Graduation Day

16 maja w auli Collegium Novum UJ odbyła się uroczystość zakończenia studiów i wręczenia dyplomów lekarskich (tzw. Graduation Day) 34 absolwentom kierunku lekarskiego Szkoły Medycznej dla Obcokrajowców Wydziału Lekarskiego UJ CM.

Nowi absolwenci, którzy złożyli uroczyście przysięgę Hipokratesa, pochodzą ze Stanów Zjednoczonych, Kanady i Libanu.

Uroczystości przewodniczył prorektor UJ ds. Collegium Medicum prof. Piotr Laidler. Absolwenci nagrodzili dyplomami najlepszych ich zdaniem wykładowców kursów przedklinicznych i klinicznych. Wśród wyróżnionych wykładowców znaleźli się: prof. Ralph Józefowicz (neurologia), dr Wiesława Klimek-Piotrowska (anatomia), dr Marcin Sobociński (choroby wewnętrzne) oraz dr Piotr Kruczek (neonatologia). Za najlepszy oddział kliniczny studenci uznali Oddział Patologii i Intensywnej Terapii Noworodka Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego. Absolwenci wyróżnili również kursy kliniczne realizowane w trakcie studiów w UJ CM z zakresu neurologii i onkologii.

Odsłonięcie tablicy upamiętniającej prof. Kazimierza Kostaneckiego

Uczczono rocznicę wznowienia działalności UJ po II wojnie światowej