Wydarzenia kulturalne

kultura

Muzyczny wieczór w Collegium Maius UJ

09.06.2017
W piątkowy wieczór na dziedzińcu Collegium Maius UJ odbyły się wyjątkowe wydarzenia muzyczne przygotowane przez Zespół Pieśni i Tańca UJ „Słowianki” oraz Chór Akademicki „Camerata Jagellonica”. Widzowie mieli okazję obejrzeć przygotowane spektakle o godzinie 18:00 oraz 20:30.
więcej o Muzyczny wieczór w Collegium Maius UJ
"Beethoven i sztuki piękne" - wystawa manuskryptów muzycznych

"Beethoven i sztuki piękne" - wystawa manuskryptów muzycznych

27.03.2017
W Bibliotece Jagiellońskiej otwarto wystawę, która odbywa się w ramach 21. Wielkanocnego Festiwalu Ludwika van Beethovena. Jak przypomniała dyrektorka festiwalu Elżbieta Penderecka, jest to tradycja, która towarzyszy wydarzeniu od 1997 roku i co roku stanowi jego symboliczne otwarcie.
więcej o "Beethoven i sztuki piękne" - wystawa manuskryptów muzycznych
Uniwersytet Jagielloński powitał Chiński Nowy Rok

Uniwersytet Jagielloński powitał Chiński Nowy Rok

21.01.2017
Chiński Nowy Rok, zwany także Świętem Wiosny, jest najważniejszym i najradośniejszym świętem w Państwie Środka. Jak co roku, Centrum Języka i Kultury Chińskiej UJ Instytut Konfucjusza w Krakowie zorganizowało z tej okazji szereg wydarzeń kulturalnych.
więcej o Uniwersytet Jagielloński powitał Chiński Nowy Rok
Muzyczne spotkanie dla dzieci w Auditorium Maximum UJ

Muzyczne spotkanie dla dzieci w Auditorium Maximum UJ

07.01.2017
W przededniu tradycyjnego Uniwersyteckiego Koncertu Noworocznego, którego wykonawcą w tym roku będzie Orkiestra Stołecznego Królewskiego Miasta Krakowa Sinfonietta Cracovia, w auli Auditorium Maximum odbyła się próba do występu.
więcej o Muzyczne spotkanie dla dzieci w Auditorium Maximum UJ
Jagielloński Wieczór Filmowy w Collegium Maius
kultura

Jagielloński Wieczór Filmowy w Collegium Maius

05.12.2016
30 listopada odbył się kolejny seans z cyklu Jagiellońskich Wieczorów Filmowych organizowanych przez stowarzyszenie All In UJ. Tym razem na miejsce projekcji została wybrana Aula Collegium Maius, gdzie odbyła się projekcja filmu „Absolwent”. Patronat Honorowy nad wydarzeniem objął rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego prof. Wojciech Nowak.
więcej o Jagielloński Wieczór Filmowy w Collegium Maius