Noc w Ogrodzie Botanicznym UJ

Podczas tegorocznej, 12. edycji Nocy Muzeów w Krakowie, zwiedzający mogli bezpłatnie zwiedzać wszystkie krakowskie muzea i wiele innych instytucji kulturalnych, które na ten wieczór przygotowały atrakcyjny program dla wszystkich uczestników

Atrakcyjny program przygotowały także muzea uniwersyteckie - Muzeum Uniwersytet Jagiellońskiego Collegium Maius, Muzeum Farmacji Collegium Medicum, Muzeum Paleobotaniczne Instytutu Botaniki UJ oraz Ogród Botaniczny Uniwersytetu Jagiellońskiego, który tej nocy był specjalnie oświetlony. Dla publiczności otwarte były też szklarnie, w których można wyświetlano prezentacje multimedialne na temat kolekcji roślin Ogrodu Botanicznego UJ. W  Muzeum Ogrodu Botanicznego można było zwiedzać wystawę prac Z. Rząsy "Przedłużanie życia drzewom czyli intarsje z drewna".

W Bibliotece Jagiellońskiej otwarto wystawę "Beethoven i filozofowie"

Uniwersytecki Koncert Noworoczny

W <span lang="la">Collegium Maius</span> zaprezentowano portret Mikołaja Kopernika

W Collegium Maius zaprezentowano portret Mikołaja Kopernika