgrupowaniu, którego kulminacją będzie dwumecz z Greczynkami. Przygotowuje się ona do II rundy kwalifikacji do młodzieżowych mistrzostw Europy, zaplanowanej w dniach 5-13 kwietnia. Polki o awans do finałowego turnieju MME powalczą z Chorwatkami, Dunkami i Szwedkami.

Drużyna juniorek do lat 17 w Hiszpanii zmierzy się najpierw z Kanadą, a potem z przegranym lub zwycięzcą meczu Belgia - Szwecja. Dla Polek będzie to końcowy etap przygotowań przed II rundą eliminacji do ME, które pod koniec maja odbędą się w Bośni i Hercegowinie. Polska w dniach 24-30 marca zagra w Krakowie z Chorwacją, Anglią i Francją. Awans z każdej grupy uzyska tylko jeden zespół.

Na zdjęciach poniżej od lewej: Paulina Guzik, Karolina Klabis, Natalia Wróbel, Karolina Gec, Wiktoria Malinowska, Weronika Wójcik, Anna Zapała.

źródło: Gazeta Krakowska

Zobacz galerię zdjęć
Polecamy również
Spotkanie medalistów AMP z władzami UJ
Spotkanie medalistów AMP z władzami UJ
Na zakończenie <span lang="en">Human Week</span> "dokopano psychiatrom"
Na zakończenie Human Week "dokopano psychiatrom"
Udany dla piłkarek UJ start sezonu 2022/23
Udany dla piłkarek UJ start sezonu 2022/23
Piłkarki Uniwersytetu Jagiellońskiego najlepsze w kraju
Piłkarki Uniwersytetu Jagiellońskiego najlepsze w kraju

Widok zawartości stron Widok zawartości stron