Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Kalendarz

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

17
piątek
17.11.2017
Dodaj nowe wydarzenie
Wybrany Dzień
Psychiatria i Duchowość
Calendar Psychiatria i Duchowość

17.11.2017

W ramach obchodów jubileuszu 100-lecia Szpital Specjalistyczny im. dr. Józefa Babińskiego w Krakowie wystąpił z inicjatywą zorganizowania konferencji poświęconej relacjom pomiędzy psychiatrią i duchowością. Do współpracy w jej organizacji zaproszono Katedrę Psychiatrii Wydziału Lekarskiego UJ CM, Uniwersytet Papieski im. Jana Pawła II oraz Akademię Ignatianum.
więcej o Psychiatria i Duchowość
Wstyd w kulturze
Calendar Wstyd w kulturze

17.11.2017

Wydział Polonistyki UJ zachęca pracowników naukowych, doktorantów, studentów oraz absolwentów studiów wyższych do udziału w Ogólnopolskiej Transdyscyplinarnej Konferencji Naukowe "Wstyd w kulturze". Zaproszenie jest skierowane do zarówno literaturoznawców, kulturoznawców, historyków, historyków sztuki, religioznawców, socjologów, psychologów, jak również przedstawicieli innych nauk humanistycznych, społecznych i ścisłych.
więcej o Wstyd w kulturze
19. Dzień Andrologiczny
Calendar 19. Dzień Andrologiczny

17.11.2017 - 18.11.2017

Konferencja będzie kolejną okazją do spotkania i wysłuchania polskich i zagranicznych ekspertów w zakresie andrologii, ale także urologii, endokrynologii, medycyny rozrodu, diagnostyki laboratoryjnej i biologii rozrodu, co pozwoli na poszerzenie wiedzy i ułatwi zdobycie umiejętności koniecznych w diagnostyce i leczeniu chorych z problemami męskiego układu płciowego. Wydarzeniu patronuje rektor UJ prof. Wojciech Nowak.
więcej o 19. Dzień Andrologiczny
Trwające
Mojry - początek, trwanie, koniec
Calendar Mojry - początek, trwanie, koniec

15.11.2017 - 17.11.2017

Katedra Komparatystyki Literackiej Wydziału Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego serdecznie zaprasza do udziału w konferencji "Mojry - początek, trwanie, koniec", która odbędzie się w Collegium Novum.
więcej o Mojry - początek, trwanie, koniec
Mistrzostwa UJ w narciarstwie alpejskim. Ruszyły zapisy
Calendar Mistrzostwa UJ w narciarstwie alpejskim. Ruszyły zapisy

14.11.2017 - 10.01.2018

Biuro Sportu UJ zaprasza do wzięcia udziału w Mistrzostwach Uniwersytetu Jagiellońskiego w narciarstwie alpejskim, które zostaną rozegrane 13 stycznia 2018 roku na stoku Kaniówka w Białce Tatrzańskiej. Do wzięcia udziału w zawodach uprawnieni są studenci, doktoranci i pracownicy Uniwersytetu Jagiellońskiego, w tym Collegium Medicum, oraz dzieci do lat 12. Zgłoszenia przyjmowane będą do 10 stycznia (do godz. 12.30) w siedzibie Biura Sportu UJ przy ul. Piastowskiej 26 d.
więcej o Mistrzostwa UJ w narciarstwie alpejskim. Ruszyły zapisy
Trwają zapisy na obóz sylwestrowy w Białce Tatrzańskiej
Calendar Trwają zapisy na obóz sylwestrowy w Białce Tatrzańskiej

30.10.2017 - 08.12.2017

Biuro Sportu Uniwersytetu Jagiellońskiego zaprasza studentów, doktorantów, pracowników najstarszej polskiej uczelni i członków ich najbliższych rodzin do wzięcia udziału w corocznym, narciarskim obozie sylwestrowym, który odbędzie się w dniach 27.12.2017 - 02.01.2018 w Białce Tatrzańskiej. Będą w nim mogły wziąć udział maksymalnie 33 osoby. Zgłoszenia przyjmowane są do 8 grudnia lub wyczerpania limitu miejsc.
więcej o Trwają zapisy na obóz sylwestrowy w Białce Tatrzańskiej
Wystawa "Bibliotheca Magna. Biblioteka Jagiellońska na przestrzeni dziejów"
Calendar Wystawa

25.10.2017 - 25.01.2018

Wystawa przybliża dzieje Biblioteki Jagiellońskiej w czasie, kiedy mieściła się w gmachu Collegium Maius (lata 1775-1941).
więcej o Wystawa "Bibliotheca Magna. Biblioteka Jagiellońska na przestrzeni dziejów"
Cykl wykładów otwartych "Ars Quaerendi: Wyszukiwanie informacji - narzędzia i strategie"
Calendar Cykl wykładów otwartych

18.10.2017 - 20.12.2017

Dyrekcja Biblioteki Jagiellońskiej zaprasza na kontynuację cyklu wykładów otwartych "Ars Quaerendi: Wyszukiwanie informacji – narzędzia i strategie". Cykl poświęcony jest narzędziom i strategiom wyszukiwania informacji, w tym informacji naukowej, w zasobach sieci Internet.
więcej o Cykl wykładów otwartych "Ars Quaerendi: Wyszukiwanie informacji - narzędzia i strategie"
"Bliżej Nauki" z Wydziałem Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej UJ
Calendar

10.10.2017 - 21.01.2018

Wszystkie osoby zafascynowane nauką zapraszamy do udziału w VI edycji cyklu "Bliżej Nauki" - wykładów popularnonaukowych, które odbywają się dwa razy w miesiącu (we wtorki) na Wydziale Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej UJ. Po wykładzie istnieje możliwość zadania pytań lub też indywidualnego spotkania z prelegentem. Uczestnictwo w wykładach jest bezpłatne.
więcej o "Bliżej Nauki" z Wydziałem Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej UJ
Trwają zapisy do Uniwersyteckiej Ligi Sportowej
Calendar Trwają zapisy do Uniwersyteckiej Ligi Sportowej

09.10.2017 - 07.03.2018

Biuro Sportu Uniwersytetu Jagiellońskiego zaprasza miłośników piłki nożnej i futsalu - studentów, doktorantów i pracowników UJ - do udziału w dwóch turniejach mężczyzn - Uniwersyteckiej Lidze Sportowej (ULS). - Nieustanne zainteresowanie tymi dyscyplinami sportu sprawia, że w każdym roku akademickim wspieramy rywalizację drużyn wydziałowych UJ - zapowiadają organizatorzy zawodów.
więcej o Trwają zapisy do Uniwersyteckiej Ligi Sportowej
Indiańskie pamiątki sprzed ponad 200 lat w Collegium Maius
Calendar Indiańskie pamiątki sprzed ponad 200 lat w Collegium Maius

22.09.2017 - 31.12.2017

"Adam Piekarski. Droga ku nieznanemu… Śladami wyprawy Lewisa i Clarka na Zachód Ameryki" to tytuł nowej wystawy w Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Maius, którą można zwiedzać od 22 września.
więcej o Indiańskie pamiątki sprzed ponad 200 lat w Collegium Maius
Wirtualna wystawa o życiu i twórczości Bolesława Leśmiana
Calendar Wirtualna wystawa o życiu i twórczości Bolesława Leśmiana

10.08.2017 - 30.09.2018

Biblioteka Jagiellońska (BJ) zaprasza do odwiedzenia wirtualnej wystawy "Bolesław Leśmian (1877-1937 ) - magia słów". W 2017 roku przypada 140. rocznica jego urodzin i 80. rocznica śmierci. "Przygotowaną wystawą chcemy uczcić pamięć poety, dla którego wiersz był nie tylko myślą-obrazem-treścią, ale ponadto samodzielnym tworem słownym, który się z magii słów narodził i tę magię sam uprawia" - czytamy na stronie BJ.
więcej o Wirtualna wystawa o życiu i twórczości Bolesława Leśmiana
Wkrótce
Spotkanie z Danem Peña
Calendar Spotkanie z Danem Peña

20.11.2017

Dan Peña - człowiek, który wie jak wypracować 50 miliardów USD, opowie o swoich doświadczeniach biznesowych, o bogactwie, ryzyku i nagrodzie.
więcej o Spotkanie z Danem Peña
Akcja SOS - Uczelnie Schroniskom
Calendar Akcja SOS - Uczelnie Schroniskom

20.11.2017 - 17.12.2017

Wydarzenie odbywa się cyklicznie od 11 lat. Jego celem jest pomoc bezdomnym zwierzętom z okolic Krakowa. Studenci, doktoranci i pracownicy uczelni 4 tygodnie przed Bożym Narodzeniem zbierają karmę, lekarstwa i zabawki, które przekazane zostaną schroniskom dla zwierząt. Prowadzona jest też kwesta, a zgromadzone podczas niej pieniądze służą do zakupów materiałów wskazanych przez pracowników schronisk.
więcej o Akcja SOS - Uczelnie Schroniskom
Tożsamość i dziedzictwo. Muzea uczelniane
Calendar Tożsamość i dziedzictwo. Muzea uczelniane

22.11.2017 - 24.11.2017

Stowarzyszenie Muzeów Uczelnianych przy wsparciu Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Maius oraz Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie zaprasza do wzięcia udziału w konferencji "Tożsamość i dziedzictwo. Muzea uczelniane". Wydarzenie ma na celu m.in. omówienie roli muzeów uczelnianych, problematyki ich działalności, możliwości i sposobów popularyzacji zbiorów, a także określenie zadań tej grupy muzealnej.
więcej o Tożsamość i dziedzictwo. Muzea uczelniane
Wystawa "Wielicka kopalnia. Piękno w soli zaklęte"
Calendar Wystawa

22.11.2017 - 22.12.2017

Mówienie o pięknie kopalni soli w Wieliczce jest truizmem. Każdy kto w niej był, na lata zapamiętał monumentalne kaplice, komory, jeziora i chodniki. Istnieje jednak także bardziej ukryty świat podziemi, niedostępny dla zwykłego turysty.
więcej o Wystawa "Wielicka kopalnia. Piękno w soli zaklęte"
Course on Endocrine Diseases in Pregnancy
Calendar Course on Endocrine Diseases in Pregnancy

23.11.2017 - 25.11.2017

Kurs, odbywający się w dniach 23-25 listopada 2017 r., organizowany jest przy wsparciu Europejskiego Towarzystwa Endokrynologicznego oraz Polskiego Towarzystwa Endokrynologicznego.
więcej o Course on Endocrine Diseases in Pregnancy
Wspólny występ Chóru Akademickiego UJ z artystami z Bułgarii
Calendar Wspólny występ Chóru Akademickiego UJ z artystami z Bułgarii

24.11.2017

Wspólny Koncert z udziałem Chóru Mieszanego Uniwersytetu Amerykańskiego w Bułgarii (AUBG) oraz Chórów Akademickich Uniwersytetu Jagiellońskiego.
więcej o Wspólny występ Chóru Akademickiego UJ z artystami z Bułgarii
650 lat Prokocimia
Calendar 650 lat Prokocimia

24.11.2017 - 25.11.2017

Celem konferencji, współorganizowanej przez Wydział Historyczny Uniwersytetu Jagiellońskiego, jest przedstawienie obrazu Prokocimia w ciągu jego dziejów pod kątem geograficznym, historycznym, architektonicznym i kulturowym.
więcej o 650 lat Prokocimia
Kultura wykluczenia? V odsłona: Kobieta
Calendar Kultura wykluczenia? V odsłona: Kobieta

24.11.2017 - 26.11.2017

Pojęcie wykluczenia towarzyszy niemalże wszystkim refleksjom na temat współczesnej kultury. Wywołuje niejasności, prowokuje do dyskusji, rodzi pytania. Pojawia się w różnych kontekstach i rozważane jest na wielu płaszczyznach. Wydaje się być cechą integralną każdej kultury, pojawiając się niczym antyteza każdego systemu i porządku budowanego w kulturowych kategoriach. Funkcjonuje w refleksji nad językiem, myśleniem, poznaniem.
więcej o Kultura wykluczenia? V odsłona: Kobieta
Batalia o nowego czytelnika celem przewrotu ideologicznego w czasach stalinizmu
Calendar Batalia o nowego czytelnika celem przewrotu ideologicznego w czasach stalinizmu

29.11.2017

Koło Grodzkie Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich w Krakowie i Biblioteka Jagiellońska (BJ) zapraszają na wykład dr. hab. Andrzeja Dróżdża "Batalia o nowego czytelnika celem przewrotu ideologicznego w czasach stalinizmu". Spotkanie odbędzie się w sali konferencyjnej BJ.
więcej o Batalia o nowego czytelnika celem przewrotu ideologicznego w czasach stalinizmu
Kobiety w lagrach
Calendar Kobiety w lagrach

30.11.2017 - 01.12.2017

Katedra Historii Literatury Polskiej XX wieku Wydziału Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego zaprasza do udziału w konferencji naukowej "Kobiety w lagrach". Organizatorzy w trakcie sesji chcieliby zastanowić się nad kobiecym doświadczeniem obozów koncentracyjnych oraz narracjami je utrwalającymi.
więcej o Kobiety w lagrach
Powrót do góry

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Znajdziesz nas tutaj