Podpisanie listu intencyjnego między UJ i firmą IBM

Dokument został podpisany 9 stycznia przez prorektor UJ ds. rozwoju prof. Dorotę Malec i Sławomira Kumkę, dyrektora Laboratorium Oprogramowania IBM.

Przy podpisaniu listu obecni byli także: prorektor UJ ds. badań naukowych i funduszy strukturalnych prof. Stanisław Kistryn, dziekan Wydziału Filozoficznego UJ prof. Jarosław Górniak oraz dr inż. Marcin Solarski, menedżer IBM odpowiedzialny za współpracę z uczelniami.

List intencyjny nakreśla ramy dla możliwej współpracy w zakresie wzajemnej wymiany doświadczeń oraz wiedzy merytoryczno-dydaktycznej w sektorze nowoczesnych technologii, umożliwiając również dwustronne wykorzystanie infrastruktury laboratoryjnej.

Należy podkreślić, że jednostki Uniwersytetu Jagiellońskiego współpracują już z firmą IBM. List intencyjny natomiast deklaruje szerszą współpracę, która będzie regulowana odrębnymi umowami.

Ukazał się nowy numer biuletynu "Fritillaria Kurdica"
Mistrzostwa UJ w narciarstwie alpejskim 2017
Szpital Uniwersytecki pionierem w dziedzinie ginekologii onkologicznej
Koncert kolęd w wykonaniu chórów uniwersyteckich