Skip to main content

Web Content Display Web Content Display

Wiadomości

Breadcrumb Breadcrumb

Web Content Display Web Content Display

Lista wiadomości

Wybitni uczeni z UJ spoczęli w Panteonie Narodowym

19.10.2018
19 października w kościele pod wezwaniem świętych Piotra i Pawła w Krakowie odbyła się uroczystość przeniesienia doczesnych szczątków profesora Karola Olszewskiego i ziemi z grobu profesora Zygmunta Wróblewskiego do krypty Panteonu Narodowego. We mszy świętej wzięli udział między innymi rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego prof. Wojciech Nowak oraz prezes Fundacji Panteonu Narodowego i były rektor UJ prof. Franciszek Ziejka.
Read More o Wybitni uczeni z UJ spoczęli w Panteonie Narodowym
osiągnięcie

Konkurs Miniatura: 9 naukowców z UJ nagrodzonych przez NCN

19.10.2018
Narodowe Centrum Nauki (NCN) opublikowało następne listy rankingowe konkursu Miniatura 2. Program ma wesprzeć naukowców, którzy do tej pory nie byli beneficjentami systemu grantowego NCN. Do grona 14 pracowników naukowych Uniwersytetu Jagiellońskiego, którzy już otrzymali dofinansowanie na pojedyncze działania naukowe służące realizacji badań podstawowych, czyli tzw. małe granty, dołączyło 9 kolejnych.
Read More o Konkurs Miniatura: 9 naukowców z UJ nagrodzonych przez NCN

Prof. Andrzej Betlej członkiem Rady Muzeum Łazienki Królewskie

19.10.2018
W czwartek w Pałacu na Wyspie odbyło się pierwsze posiedzenie Rady Muzeum (RM) przy Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie. Jej członkowie otrzymali nominacje od wiceministra kultury i dziedzictwa narodowego Jarosława Sellina. Jedną z powołanych do tego gremium osób na kadencję 2018-2022 jest dr hab. Andrzej Betlej z Wydziału Historycznego Uniwersytetu Jagiellońskiego i jednocześnie dyrektor Muzeum Narodowego w Krakowie.
Read More o Prof. Andrzej Betlej członkiem Rady Muzeum Łazienki Królewskie
nominacje i promocje

Nominacje profesorskie dla 9 nauczycieli akademickich z UJ

19.10.2018
Prezydent Andrzej Duda wręczył akty nominacyjne 63 nauczycielom akademickim oraz pracownikom nauki i sztuki. Wśród nominowanych jest dziewięcioro naukowców z Uniwersytetu Jagiellońskiego. Uroczystość odbyła się w czwartek w Pałacu Prezydenckim.
Read More o Nominacje profesorskie dla 9 nauczycieli akademickich z UJ
uroczystość

Uniwersytet dziękuje emerytowanym profesorom

18.10.2018
18 października 2018 roku w Collegium Maius UJ odbyło się uroczyste pożegnanie profesorów przechodzących na emeryturę. W ceremonii uczestniczyli m.in. rektor, prorektorzy oraz dziekani wydziałów Uniwersytetu Jagiellońskiego.
Read More o Uniwersytet dziękuje emerytowanym profesorom

Web Content Display Web Content Display

Znajdziesz nas tutaj