Prof. Paweł Zajdel laureatem nagrody Francuskiego Towarzystwa Chemicznego
nagrody i wyróżnienia

Prof. Paweł Zajdel laureatem nagrody Francuskiego Towarzystwa Chemicznego

27.07.2021
Paweł Zajdel, profesor chemii medycznej Wydziału Farmaceutycznego Collegium Medicum UJ, otrzymał prestiżową Polsko-Francuską Nagrodę Francuskiego Towarzystwa Chemicznego (Société Chimique de France) w uznaniu osiągnięć naukowych i zasług w rozmaitych przedsięwzięciach realizowanych we współpracy ze stroną francuską.
więcej o Prof. Paweł Zajdel laureatem nagrody Francuskiego Towarzystwa Chemicznego
UJ stawia na sport. Nowoczesne obiekty powstaną na kampusie
mobilna

UJ stawia na sport. Nowoczesne obiekty powstaną na kampusie

27.07.2021
Kampus 600-lecia Odnowienia Uniwersytetu Jagiellońskiego na Ruczaju zostanie rozbudowany. Wkrótce ruszy tam budowa Uczelnianego Centrum Sportowo-Rekreacyjnego. Przetarg na wartą ponad 26 mln złotych inwestycję został właśnie rozstrzygnięty. Za kilkanaście miesięcy studenci będą mieli do dyspozycji m.in. boiska, korty tenisowe, elementy małej architektury oraz ciągi pieszo-rowerowe.
więcej o UJ stawia na sport. Nowoczesne obiekty powstaną na kampusie
Polskie dwory tematem przewodnim śniadania profesorskiego

26.07.2021
26 lipca - w 621. rocznicę odnowienia Uniwersytetu Jagiellońskiego przez króla Władysława Jagiełłę - w klasycystycznym dworze w Modlnicy pod Krakowem odbyło się doroczne śniadanie profesorskie. W spotkaniu uczestniczyły władze rektorskie, członkowie rady uczelni i zaproszeni pracownicy naukowi.
więcej o Polskie dwory tematem przewodnim śniadania profesorskiego
mobilna

26.07.2021
22 lipca prof. Krzysztof Pyrć z Małopolskiego Centrum Biotechnologii UJ powołany został na członka Europejskiej Grupy Ekspertów ds. Wariantów SARS-CoV-2. To jedyny polski naukowiec zasiadający w tym gremium w charakterze indywidualnego eksperta.
więcej o Profesor Krzysztof Pyrć w Europejskiej Grupie Ekspertów ds. Wariantów SARS-CoV-2
Wizyta konsula generalnego Republiki Słowacji

23.07.2021
Konsul generalny Republiki Słowackiej Tomáš Kašaj złożył w piątek wizytę w Uniwersytecie Jagiellońskim. Podczas spotkania z rektorem najstarszej polskiej uczelni prof. Jackiem Popielem i prorektor UJ ds. współpracy międzynarodowej prof. Dorotą Malec omówione zostały m.in. kwestie współpracy w szkolnictwie wyższym, walki z pandemią w obu krajach i funkcjonowania Szpitala Uniwersyteckiego (SU).
więcej o Wizyta konsula generalnego Republiki Słowacji