Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Wiadomości

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Lista wiadomości

uroczystość

Dwa wieki filologii słowiańskiej na Uniwersytecie Jagiellońskim

22.10.2018
22 października w auli Collegium Novum UJ odbyło się nadzwyczajne posiedzenie Rady Wydziału Filologicznego, zwołane dla uczczenia dwusetnej rocznicy istnienia studiów slawistycznych w naszej uczelni. Obchody jubileuszowe rozpoczęło uroczyste odnowienie doktoratu profesora Jacka Balucha w 50. rocznicę jego uzyskania.
więcej o Dwa wieki filologii słowiańskiej na Uniwersytecie Jagiellońskim

Medycy ze szpitala dziecięcego w USA o leczeniu artrogrypozy

22.10.2018
Zespół specjalistów z Uniwersyteckiego Szpitala w Krakowie-Prokocimiu (USD) uczestniczył w światowej konferencji dotyczącej leczenia artrogrypozy (3rd International Symposium on Arthrogryposis), która odbyła się w Filadelfii. Podczas obrad rozmawiano o metodach i wynikach leczenia deformacji układu ruchu w tej chorobie, postępach w genetycznym diagnozowaniu, postępowaniu prenatalnym oraz leczeniu rehabilitacyjnym i ortotycznym.
więcej o Medycy ze szpitala dziecięcego w USA o leczeniu artrogrypozy
nagrody

Nagrody Miasta Krakowa dla wybitnych badaczy z UJ [ZDJĘCIA]

22.10.2018
Profesorowie Agnieszka Słowik i Tadeusz Popiela oraz Stanisław Grodziski odebrali w ubiegły piątek Nagrody Miasta Krakowa 2018. Uroczystość wręczenia pamiątkowych medali i dyplomów odbyła się w sali im. Stanisława Wyspiańskiego w Pałacu Wielopolskich.
więcej o Nagrody Miasta Krakowa dla wybitnych badaczy z UJ [ZDJĘCIA]

Wyróżnienie Ministerstwa Zdrowia dla Katarzyny Bulińskiej z SU

22.10.2018
W siedzibie Ministerstwa Zdrowia odbyła się uroczystość "Specjalista 2017", podczas której wiceminister zdrowia Marcin Czech wręczył listy gratulacyjne pracownikom medycznym z najwyższymi wynikami z egzaminu specjalizacyjnego.
więcej o Wyróżnienie Ministerstwa Zdrowia dla Katarzyny Bulińskiej z SU

Wybitni uczeni z UJ spoczęli w Panteonie Narodowym

19.10.2018
19 października w kościele pod wezwaniem świętych Piotra i Pawła w Krakowie odbyła się uroczystość przeniesienia doczesnych szczątków profesora Karola Olszewskiego i ziemi z grobu profesora Zygmunta Wróblewskiego do krypty Panteonu Narodowego. We mszy świętej wzięli udział między innymi rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego prof. Wojciech Nowak oraz prezes Fundacji Panteonu Narodowego i były rektor UJ prof. Franciszek Ziejka.
więcej o Wybitni uczeni z UJ spoczęli w Panteonie Narodowym

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Znajdziesz nas tutaj