Uroczystości

Otwarcie wystawy "Narodziny 'Solidarności' w środowisku akademickim Krakowa"

29.10.2015
Od 29 października 2015 roku, na odcinku Plant od Collegium Novum do ulicy św. Anny, można oglądać wystawę w związku z 35. rocznicą powstania "Solidarności".
więcej o Otwarcie wystawy "Narodziny 'Solidarności' w środowisku akademickim Krakowa"
Przecięcie wstęgi w budynku Collegium Paderevianum II

28.10.2015
- To jest chwila, na którą Wydział Filologiczny Uniwersytetu Jagiellońskiego czekał ponad 10 lat – powiedziała dziekan prof. Elżbieta Górska witając gości na uroczystym otwarciu budynku nowej siedziby wydziału.
więcej o Przecięcie wstęgi w budynku Collegium Paderevianum II
Prof. Jean Martinez doktorem honoris causa Uniwersytetu Jagiellońskiego
uroczystość

Prof. Jean Martinez doktorem honoris causa Uniwersytetu Jagiellońskiego

23.10.2015
Światowej sławy chemik prof. Jean Martinez dołączył w piątek do grona ponad 350 doktorów honoris causa Uniwersytetu Jagiellońskiego. Prof. Maciej Pawłowski podkreślił w laudacji, że imponujący dorobek naukowy uhonorowanego w zakresie poszukiwań nowych leków oraz wieloletnie związki z najstarszą polską uczelnią stanowią przesłankę do nadania mu najwyższej godności przyznawanej przez Senat UJ.
więcej o Prof. Jean Martinez doktorem honoris causa Uniwersytetu Jagiellońskiego
Medal „Plus ratio quam vis" dla wybitnego fizyka

24.10.2015
W sobotę 24 października 2015 roku w sali Libraria Collegium Maius UJ miała miejsce uroczystość przyznania brązowego medalu „Plus ratio quam vis" prof. Kazimierzowi Bodkowi z Instytutu Fizyki UJ. W wydarzeniu wzięli udział przedstawiciele władz UJ, pracownicy Instytutu Fizyki, a także studenci, zaproszeni goście oraz przyjaciele i uhonorowanego.
więcej o Medal „Plus ratio quam vis" dla wybitnego fizyka
Otwarcie Paderevianum II

22.10.2015
22 października 2015 roku w budynku Collegium Paderevianum II przy Al. Mickiewicza 9B odbyło się uroczyste otwarcie nowej siedziby Wydziału Filologicznego UJ połączone z poświęceniem budynku przez Infułata kolegiaty św. Anny, księdza prof. dr hab. Tadeusza Panusia.
więcej o Otwarcie Paderevianum II