Wiadomości sportowe

Drużyny UJ w Charytatywnym Turnieju Piłki Siatkowej [FOTO]

Drużyny UJ w Charytatywnym Turnieju Piłki Siatkowej [FOTO]

09.12.2021
W zorganizowanym przez uczniów i pracowników Zespołu Szkół Ogólnokształcących Sportowych nr 2 w Krakowie Charytatywnym Amatorskim Turnieju Piłki Siatkowej udział wzięły drużyny Uniwersytetu Jagiellońskiego, UJ Collegium Medicum i Szpitala Uniwersyteckiego. Sportową rywalizację wygrała jednak drużyna organizatorów.
więcej o Drużyny UJ w Charytatywnym Turnieju Piłki Siatkowej [FOTO]
Nie tak łatwo dokopać psychiatrom. Mecz w ramach Tygodnia Zdrowia Psychicznego

Nie tak łatwo dokopać psychiatrom. Mecz w ramach Tygodnia Zdrowia Psychicznego

06.10.2021
Kiedy 2 lata temu zainicjowano piłkarskie rozgrywki, w których lekarze psychiatrzy ze Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie rzucają sportowe wyzwanie „reszcie Krakowa”, towarzyszyło im zaczepne hasło „Dokop psychiatrom”. O ile w pierwszym turnieju wezwanie to okazało się prorocze, bo psychiatrzy zostali pokonani przez zawodników reprezentujących środowisko akademickie Krakowa (głównie UJ), o tyle w tym roku szala zwycięstwa przychyliła się w drugą stronę.
więcej o Nie tak łatwo dokopać psychiatrom. Mecz w ramach Tygodnia Zdrowia Psychicznego
Na UJ obradowało prezydium ZG Akademickiego Związku Sportowego

Na UJ obradowało prezydium ZG Akademickiego Związku Sportowego

18.06.2021
18 czerwca w murach Uniwersytetu Jagiellońskiego odbyło się posiedzenie prezydium Zarządu Głównego Akademickiego Związku Sportowego. Ostatnie wyjazdowe obrady tego gremium w Krakowie przeprowadzone zostały 17 lat temu. Gospodarzem spotkania był rektor UJ prof. Jacek Popiel.
więcej o Na UJ obradowało prezydium ZG Akademickiego Związku Sportowego
Sportowe zakończenie roku 2020

Sportowe zakończenie roku 2020

17.12.2020
15 grudnia w Warszawie odbyła się Gala Sportu Akademickiego. Gala co roku jest okazją do podsumowania osiągnięć sportowych cyklu Akademickich Mistrzostw Polski oraz rywalizacji na arenie międzynarodowej w Uniwersjadach, Mistrzostwach Świata czy Europy. Oprócz medalistów cykli rozgrywek nagrodzono także osoby promujące i działające na rzecz sportu akademickiego w środowiskach, uczelniach czy też na forum ogólnopolskim.
więcej o Sportowe zakończenie roku 2020
Biegacze zebrali ponad 21 tys. zł dla Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego

Biegacze zebrali ponad 21 tys. zł dla Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego

12.10.2020
Aż 718 biegaczy znalazło się na liście startowej tegorocznej, wirtualnej edycji biegu "5 na dobry początek" o puchar Dziekana Wydziału Farmaceutycznego, który rozgrywany był pod patronatem prorektora UJ ds. Collegium Medicum. Całość wpłat od zawodników zostanie przekazana na zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla Oddziału Ortopedii oraz SOR-u Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie (USD).
więcej o Biegacze zebrali ponad 21 tys. zł dla Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego