XVII Małopolskie Dni Dziedzictwa Kulturowego

W dniach 16-17 oraz 23-24 maja 2015 obyły się XVII Małopolskie Dni Dziedzictwa Kulturowego, organizowane przez Małopolski Instytut Kultury. Jednym z gospodarzy wydarzenia był Uniwersytet Jagielloński.

Uczestnicy mieli okazję odwiedzić 10 wyjątkowych obiektów, znajdujących się na terenie Małopolski, między innymi Ogród Botaniczny oraz Collegium Maius UJ. Przygotowano również liczne warsztaty i pokazy, a także spotkania z ekspertami. W sumie w wydarzeniu wzięło udział ponad dziewięć tysięcy osób. Zachęcamy do odwiedzenia strony internetowej wydarzenia, a także fotorelacji w serwisie Flickr (Ogród Botaniczny, Collegium Maius).

Koncert w kolegiacie akademickiej św. Anny

W Bibliotece Jagiellońskiej otwarto wystawę "Beethoven i filozofowie"

Uniwersytecki Koncert Noworoczny

W <span lang="la">Collegium Maius</span> zaprezentowano portret Mikołaja Kopernika