Skip to main content

Web Content Display Web Content Display

Wiadomości

Breadcrumb Breadcrumb

Web Content Display Web Content Display

Lista wiadomości

UJ z finansowaniem w ramach programu Inkubator Innowacyjności

07.08.2020
Konsorcjum Uniwersytetu Jagiellońskiego, Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie i InnoCel Spółki Celowej Uniwersytetu Jagiellońskiego Sp. z o.o. otrzymało dofinansowanie na działania związane z komercjalizacją wyników badań naukowych i prac rozwojowych oraz inicjujących współpracę środowiska naukowego z otoczeniem gospodarczym. Pieniądze pochodzą z właśnie rozstrzygniętego programu Inkubator Innowacyjności 4.0.
Read More o UJ z finansowaniem w ramach programu Inkubator Innowacyjności
mobilna

Studenci UJ zdominowali tegoroczne Diamentowe Granty

06.08.2020
Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego (MNiSW) rozstrzygnęło 9. konkurs w ramach programu Diamentowy Grant, powiększając tym samym grono jego laureatów do ponad 750 osób. W tegorocznej edycji aż 16 z 69 nagrodzonych studiuje w Uniwersytecie Jagiellońskim. Otrzymają oni dofinansowanie na realizację swoich badań w wysokości do 220 tysięcy złotych.
Read More o Studenci UJ zdominowali tegoroczne Diamentowe Granty
mobilna

Sukces studentów UJ w konkursie IMC 2020

06.08.2020
W dniach 25–30 lipca odbyła się 27. edycja konkursu IMC (International Mathematics Competition for University Students). Choć tegoroczny konkurs z przyczyn epidemiologicznych został zorganizowany zdalnie, wzięła w nim udział rekordowa liczba 546 uczestników z ponad 130 uniwersytetów z całego świata. Wśród nich znalazło się również siedmiu studentów z Wydziału Matematyki i Informatyki UJ.
Read More o Sukces studentów UJ w konkursie IMC 2020

Przełomowe odkrycie astronomów z UJ w The Astrophysical Journal

05.08.2020
Artykuł opisujący prawdopodobnie najrozleglejsze, regularne pole magnetyczne we Wszechświecie ukazał się w The Astrophysical Journal - jednym z najważniejszych międzynarodowych czasopism dotyczących astronomii, astrofizyki i spektroskopii. Autorami pracy są naukowcy z Obserwatorium Astronomicznego Uniwersytetu Jagiellońskiego i australijskiej, federalnej agencji rządowej Commonwealth Scientific and Industrial Research Organisation (CSIRO).
Read More o Przełomowe odkrycie astronomów z UJ w The Astrophysical Journal

Uniwersytecki synchrotron czeka rozbudowa [WIZUALIZACJE]

05.08.2020
Narodowe Centrum Promieniowania Synchrotronowego SOLARIS poinformowało, że do 2022 roku powiększy halę eksperymentalną. Inwestycja będzie możliwa dzięki dotacji Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Od dawna wyczekiwana decyzja otwiera nowe perspektywy dla rozwoju ośrodka.
Read More o Uniwersytecki synchrotron czeka rozbudowa [WIZUALIZACJE]

Web Content Display Web Content Display

Znajdziesz nas tutaj