Lista wiadomości

mobilna

Słodki jak UJ-otowski miód

20.07.2018
Ponad sto tysięcy pszczół i to nie byle jakich - bo uniwersyteckich, mieszkanek Pasieki UJ, lata po Ogrodzie Botanicznym oraz okolicach i w promieniu około dwóch kilometrów od uli zapyla otaczającą roślinność.
więcej o Słodki jak UJ-otowski miód

Nowy sprzęt na Oddziale Kardiochirurgii Dziecięcej w Prokocimiu

19.07.2018
Fundacja Schola Cordis przekazała na Oddział Kardiochirurgii Dziecięcej Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie-Prokocimiu (OKDUSD) nowoczesny aparat USG. Sprzęt będzie służył do diagnostyki i monitorowania stanu pacjentów przygotowywanych do operacji lub hospitalizowanych po zabiegu. Aparat wart 170 tys. złotych został zakupiony ze środków pochodzących z biegów i koncertów charytatywnych współorganizowanych przez fundatora.
więcej o Nowy sprzęt na Oddziale Kardiochirurgii Dziecięcej w Prokocimiu

Efekty prac archeologów z UJ pokazane na wystawie w USA

19.07.2018
7 lipca w Canyons of the Ancients Visitor Center and Museum w Kolorado (USA) została otwarta wystawa pokazująca owoce prac projektu archeologicznego prowadzonego przez Instytut Archeologii Uniwersytetu Jagiellońskiego.
więcej o Efekty prac archeologów z UJ pokazane na wystawie w USA
osiągnięcie mobilna

Ponad 3 mln zł na stypendia dla doktorantów w konkursie Etiuda

18.07.2018
Narodowe Centrum Nauki (NCN) rozstrzygnęło 6. edycję konkursu Etiuda. Młodzi naukowcy z Uniwersytetu Jagiellońskiego otrzymają stypendia o łącznej wartości 3 038 006 złotych. O finansowanie starało się 53 doktorantów, spośród których nagrodzonych zostało 29. Współczynnik sukcesu wyniósł ponad 54 proc.
więcej o Ponad 3 mln zł na stypendia dla doktorantów w konkursie Etiuda

Dr Krzysztof Strzałka nowym ambasadorem w Republice Słowackiej

18.07.2018
Minister spraw zagranicznych Jacek Czaputowicz wręczył we wtorek nominacje nowym ambasadorom. Nasz kraj w Republice Słowackiej będzie reprezentować dr Krzysztof Strzałka, wieloletni pracownik naukowy Wydziału Studiów Międzynarodowych i Politycznych Uniwersytetu Jagiellońskiego (WSMiP UJ).
więcej o Dr Krzysztof Strzałka nowym ambasadorem w Republice Słowackiej