Rewelacyjna runda Jagiellonek

Po pierwszej rundzie rozgrywek sezonu 2022-2023 drużyna AZS Uniwersytetu Jagiellońskiego z bilansem siedmiu zwycięstw, dwóch remisów i dwóch porażek zajmuje miejsce tuż za podium w Ekstralidze Piłki Nożnej Kobiet PZPN. Do miejsca medalowego zespół prowadzony przez trenera Krzysztofa Kroka traci 4 punkty. Liderem rozgrywek jest obecnie zespół GKS Katowice.

Puchar Polski PZPN

Do udanych występów w lidze drużyna dołożyła równie dobre wyniki w rozgrywkach Pucharu Polski. Po wysokich wyjazdowych wygranych w Kostrzynie nad Odrą (9:0) oraz w Wyszkowie (6:0) nasza drużyna wywalczyła awans do 1/8 finału tych rozgrywek. Kolejne mecze już wiosną 2023 roku.

AZS UJ II Kraków

Solidarnie z pierwszą drużyną rozgrywki na szczeblu 2 ligi piłki nożnej na czwartym miejscu zakończyły też zawodniczki występujące w prowadzonych przez trenera Piotra Sędora drużynie AZS UJ II Kraków. Zespół rezerw może pochwalić się bilansem 8 zwycięstw i 3 porażek.

Akademia Młodych Jagiellonek - zespoły młodzieżowe

Równie udane były występy wszystkich drużyn młodzieżowych trenujących w klubie, z których największym sukcesem może się pochwalić drużyna kategorii u-13, która wywalczyła awans na szczebel centralny, gdzie na wiosnę reprezentować będzie Małopolskę.

Reprezentacja Polski PZPN

Znakomita postawa naszych zawodniczek zaowocowała kolejnymi powołaniami do Reprezentacji Polski. W seniorskiej Reprezentacji Polski występowały Karolina Klabis i Anna Zapała, a do drużyn młodzieżowych powoływane były Paulina Guzik i Wiktoria Sroka. Jeszcze liczniejsza grupa zawodniczek brała udział w zgrupowaniach kadr wojewódzkich.

Efektowna gra Jagiellonek znalazła uznanie również na antenach telewizyjnych, bo aż 3 spotkania naszej drużyny były transmitowane na żywo przez TVP Sport :

AZS UJ Kraków w SPORT.TVP.PL - transmisje, wideo, informacje sportowe

Plebiscyt Sportowy Gazety Krakowskiej

Dodatkowo dobre występy drużyny zaowocowały nominacjami do nagrody w Plebiscycie Sportowym Gazety Krakowskiej zarówno dla drużyny, jaki i jej trenera Krzysztofa Kroka, a także kilku zawodniczek - Aleksandry Nieciąg,  Karoliny Klabis, Wiktorii Sroki oraz Anna Zapały. Aktualne wyniki i instrukcję głosowania można znaleźć na stronie:

PLEBISCYT SPORTOWY Zgłoś kandydatów do nagród dla sportowców, trenerów, drużyn i sportowych talentów | Gazeta Krakowska

Wierzymy, że po dobrze przepracowanej przerwie w rozgrywkach rozpoczynająca się już 25 lutego 2023 roku runda wiosenna będzie równie udana, a drużyna seniorek włączy się do walki o medale mistrzostw Polski.

miejsce  zespół                   ilość meczów     punkty bramki

1.           GKS Katowice                11               30           26-7

2.            Górnik Łęczna               11               28           40-17

3.            UKS SMS Łódź             11               27           31-14