Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Kalendarz

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Wybrany Dzień
calendar
Wykład profesora Grzegorza Ekierta z Uniwersytetu Harvarda

28.10.2021

Instytut Socjologii UJ zaprasza na wykład prof. Grzegorza Ekierta "Czy można zbudować demokrację bez demokratów?", który odbędzie się w ramach cyklu Spotkań Mistrzowskich Instytutu Socjologii UJ z wybitnymi przedstawicielami życia naukowego w Polsce i na świecie. Wykładowca przedstawi m.in., na czym polega tradycyjna, ludowa orientacja autorytarna i jak przystaje ona do nacjonalistycznych idei głoszonych przez prawicowe partie polityczne.
więcej o Wykład profesora Grzegorza Ekierta z Uniwersytetu Harvarda
Trwające
calendar
Nabór do Chórów Akademickich UJ

15.10.2021 - 28.10.2021

Lubisz śpiewać? Śpiewaj z nami! Chóry Akademickie Uniwersytetu Jagiellońskiego zapraszają do wspólnego śpiewania. Uczestnicz z nami w życiu Uniwersytetu Jagiellońskiego, najważniejszych uroczystościach, wspaniałych koncertach i innych projektach artystycznych.
więcej o Nabór do Chórów Akademickich UJ
calendar
Naukowe Czwartki na Kampusie 600-lecia Odnowienia UJ

14.10.2021 - 03.01.2022

Wydział Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej Uniwersytetu Jagiellońskiego (WFAIS UJ) ma przyjemność zaprosić nauczycieli i uczniów klas VII i VIII szkół podstawowych oraz wszystkich klas szkół średnich do udziału w wykładach popularnonaukowych z cyklu Naukowe Czwartki. Spotkania będą odbywać się raz w miesiącu (godz. 10.30) w siedzibie WFAIS UJ przy ul. prof. Stanisława Łojasiewicza 11.
więcej o Naukowe Czwartki na Kampusie 600-lecia Odnowienia UJ
calendar
Cykl Bliżej Nauki na Wydziale FAIS UJ

12.10.2021 - 25.01.2022

Wydział Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej Uniwersytetu Jagiellońskiego (WFAIS UJ) zaprasza wszystkich zafascynowanych nauką mieszkańców Krakowa (i nie tylko) do udziału w wykładach popularnonaukowych z cyklu Bliżej Nauki. Spotkania z przedstawicielami świata nauki będą odbywać się dwa razy w miesiącu we wtorki o godz. 18.15.
więcej o Cykl Bliżej Nauki na Wydziale FAIS UJ
calendar
"W nurcie czasu. Romuald Oramus" - nowa wystawa w Muzeum UJ

08.10.2021 - 15.01.2022

Główną inspiracją dla prezentowanej w lektoriach Collegium Maius wystawy "W nurcie czasu. Romuald Oramus: malarstwo i grafika z lat 1981–2021" była seria malarska i graficzna z motywami średniowiecznych katedr.
więcej o "W nurcie czasu. Romuald Oramus" - nowa wystawa w Muzeum UJ
calendar
Konkurs fotograficzny "Chińskie Impresje"

05.10.2021 - 31.10.2021

Z okazji 72. rocznicy nawiązania stosunków dyplomatycznych między Chinami a Polską ambasada Chińskiej Republiki Ludowej w Warszawie wraz z Instytutem Konfucjusza organizuje konkurs fotograficzny "Chińskie Impresje", którego zwieńczeniem będzie wystawa online zwycięskich prac.
więcej o Konkurs fotograficzny "Chińskie Impresje"
calendar
Camera Jagellonica 2021. Konkurs fotograficzno - filmowy

20.09.2021 - 31.10.2021

Trwa nabór zgłoszeń do kolejnej edycji konkursu Camera Jagellonica. Piąta odsłona tej uniwersyteckiej inicjatywy to nowe kategorie konkursowe, ale również zmagania w tych już dobrze znanych i lubianych. W tym roku po raz pierwszy pojawia się możliwość przygotowania także krótkich materiałów wideo.
więcej o Camera Jagellonica 2021. Konkurs fotograficzno - filmowy
calendar
"Prawo Przyszłości" - nowy podcast na Uniwersytecie Jagiellońskim

23.07.2021 - 31.12.2021

"Prawo Przyszłości" to pierwszy polski podcast poświęcony interakcjom między prawem i naukami empirycznymi, nowoczesnymi technologiami oraz współczesnymi zjawiskami społecznymi i cywilizacyjnymi. Prowadzony jest przez dr Ewę Górską i wydawany przez Future Law Lab na Uniwersytecie Jagiellońskim.
więcej o "Prawo Przyszłości" - nowy podcast na Uniwersytecie Jagiellońskim
calendar
Wystawa wirtualna "Oblicza samotności w kulturze"

01.03.2021 - 31.12.2021

Można już oglądać wystawę on-line "Oblicza samotności w kulturze", którą na przestrzeni dwóch lat przygotowali pracownicy Biblioteki Jagiellońskiej. Jej premierę i ostateczny wirtualny charakter wymusiła pandemia.
więcej o Wystawa wirtualna "Oblicza samotności w kulturze"
calendar
Wystawa poświęcona życiu i twórczości Ignacego Jana Paderewskiego

09.11.2020 - 31.12.2021

"Paderewski… Paderewski…" to tytuł okolicznościowej wystawy online, którą z okazji przypadającej 6 listopada 2020 roku 160. rocznicy urodzin Ignacego Jana Paderewskiego przygotowała Biblioteka Jagiellońska. Prezentowane są na niej zbiory rękopiśmienne, w tym unikalny zapis nutowy na fortepian, graficzne i dokumenty życia społecznego.
więcej o Wystawa poświęcona życiu i twórczości Ignacego Jana Paderewskiego
Wkrótce
calendar
Rozmowa wokół książki Davida Farriera "Za milion lat od dzisiaj"

03.11.2021

Jak będzie wyglądał świat za milion lat? Co po nas zostanie? Plastik, odpady jądrowe czy kilometry dróg asfaltowych? Wszystkie te przyszłe skamieliny opowiedzą następnym pokoleniom wiele o tym, jak żyliśmy w XXI wieku. O dziedzictwie antropocenu porozmawiają: antropolożka literatury dr hab. Anna Filipowicz oraz badaczka humanizmu nieantropocentrycznego dr Monika Żółkoś. Spotkanie poprowadzi dr Mateusz Chaberski.
więcej o Rozmowa wokół książki Davida Farriera "Za milion lat od dzisiaj"
calendar
Akademicki Dzień Pamięci w 82. rocznicę Sonderaktion Krakau

05.11.2021

W tym roku mija 82 lat od przeprowadzonej 6 listopada 1939 r. przez gestapo podstępnej akcji, w wyniku której 183 krakowskich profesorów i nauczycieli akademickich, w tym 155 pracowników UJ, zostało aresztowanych, a następnie wywiezionych do obozów koncentracyjnych w Sachsenhausen i Dachau, gdzie kilkunastu z nich straciło życie. Społeczność Akademicka UJ każdego roku wspomina tę rocznicę, obchodząc w tym dniu wraz z pozostałymi krakowskimi uczelniami Akademicki Dzień Pamięci.
więcej o Akademicki Dzień Pamięci w 82. rocznicę Sonderaktion Krakau
calendar
Niematerialne dziedzictwo kulturowe w teorii i praktyce

08.11.2021 - 09.11.2021

Zagadnienia konferencji dotyczyć będą doświadczeń i praktyk związanych z niematerialnym dziedzictwem kulturowym na gruncie polskim. Muzeum Krakowa poczuwa się do roli instytucji, która może być centrum wymiany doświadczeń różnych środowisk, zarówno depozytariuszy, jak i osób i instytucji zajmujących się zarządzaniem niematerialnym dziedzictwem kulturowym oraz teoretycznym namysłem nad nim.
więcej o Niematerialne dziedzictwo kulturowe w teorii i praktyce
calendar
Narciarski obóz sylwestrowy

08.11.2021 - 07.12.2021

Biuro Sportu Uniwersytetu Jagiellońskiego serdecznie zaprasza studentów, doktorantów, pracowników Uniwersytetu Jagiellońskiego i członków ich najbliższej rodziny do wzięcia udziału w corocznym narciarskim obozie sylwestrowym. W programie wyjazdu przewidziane są: nauka jazdy na nartach pod okiem profesjonalnych instruktorów narciarskich, uroczysta kolacja sylwestrowa, kulig.
więcej o Narciarski obóz sylwestrowy
calendar
XI Ogólnopolska Konferencja Arabistyczna

23.11.2021 - 24.11.2021

W dniach 23-24 listopada 2021 roku odbędzie się XI Ogólnopolska Konferencja Arabistyczna pt. "Badania arabistyczne i islamistyczne w Polsce". Organizatorem wydarzenia jest Katedra Arabistyki Instytutu Orientalistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego. Konferencja zostanie przeprowadzona zdalnie.
więcej o XI Ogólnopolska Konferencja Arabistyczna
calendar
V Forum Młodych Medioznawców i Komunikologów

27.11.2021

Ideą seminarium jest praca w małych grupach roboczych pod kierunkiem doświadczonych naukowców - mentorów. Jest to doskonała przestrzeń do zdobycia pierwszych naukowych doświadczeń - nie są wymagane wybitne umiejętności metodologiczne, a szczera chęć podjęcia się wyzwania badawczego w miłej atmosferze i pomysł na projekt badawczy.
więcej o V Forum Młodych Medioznawców i Komunikologów
Powrót do góry

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Znajdziesz nas tutaj