Uroczystości

relacja

Dwa wieki Towarzystwa Naukowego z Uniwersytetem Krakowskim połączonego

09.12.2015
„Twoja wiedza jest niczym, jeśli nie staje się udziałem innych" - słowa tej łacińskiej sentencji (Scire tuum nihil est, nisi te scire hoc sciat alter) znalazły się na okolicznościowym medalu, który prezes Polskiej Akademii Umiejętności prof. Andrzej Białas wręczył rektorowi UJ prof. Wojciechowi Nowakowi, wiceprezydent miasta Krakowa Elżbiecie Koterbie i byłemu wojewodzie małopolskiemu Jerzemu Millerowi.
więcej o Dwa wieki Towarzystwa Naukowego z Uniwersytetem Krakowskim połączonego
Powstała księga upamiętniająca prof. Michała du Valla

Powstała księga upamiętniająca prof. Michała du Valla

27.11.2015
- Profesor Michał du Vall był prawnikiem z krwi i kości, który nie bał się wyzwań, eksplorował nowe tereny badacze - powiedziała podczas uroczystości w auli Collegium Maius prof. Krystyna Chojnicka, dziekan Wydziału Prawa i Administracji (WPiA). Spotkanie poświęcone pamięci uczonego o szerokich horyzontach i pasji badawczej, wychowawcy wielu pokoleń studentów odbyło się 27 listopada br.
więcej o Powstała księga upamiętniająca prof. Michała du Valla
Promocje doktorskie Wydziału Biologii i Nauk o Ziemi

Promocje doktorskie Wydziału Biologii i Nauk o Ziemi

10.11.2015
Prof. Stanisław Kistryn, prorektor ds. badań naukowych i funduszy strukturalnych, przewodniczył uroczystym promocjom doktorskim Wydziału Biologii i Nauk o Ziemi. Uroczystość miała miejsce 9 listopada 2015 roku w auli Collegium Novum UJ. Dwanaścioro promowanych złożyło przysięgę doktorską i odebrało dyplomy z rąk promotorów.
więcej o Promocje doktorskie Wydziału Biologii i Nauk o Ziemi
W rocznicę Sonderaktion Krakau. Akademicki Dzień Pamięci

W rocznicę Sonderaktion Krakau. Akademicki Dzień Pamięci

06.11.2015
6 listopada 1939 r. niemieccy okupanci przeprowadzili podstępną akcję, nazwaną później Sonderaktion Krakau, w wyniku której 183 krakowskich profesorów i nauczycieli akademickich zostało aresztowanych, a następnie wywiezionych do obozów koncentracyjnych, gdzie kilkunastu z nich straciło życie. Rocznicę tych tragicznych wydarzeń Uniwersytet Jagielloński od lat czci jako Dzień Pamięci. W tym roku po raz pierwszy obchodzono go jako Akademicki Dzień Pamięci, gdyż w uroczystości włączyły się wszystkie uczelnie skupione w Kolegium Rektorów Szkół Wyższych Krakowa.
więcej o W rocznicę Sonderaktion Krakau. Akademicki Dzień Pamięci
Prof. Jacek Popiel laureatem nagrody Prix Jean-Paul II Europe Chrétienne
nagrody uroczystość

Prof. Jacek Popiel laureatem nagrody Prix Jean-Paul II Europe Chrétienne

03.11.2015
Uroczyste wręczenie nagrody przyznawanej przez Stowarzyszenie Katolików Świeckich Europe Chrétienne (Chrześcijańska Europa) odbyło się 3 listopada w Pałacu Arcybiskupów Krakowskich.
więcej o Prof. Jacek Popiel laureatem nagrody Prix Jean-Paul II Europe Chrétienne