Skip to main content

Web Content Display Web Content Display

Wiadomości

Web Content Display Web Content Display

Nagrody

Srebrne Dyplomy dla Chóru Akademickiego UJ Camerata Jagellonica

19.09.2017
Kolejne prestiżowe nagrody dla Chóru Akademickiego UJ Camerata Jagellonica. Podczas odbywających się w dniach 12-17 września 2017 w Lloret de Mar i Barcelonie VII Międzynarodowego Festiwalu i Konkursu Chóralnego "Cançó Mediterrània" oraz Międzynarodowego Konkursu Chóralnego im. Pau Casalsa chórzyści z Uniwersytetu Jagiellońskiego pod dyrekcją Janusza Wierzgacza zdobyli Srebrne Dyplomy w dwóch kategoriach: muzyka sakralna i muzyka pop.
Read More o Srebrne Dyplomy dla Chóru Akademickiego UJ Camerata Jagellonica
nagrody

Premier nagrodziła badaczy z Uniwersytetu Jagiellońskiego

25.07.2017
Profesorowie z Uniwersytetu Jagiellońskiego - Collegium Medicum (UJ CM), którzy są współtwórcami systemu wczesnej detekcji, koordynacji działań i leczenia pozaustrojowego ofiar głębokiej hipotermii, dr hab. Maciej Rak z Wydziału Polonistyki i dr Łukasz Pijanowski z Wydziału Biologii i Nauk o Ziemi zostali laureatami Nagród Prezesa Rady Ministrów. Wyróżnienia przyznawane są osiągnięcia naukowe lub artystyczne, w tym wybitny dorobek naukowy lub artystyczny.
Read More o Premier nagrodziła badaczy z Uniwersytetu Jagiellońskiego
nagrody

Nagrody Polskiej Akademii Umiejętności dla uniwersyteckich badaczy

30.06.2017
Polska Akademia Umiejętności (PAU) uhonorowała dwoje naukowców z Uniwersytetu Jagiellońskiego. Profesor Krzysztof Sacha z Wydziału Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej został laureatem Nagrody im. Mariana Mięsowicza, a Nagrodę im. Tadeusza Browicza dla młodych badaczy otrzymała dr n. med. Katarzyna Nazimek z Wydziału Farmaceutycznego. Uroczystość wręczenia dyplomów odbyła się w siedzibie PAU przy ul. Sławkowskiej w Krakowie.
Read More o Nagrody Polskiej Akademii Umiejętności dla uniwersyteckich badaczy
mobilna

Rektor UJ gratuluje uniwersyteckim medalistom

21.06.2017
21 czerwca w Auli Collegium Novum odbyło się spotkanie rektora UJ prof. Wojciecha Nowaka ze zdobywcami medali w Akademickich Mistrzostwach Polski. Sportowcy otrzymali z rąk rektora listy gratulacyjne oraz uniwersyteckie pamiątki.
Read More o Rektor UJ gratuluje uniwersyteckim medalistom
nagrody

Słownik naukowców z UJ doceniony na targach książki w Czechach

08.06.2017
"Czesko-polski słownik terminów literackich" autorstwa prof. Jacka Balucha i dr. Piotra Gierowskiego, który ukazał się nakładem Wydawnictwa Uniwersytetu Jagiellońskiego, został wyróżniony w tegorocznej edycji konkursu Słownik roku, organizowanego przez Związek Tłumaczy Pisemnych i Ustnych JTP w Republice Czeskiej. Nagrodę przyznano podczas Targów Książki w Pradze.
Read More o Słownik naukowców z UJ doceniony na targach książki w Czechach

Web Content Display Web Content Display

Znajdziesz nas tutaj