Lista wiadomości

W Collegium Nowodworskiego zamontowano defibrylator AED

21.03.2019
W przypadku zatrzymania akcji serca czas jest najważniejszy, a defibrylator pozwala na podjęcie szybkiej reakcji i udzielenie pomocy do momentu przyjazdu służb medycznych. Dziś w Collegium Nowodworskiego przy ul. św. Anny 12 zamontowany został defibrylator zewnętrzny przekazany przez Fundację Ratuj Życie. Do końca roku w kolejnych 3 budynkach uczelni pojawią się urządzenia, które zostaną sfinansowane przez UJ CM.
więcej o W Collegium Nowodworskiego zamontowano defibrylator AED

Dwa uniwersyteckie kierunki z certyfikatami "Studia z Przyszłością"

21.03.2019
Intellectual Property and New Technologies oraz lingwistyka: przekład i komunikacja międzykulturowa to kierunki studiów II stopnia prowadzone przez Uniwersytet Jagielloński, które otrzymały certyfikaty "Studia z Przyszłością". Łącznie uhonorowano nimi ponad 70 wydziałów, katedr lub instytutów. Wręczenie certyfikatów odbyło się w ubiegły poniedziałek w pałacu Polskiej Akademii Nauk w Jabłonnej.
więcej o Dwa uniwersyteckie kierunki z certyfikatami "Studia z Przyszłością"
osiągnięcie

Badacze z Uniwersytetu Jagiellońskiego laureatami konkursu FNP

21.03.2019
Fundacja na rzecz Nauki Polskiej (FNP) ogłosiła wyniki konkursu Team-Net. Dofinansowanie na łączną kwotę ponad 105 mln zł otrzymało 5 projektów. Jeden z nich będzie realizowany przez badaczy z Wydziału Matematyki i Informatyki, Wydziału Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej oraz Wydziału Zarządzania i Komunikacji Społecznej. W 4 kolejnych Uniwersytet Jagielloński jest członkiem konsorcjów naukowych.
więcej o Badacze z Uniwersytetu Jagiellońskiego laureatami konkursu FNP

UJ będzie popularyzować w Kielcach chińską kulturę i tradycję

20.03.2019
Na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach (UJK) powstanie oddział krakowskiego Instytutu Konfucjusza, placówki promującej chińską kulturę i sztukę. W planach są kursy języka, wystawy, prelekcje i przeglądy filmowe. Porozumienie dotyczące założenia filii placówki działającej przy Uniwersytecie Jagiellońskim podpisali rektor UJK prof. Jacek Semaniak oraz pełnomocnik rektora UJ ds. internacjonalizacji prof. Adam Jelonek.
więcej o UJ będzie popularyzować w Kielcach chińską kulturę i tradycję

Paulina Oleś triumfatorką 23. Konkursu Wiedzy o UJ [ZDJĘCIA]

19.03.2019
Paulina Oleś, tegoroczna maturzystka z liceum w Kalwarii Zebrzydowskiej, wygrała 23. edycję Konkursu Wiedzy o Uniwersytecie Jagiellońskim i w roku akademickim 2019/2020 rozpocznie studia na Wydziale Filozoficznym. Uroczysta gala wręczenia symbolicznych indeksów laureatom odbyła się we wtorek 19 marca w auli Collegium Novum.
więcej o Paulina Oleś triumfatorką 23. Konkursu Wiedzy o UJ [ZDJĘCIA]