Lista wiadomości

uroczystość

Dwa wieki filologii słowiańskiej na Uniwersytecie Jagiellońskim

22.10.2018
22 października w auli Collegium Novum UJ odbyło się nadzwyczajne posiedzenie Rady Wydziału Filologicznego, zwołane dla uczczenia dwusetnej rocznicy istnienia studiów slawistycznych w naszej uczelni. Obchody jubileuszowe rozpoczęło uroczyste odnowienie doktoratu profesora Jacka Balucha w 50. rocznicę jego uzyskania.
więcej o Dwa wieki filologii słowiańskiej na Uniwersytecie Jagiellońskim

Medycy ze szpitala dziecięcego w USA o leczeniu artrogrypozy

22.10.2018
Zespół specjalistów z Uniwersyteckiego Szpitala w Krakowie-Prokocimiu (USD) uczestniczył w światowej konferencji dotyczącej leczenia artrogrypozy (3rd International Symposium on Arthrogryposis), która odbyła się w Filadelfii. Podczas obrad rozmawiano o metodach i wynikach leczenia deformacji układu ruchu w tej chorobie, postępach w genetycznym diagnozowaniu, postępowaniu prenatalnym oraz leczeniu rehabilitacyjnym i ortotycznym.
więcej o Medycy ze szpitala dziecięcego w USA o leczeniu artrogrypozy
nagrody

Nagrody Miasta Krakowa dla wybitnych badaczy z UJ [ZDJĘCIA]

22.10.2018
Profesorowie Agnieszka Słowik i Tadeusz Popiela oraz Stanisław Grodziski odebrali w ubiegły piątek Nagrody Miasta Krakowa 2018. Uroczystość wręczenia pamiątkowych medali i dyplomów odbyła się w sali im. Stanisława Wyspiańskiego w Pałacu Wielopolskich.
więcej o Nagrody Miasta Krakowa dla wybitnych badaczy z UJ [ZDJĘCIA]

Wyróżnienie Ministerstwa Zdrowia dla Katarzyny Bulińskiej z SU

22.10.2018
W siedzibie Ministerstwa Zdrowia odbyła się uroczystość "Specjalista 2017", podczas której wiceminister zdrowia Marcin Czech wręczył listy gratulacyjne pracownikom medycznym z najwyższymi wynikami z egzaminu specjalizacyjnego.
więcej o Wyróżnienie Ministerstwa Zdrowia dla Katarzyny Bulińskiej z SU

Wybitni uczeni z UJ spoczęli w Panteonie Narodowym

19.10.2018
19 października w kościele pod wezwaniem świętych Piotra i Pawła w Krakowie odbyła się uroczystość przeniesienia doczesnych szczątków profesora Karola Olszewskiego i ziemi z grobu profesora Zygmunta Wróblewskiego do krypty Panteonu Narodowego. We mszy świętej wzięli udział między innymi rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego prof. Wojciech Nowak oraz prezes Fundacji Panteonu Narodowego i były rektor UJ prof. Franciszek Ziejka.
więcej o Wybitni uczeni z UJ spoczęli w Panteonie Narodowym