Uroczystości

uroczystość

Prof. Jean Martinez doktorem honoris causa Uniwersytetu Jagiellońskiego

23.10.2015
Światowej sławy chemik prof. Jean Martinez dołączył w piątek do grona ponad 350 doktorów honoris causa Uniwersytetu Jagiellońskiego. Prof. Maciej Pawłowski podkreślił w laudacji, że imponujący dorobek naukowy uhonorowanego w zakresie poszukiwań nowych leków oraz wieloletnie związki z najstarszą polską uczelnią stanowią przesłankę do nadania mu najwyższej godności przyznawanej przez Senat UJ.
więcej o Prof. Jean Martinez doktorem honoris causa Uniwersytetu Jagiellońskiego
Medal „Plus ratio quam vis" dla wybitnego fizyka

24.10.2015
W sobotę 24 października 2015 roku w sali Libraria Collegium Maius UJ miała miejsce uroczystość przyznania brązowego medalu „Plus ratio quam vis" prof. Kazimierzowi Bodkowi z Instytutu Fizyki UJ. W wydarzeniu wzięli udział przedstawiciele władz UJ, pracownicy Instytutu Fizyki, a także studenci, zaproszeni goście oraz przyjaciele i uhonorowanego.
więcej o Medal „Plus ratio quam vis" dla wybitnego fizyka
Otwarcie Paderevianum II

22.10.2015
22 października 2015 roku w budynku Collegium Paderevianum II przy Al. Mickiewicza 9B odbyło się uroczyste otwarcie nowej siedziby Wydziału Filologicznego UJ połączone z poświęceniem budynku przez Infułata kolegiaty św. Anny, księdza prof. dr hab. Tadeusza Panusia.
więcej o Otwarcie Paderevianum II
Profesor Julian Kornhauser odebrał Nagrodę Orła Jana Karskiego

22.10.2015
Ustanowioną w 2000 roku przez Jana Karskiego Nagrodę przyznaje się tym, którzy „godnie nad Polską potrafią się zafrasować". Profesor został uhonorowany "za literackie zmagania o mądrzejsza Polskę".
więcej o Profesor Julian Kornhauser odebrał Nagrodę Orła Jana Karskiego
Ad multos annos! Pożegnanie profesorów przechodzących na emeryturę

20.10.2015
- Dzisiejsza data nie stanowi cezury. Wciąż działacie i działać będziecie dla dobra Uniwersytetu Jagiellońskiego - powiedział podczas uroczystości w Librarii Collegium Maius rektor UJ prof. Wojciech Nowak.
więcej o Ad multos annos! Pożegnanie profesorów przechodzących na emeryturę