Wydarzenia kulturalne

Chóry Akademickie UJ wystąpiły w auli Collegium Novum

Chóry Akademickie UJ wystąpiły w auli Collegium Novum

27.06.2016
Koncert, który odbył się 24 czerwca, zwieńczył sezon artystyczny 2015/2016.
więcej o Chóry Akademickie UJ wystąpiły w auli Collegium Novum
Dotknij kultury 2016: Uniwersytet na rzecz osób niepełnosprawnych

Dotknij kultury 2016: Uniwersytet na rzecz osób niepełnosprawnych

10.06.2016
W piątek w Collegium Maius odbyła się jubileuszowa edycja wydarzenia „Dotknij kultury". Ideą tego niezwykłego spotkania wokół sztuki jest szerokie udostępnianie zabytków, historycznych pomieszczeń, cennych eksponatów wszystkim zainteresowanym, w tym osobom z różnorodnymi niepełnosprawnościami. Od 5 lat skupia ono wokół siebie społeczność akademicką Krakowa, pasjonatów kultury, admiratorów oryginalnych przedmiotów i nastrojowej muzyki.
więcej o Dotknij kultury 2016: Uniwersytet na rzecz osób niepełnosprawnych
Anamorfoza w Bibliotece Jagiellońskiej

Anamorfoza w Bibliotece Jagiellońskiej

10.06.2016
8 czerwca w Bibliotece Jagiellońskiej otwarto wystawę prezentującą traktaty matematyczne i ryciny poświęcone anamorfozie, która zwana jest także perspektywą dziwaczną. Organizatorem wystawy jest Wydział Matematyki i Informatyki UJ oraz Biblioteka Jagiellońska.
więcej o Anamorfoza w Bibliotece Jagiellońskiej
Nanoświat w Collegium Maius UJ

Nanoświat w Collegium Maius UJ

19.05.2016
W Muzeum UJ odbył się wernisaż wystawy „Witamy w nanoświecie" prezentującej prace uczniów uczestniczących w projekcie edukacyjnym "Irresistible". 18 maja wystawę otworzył prorektor UJ ds. badań naukowych i funduszy strukturalnych prof. Stanisław Kistryn i dyrektor muzeum prof. Krzysztof Stopka.
więcej o Nanoświat w Collegium Maius UJ
Wernisaż wystawy "Małe. Ukryty świat Afryki" w Bibliotece Jagiellońskiej

Wernisaż wystawy "Małe. Ukryty świat Afryki" w Bibliotece Jagiellońskiej

13.05.2016
We wtorek 10 maja dziekan Wydziału Studiów Międzynarodowych i Politycznych UJ prof. Bogdan Szlachta dokonał otwarcia wystawy "Małe. Ukryty świat Afryki / Small. Hidden world of Africa". Ekspozycja, którą można podziwiać do 3 czerwca w Bibliotece Jagiellońskiej, przedstawia część zbiorów włoskiego kolekcjonera Pierluigiego Peroniego. Kilka obiektów pochodzi z prywatnej kolekcji Adama Rybińskiego, Macieja Ząbka i Luigi Pezzoli.
więcej o Wernisaż wystawy "Małe. Ukryty świat Afryki" w Bibliotece Jagiellońskiej