Wydarzenia kulturalne

wydarzenie kulturalne

Andrzej Wajda gościem Jagiellońskich Wieczorów Filmowych

13.05.2016
Z okazji Święta Uniwersytetu Jagiellońskiego w Auli Collegium Novum odbyła się wieczorem 12 maja projekcja filmu „Katyń", poprzedzona spotkaniem z twórcą filmu, legendą polskiego kina, zdobywcą Oscara, doktorem honoris causa UJ i laureatem złotego medalu Plus ratio quam vis - Andrzejem Wajdą.
więcej o Andrzej Wajda gościem Jagiellońskich Wieczorów Filmowych
Wystawa "Beksiński Nieznany"
kultura

Wystawa "Beksiński Nieznany"

19.03.2016
W piątek 18 marca 2016 o godzinie 16:00 w Muzeum Collegium Maius UJ odbył się wernisaż wystawy "Beksiński Nieznany", przedstawiającej nieznane szerszej publiczności dziedziny działalności twórczej Zdzisława Beksińskiego.
więcej o Wystawa "Beksiński Nieznany"
„Recepta na wiersz"
kultura nagrody i wyróżnienia

„Recepta na wiersz"

12.02.2016
W piątek 12 lutego 2016 roku o godzinie 17:00 w Muzeum Farmacji UJ odbyło się wręczenie nagród zwycięzcom Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego „Recepta na wiersz".
więcej o „Recepta na wiersz"
Otwarto wystawę poświęconą dziejom rodziny Kremerów
wydarzenie kulturalne

Otwarto wystawę poświęconą dziejom rodziny Kremerów

04.02.2016
Prezentowaną w sali wystawowej Biblioteki Jagielońskiej wystawę otworzyła prorektor UJ prof. Maria-Jolanta Flis, której towarzyszył dyrektor BJ prof. Zdzisław Pietrzyk. Wystawa, której wernisaż odbył się 3 lutego, będzie czynna do 26 lutego.
więcej o Otwarto wystawę poświęconą dziejom rodziny Kremerów
Powitanie Chińskiego Roku Małpy 2016
uroczystość wydarzenie kulturalne

Powitanie Chińskiego Roku Małpy 2016

01.02.2016
W niedzielę 31 stycznia 2016 roku w Auditorium Maximum przywitaliśmy Chiński Nowy Rok - Rok Małpy. O godzinie 18:00 w auli odbyła się Wielka Gala Noworoczna.
więcej o Powitanie Chińskiego Roku Małpy 2016