Lista wiadomości

Studenci z AGH i UJ CM udoskonalają sprzęt ortodontyczny dla dzieci

22.04.2021
Studenci Akademii Górniczo-Hutniczej z pomocą zespołu ekspertów z Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie oraz studentów z Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Medicum rozpoczęli pracę nad udoskonaleniem modeli łyżek ortodontycznych oraz wkładek donosowych wykorzystywanych w opiece okołooperacyjnej dzieci z rozszczepem wargi i podniebienia. Efektem zrealizowanego projektu ma być stworzenie sprzętu dostosowanego do potrzeb małych pacjentów.
więcej o Studenci z AGH i UJ CM udoskonalają sprzęt ortodontyczny dla dzieci
Odbyło się IX Forum Seniora

21.04.2021
21 kwietnia miało miejsce IX forum seniora, organizowane przez redakcję "Gazety Krakowskiej" i "Dziennika Polskiego" oraz Uniwersytet Jagielloński, jako głównego partnera wydarzenia. Ze względu na trwającą pandemię, w trosce o bezpieczeństwo uczestników, wydarzenie odbyło się w Internecie.
więcej o Odbyło się IX Forum Seniora
Nowe wydanie e-czasopisma PWN Nauka

21.04.2021
Wiosenny numer bezpłatnego e-czasopisma dla naukowców, dydaktyków i doktorantów skupia się wokół tematu "Czy etat dydaktyczny jest ucieczką przed slotozą?". O alternatywach w rozwoju kariery naukowej pisze dr hab. Stanisław Czachorowski, prof. UWM.
więcej o Nowe wydanie e-czasopisma PWN Nauka
Uniwersytet Jagielloński z międzynarodowym grantem Twinning

21.04.2021
Instytut Geografii i Gospodarki Przestrzennej Uniwersytetu Jagiellońskiego (IGiGP UJ) jest liderem międzynarodowego konsorcjum naukowego, które zrealizuje projekt HES – GEO: Osiąganie doskonałości naukowej w badaniach relacji człowiek-środowisko z wykorzystaniem technologii geoinformacyjnych w ramach konkursu Twinning ze środków Programu Ramowego Unii Europejskiej w zakresie badań naukowych i innowacji Horyzont 2020.
więcej o Uniwersytet Jagielloński z międzynarodowym grantem Twinning
Nagroda im. prof. Andrzeja Steciwko dla prorektora UJ ds. CM
nagrody

Nagroda im. prof. Andrzeja Steciwko dla prorektora UJ ds. CM

21.04.2021
Prof. Tomasz Grodzicki, prorektor UJ ds. Collegium Medicum, został tegorocznym laureatem Nagrody im. prof. Andrzeja Steciwko. Decyzja o przyznaniu wyróżnienia została ogłoszona 19 kwietnia podczas inauguracji 15. TOP MEDICAL TRENDS 2021 - ważnego wydarzenia naukowego w Polsce, gromadzącego przedstawicieli i liderów wszystkich dziedzin medycyny.
więcej o Nagroda im. prof. Andrzeja Steciwko dla prorektora UJ ds. CM