Lista wiadomości

Stanowisko Prezydium KRASP ws. oświadczenia rektora UAM w Poznaniu

20.08.2019
20 sierpnia 2019 r. Prezydium Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich (KRASP) opublikowało stanowisko w sprawie oświadczenia rektora Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu prof. Andrzeja Lesickiego. Poniżej zamieszczamy jego treść.
więcej o Stanowisko Prezydium KRASP ws. oświadczenia rektora UAM w Poznaniu

Sześcioraczki z Tylmanowej opuszczają Szpital Uniwersytecki

20.08.2019
W poniedziałek Szpital Uniwersytecki w Krakowie (SU) opuściła następna dwójka z rodzeństwa sześcioraczków, które przyszły na świat przed trzema miesiącami. Wcześniej do domu w Tylmanowej trafiły Nela i Kaja. Do końca miesiąca na Oddziale Klinicznym Neonatologii SU pozostaną jeszcze dwie dziewczynki - Malwina i Zosia.
więcej o Sześcioraczki z Tylmanowej opuszczają Szpital Uniwersytecki
mobilna

ARWU: Uniwersytet Jagielloński najlepszą uczelnią w Polsce

16.08.2019
W tegorocznej, siedemnastej edycji rankingu najlepszych szkół wyższych na świecie Academic Ranking of World Universities (ARWU), zwany również Listą Szanghajską, Uniwersytet Jagielloński awansował w stosunku do ubiegłorocznego zestawienia i uplasował się w grupie uniwersytetów sklasyfikowanych na miejscu 301-400. To najwyższy wynik wśród polskich uczelni. W tym samym zestawieniu Uniwersytet Warszawski zajął miejsce w przedziale 401-500.
więcej o ARWU: Uniwersytet Jagielloński najlepszą uczelnią w Polsce

Nie żyje były prorektor UJ profesor Stanisław Konturek

08.08.2019
W czwartek 8 sierpnia zmarł Stanisław Konturek - wybitny fizjolog, gastroenterolog, profesor Katedry Fizjologii Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Medicum, były prorektor UJ i pierwszy dziekan Wydziału Lekarskiego UJ CM po jego powrocie w struktury najstarszej polskiej uczelni. W październiku skończyłby 88 lat.
więcej o Nie żyje były prorektor UJ profesor Stanisław Konturek

Marcin Jędrychowski: Psychiatria w naszym szpitalu ma się dobrze

08.08.2019
W Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie (SU) podsumowano niemal roczną działalność Uniwersyteckiego Centrum Zdrowia Psychicznego (UCZP). O misji jednostki, założeniach pilotażu oraz dotychczasowych sukcesach mówili dyrektor SU Marcin Jędrychowski, medycy z Oddziału Klinicznego Psychiatrii Dorosłych, Dzieci i Młodzieży i przedstawiciele Centrum.
więcej o Marcin Jędrychowski: Psychiatria w naszym szpitalu ma się dobrze