Udany występ reprezentacji UJ w AMP w jeździectwie

Klub "Lider" w Radzionkowie był gospodarzem Akademickich Mistrzostw Polski w jeździectwie. Uniwersytet Jagielloński reprezentowała liczna drużyna. Niestety pogoda nie była sprzyjająca, deszcze i silny wiatr zdecydowanie utrudniały starty, jednak mimo przeciwności członkowie naszej reprezentacji świetnie uporali się z trudnościami, dzięki czemu do niedzielnych finałów zakwalifikowała się większość zawodników.

W konkurencji ujeżdżenie profi powalczyła Jagoda Dąbrowska, w ujeżdżeniu amator Martyna Kubala oraz Karolina Wojdyła. Do finału skoków przez przeszkody profi awansował Szymon Najdzionek, a skoków amator Zuzanna Wróbel z Wiktorią Petniak.

Ostatecznie AMP w jeździectwie, podobnie jak poprzednie edycje, zakończyły się ogromnym sukcesem reprezentacji UJ, która zdobyła trzecie miejsce w drużynowej klasyfikacji generalnej, a także drugie miejsce w klasyfikacji drużynowej w kategorii uniwersytety. Trzech zawodników wywalczyło również medale indywidualne: Martyna Kubala drugie miejsce w klasyfikacji generalnej w konkurencji ujeżdżenie amator oraz pierwsze miejsce w kat. uniwersytety w konkurencji ujeżdżenie amator., Karolina Wojdyła trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej w konkurencji ujeżdżenie amator oraz drugie miejsce w kat. uniwersytety w konkurencji ujeżdżenie amator oraz Wiktoria Petniak trzecie miejsce w kat. uniwersytety w konkurencji skoki przez przeszkody amator.

Kadra UJ na AMP w jeździectwie, które odbyły się w dniach 26-29 maja w Radzionkowie: Jagoda Dąbrowska, Ida Ilmer, Karolina Wojdyła, Zuzanna Wróbel, Karolina Kadłuczka, Martyna Kubala, Szymon Najdzionek i Wiktoria Petniak.

Więcej informacji o startach naszych studentów w zawodach sportowych można znaleźć na stronie azs.uj.edu.pl.

Świetny debiut Darii Nawój w Akademickich Mistrzostwach Polski

Maja Chyla i Stanisław Hejmo triumfatorami AZS <span lang='en'>Winter Cup</span>

Maja Chyla i Stanisław Hejmo triumfatorami AZS Winter Cup

Świetny występ snowbordzistek z UJ podczas AMP w Białce Tatrzańskiej