Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Wiadomości

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Wiadomości

Prezes UOKiK nagrodził absolwentów Uniwersytetu Jagiellońskiego

Prezes UOKiK nagrodził absolwentów Uniwersytetu Jagiellońskiego

19.04.2024
Nicole Deneka i Michał Zajda, absolwenci Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego, zostali laureatami konkursu na najlepsze prace magisterskie organizowanego przez Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK). Promotorem nagrodzonych był dr hab. Tomasz Długosz z Katedry Publicznego Prawa Gospodarczego i Polityki Gospodarczej UJ.
więcej o Prezes UOKiK nagrodził absolwentów Uniwersytetu Jagiellońskiego
Spotkanie kandydatów na rektora UJ ze wspólnotą uczelni
rada uczelni

Spotkanie kandydatów na rektora UJ ze wspólnotą uczelni

17.04.2024
W Auditorium Maximum UJ odbyło się spotkanie kandydatów na rektora Uniwersytetu Jagiellońskiego na kadencję 2024–2028 z elektorami i innymi członkami wspólnoty uczelni. Prof. Armen Edigarian, prof. Tomasz Grodzicki, prof. Piotr Jedynak i prof. Dorota Malec, którzy zostali wskazani przez Radę Uczelni jako kandydaci na ten urząd, odpowiadali na liczne pytania zebranych i przedstawili kluczowe punkty swoich programów wyborczych. Wyboru rektora dokonają elektorzy 25 kwietnia.
więcej o Spotkanie kandydatów na rektora UJ ze wspólnotą uczelni
Oświadczenie prorektora UJ ds. <span lang="la">Collegium Medicum</span>

Oświadczenie prorektora UJ ds. Collegium Medicum

17.04.2024
"W związku z wczorajszą (16.04.2024r.) wypowiedzią Rektora Uniwersytetu im. Komisji Edukacji Narodowej prof. Piotra Borka: 'Jesteśmy też po rozmowach z prorektorem Collegium Medicum UJ, który wyraził chęć pomocy w zakresie zajęć z anatomii praktycznej, czyli zajęć prosektoryjnych' (cytat za 'Gazeta Wyborcza Kraków') informuję, że UKEN wystąpił do Collegium Medicum UJ z propozycją współpracy w zakresie organizacji zajęć z anatomii dla studentów kierunku lekarskiego UKEN, natomiast do tej pory nasza uczelnia nie zawarła żadnego porozumienia w tej sprawie, jak również nie widzi takiej możliwości w najbliższej przyszłości” - oświadczył prorektor UJ ds. Collegium Medicum prof. Tomasz Grodzicki.
więcej o Oświadczenie prorektora UJ ds. Collegium Medicum
UJ w najnowszym <span lang="en">QS World University Rankings by Subject 2024</span>

UJ w najnowszym QS World University Rankings by Subject 2024

16.04.2024
Znamy wyniki jednego z najbardziej prestiżowych rankingów na świecie - QS World University Rankings by Subject 2024. W tegorocznej edycji Uniwersytet Jagielloński sklasyfikowano w 23 dyscyplinach we wszystkich 5 obszarach naukowych. Najlepiej ocenione zostały religioznawstwo, filozofia, językoznawstwo, neofilologia, geografia i historia.
więcej o UJ w najnowszym QS World University Rankings by Subject 2024
W serii Monografie FNP ukazały się książki dwojga badaczy związanych z UJ

W serii Monografie FNP ukazały się książki dwojga badaczy związanych z UJ

16.04.2024
Seria wydawnicza Monografie FNP to prestiżowy cykl oryginalnych, odkrywczych i wcześniej niepublikowanych prac z zakresu nauk humanistycznych i społecznych, które wyłaniane są w konkursie prowadzonym przez Fundację na rzecz Nauki Polskiej od 1994 roku. Właśnie ukazały się w niej kolejne książki: "Atopie Johanna Georga Hamanna" Anny Żymełki-Pietrzak oraz "Paradoksy apofatyzmu" Piotra Urbańczyka.
więcej o W serii Monografie FNP ukazały się książki dwojga badaczy związanych z UJ

Widok zawartości stron Widok zawartości stron