Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Wiadomości

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Młodzi o Sporcie 2015 - "Bohaterowie drugiego planu: czyli kto pracuje na sukces sportowca?"

Młodzi o Sporcie 2015 - "Bohaterowie drugiego planu: czyli kto pracuje na sukces sportowca?"

Na co dzień stoją z boku, za plecami zawodników pracują na ich sukcesy, doradzają, pomagają, zarządzają, kreują wizerunek, prowadzą negocjacje, rozmawiają ze sponsorami. Robią wszystko, aby profesjonalny sportowiec mógł w pełni skupić się na swojej karierze i rozwoju. To właśnie oni - bohaterowie drugiego planu - byli gośćmi tegorocznej konferencji naukowej Koła Naukowego Managerów Sportu UJ - Młodzi o Sporcie.

Podczas drugiej edycji wydarzenia, które odbyło się 21 maja na Wydziale Zarządzania i Komunikacji Społecznej UJ pojawili się trenerzy, statystycy, menedżerowie, specjaliści ds. marketingu i eksperci przygotowania mentalnego. Nie zabrakło konkursów, nagród i ciekawych dyskusji. Szansę do zaprezentowania się mieli także studenci. Na specjalnie zorganizowanej sesji posterowej przedstawiali wyniki swoich badań naukowych z zakresu zarządzania w sporcie.

Konferencję "Młodzi o sporcie: Bohaterowie drugiego planu, czyli kto pracuje na sukces sportowca" rozpoczęło przemówienie Kierownik Katedry Zarządzania w Turystyce UJ prof. dr hab. Małgorzaty Bednarczyk. Inauguracyjne wystąpienie należało do Bogdana Zająca, drugiego trenera reprezentacji Polski w piłce nożnej mężczyzn, który poruszył temat współpracy na linii zawodnicy-sztab szkoleniowy. Temat piłkarski kontynuował przedstawiciel agencji BMG Sport, Dawid Chylaszek omawiając profil pracy menedżera sportowego oparty głównie na przykładach dyscyplin takich jak piłka nożna oraz skoki narciarskie.

Druga część wykładów poświęcona była głównie zagadnieniom marketingowym, dotyczącym kreowania wizerunku sportowców i drużyn. O social mediach i nowym marketingu w sporcie opowiedział Jakub Głogowski, Social Media Manager w agencji PR Expert oraz menedżer drużyny futbolu amerykańskiego Panthers Wrocław. Michał Pacuda, odpowiedzialny za marketing w Polskiej Lidze Koszykówki, zdradził jakie techniki stosowane są w Tauron Basket Lidze oraz starał się odpowiedzieć na najbardziej nurtujące studentów pytania dotyczące pracy w sporcie.

Kolejny panel rozpoczęła Joanna Sakowicz-Kostecka. Specjalistka od tenisa ziemnego opowiedziała o tym, kim trener-rodzic jest dla sportowca: przeszkodą czy może szansą. Podczas kolejnego wystąpienia zgromadzeni na sali słuchacze mogli poczuć się nieco jak
w Matrixie. Kulisy pracy statystyka sportowego przybliżał gościom Jakub Krebok z Chemika Police. Przeczytanie kompilacji znaków przedstawiającej jedną akcję z meczu ligi żeńskiej, dla nawet dobrze zorientowanej w zasadach gry osoby, okazało się sporym wyzwaniem. Na koniec kilka słów na temat psychologii w sporcie i jej roli w życiu zawodowych sportowców powiedziała Marzanna Herzig.

tekst: Martyna Ostrowska

Zobacz galerię zdjęć
Polecamy również
Uniwersytet Jagielloński świętuje 100. urodziny Polskiego Komitetu Olimpijskiego

Uniwersytet Jagielloński świętuje 100. urodziny Polskiego Komitetu Olimpijskiego

Regaty Ósemek Wioślarskich o Puchar JM Rektora UJ

Regaty Ósemek Wioślarskich o Puchar JM Rektora UJ

Widok zawartości stron Widok zawartości stron