Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Wiadomości

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Lista wiadomości

Naukowcy apelują o ochronę biomedycyny przed konsekwencjami fałszywych obietnic

02.06.2020
Naukowcy i lekarze wspólnie wzywają europejskich ustawodawców do podjęcia działań w celu ochrony biomedycyny przed konsekwencjami fałszywych obietnic. Raport dotyczący tej kwestii opublikowały Rada Naukowa Europejskiej Akademii Nauk (European Academies of Science - EASAC) i Federacja Europejskich Akademii Medycznych (Federation of European Academies of Medicine - FEAM).
więcej o Naukowcy apelują o ochronę biomedycyny przed konsekwencjami fałszywych obietnic

Nie żyje prof. Stanisław Grodziski

01.06.2020
30 maja w wieku 91 lat zmarł prof. Stanisław Grodziski - wybitny historyk prawa, wieloletni wykładowca Uniwersytetu Jagiellońskiego, kierownik Katedry Historii Prawa i Państwa Polskiego (1968-1978), dziekan Wydziału Prawa i Administracji UJ (1968–1971), prorektor Uniwersytetu Jagiellońskiego (1987–1990).
więcej o Nie żyje prof. Stanisław Grodziski

Prof. Krzysztof Pyrć: Koronawirusy zmieniają się stosunkowo powoli

01.06.2020
W porównaniu z wirusem grypy tempo zmian kodu genetycznego SARS-CoV-2 jest stosunkowo niewielkie. Mimo to, kiedy powstaną leki na koronawirusa, trzeba je będzie stosować z rozwagą, bo pojawiać się będą warianty oporne na działanie leku - mówi wirusolog z Małopolskiego Centrum Biotechnologii Uniwersytetu Jagiellońskiego (MCB UJ) prof. Krzysztof Pyrć i zaznacza, że woli nie mówić o mutacjach, ale o naturalnej zmienności wirusa.
więcej o Prof. Krzysztof Pyrć: Koronawirusy zmieniają się stosunkowo powoli

Nie żyje Jerzy Pilch. Był absolwentem Uniwersytetu Jagiellońskiego

29.05.2020
Nie żyje Jerzy Pilch - absolwent UJ, pisarz, publicysta, dramaturg i scenarzysta. Zmarł w swoim domu w Kielcach w piątkowe popołudnie. Od kilku dni miał problemy z ciśnieniem. Miał 67 lat.
więcej o Nie żyje Jerzy Pilch. Był absolwentem Uniwersytetu Jagiellońskiego

Bramka pomiarowo-dezynfekująca stanęła w szpitalu dziecięcym

29.05.2020
W głównym holu Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie stanęła bramka do automatycznego pomiaru temperatury. Konstrukcja, stworzona przez naukowców z Politechniki Krakowskie (PK), będzie służyć jako śluza pomiarowo-dezynfekująca, ponieważ zamontowano w niej pojemnik z płynem do dezynfekcji rąk. Dyrekcja szpitala liczy, że urządzenie na stałe wesprze medyków w procesie wstępnej identyfikacji zdrowotnej pacjentów i personelu.
więcej o Bramka pomiarowo-dezynfekująca stanęła w szpitalu dziecięcym

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Znajdziesz nas tutaj