Olbrzymi sukces pierwszego hackatonu w Szpitalu Uniwersyteckim

19.10.2021
W ubiegły weekend w Szpitalu Uniwersyteckim (SU) odbył się 24-godzinny hackaton medyczny. Wydarzenie miało wyjątkowy charakter. Nigdy wcześniej programiści nie pracowali na prawdziwych, choć zanonimizowanych danych pacjentów leczonych w SU. Najlepszy okazał się zespół "6 i 8 PKB" z Krakowa, który nagrodę główną za pracę nad kalkulatorem ryzyka covidowego w wysokości 30 tys. zł przekazał na rzecz Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Prokocimiu.
więcej o Olbrzymi sukces pierwszego hackatonu w Szpitalu Uniwersyteckim
Sukces młodych matematyków w elitarnych zawodach
osiągnięcie

Sukces młodych matematyków w elitarnych zawodach

18.10.2021
Romanian Master of Mathematics to zawody, na które zapraszani są uczestnicy reprezentujący kraje biorące udział w Międzynarodowej Olimpiadzie Matematycznej, dlatego ich poziom jest bardzo wysoki i uchodzą za najtrudniejszy na świecie konkurs matematyczny dla uczniów. W tym roku w zawodach rozegranych w dniach od 11 do16 października brali wyjątkowo udział studenci I roku, którzy właśnie ukończyli szkołę średnią.
więcej o Sukces młodych matematyków w elitarnych zawodach
Następni naukowcy z UJ nagrodzeni w konkursie Miniatura 5
osiągnięcie

Następni naukowcy z UJ nagrodzeni w konkursie Miniatura 5

18.10.2021
Już niebawem 10 kolejnych naukowców z Uniwersytetu Jagiellońskiego rozpocznie badania wstępne i pilotażowe, kwerendy, staże naukowe i wyjazdy konsultacyjne dzięki finansowaniu z Narodowego Centrum Nauki (NCN) w ramach konkursu Miniatura 5. Zaplanowane przez nich działania naukowe opiewają na prawie 400 tys. złotych.
więcej o Następni naukowcy z UJ nagrodzeni w konkursie Miniatura 5
Prof. <span lang="tr">Fulya Atacan</span> - kolejna stypendystka sieci SAR gości w Krakowie

Prof. Fulya Atacan - kolejna stypendystka sieci SAR gości w Krakowie

18.10.2021
W październiku do Krakowa przyjechała prof. Fulya Atacan, która doświadczyła prześladowań ze strony rządu tureckiego i w ich wyniku została usunięta z macierzystej uczelni oraz wykluczona ze wszystkich publicznych uniwersytetów i urzędów państwowych w swoim kraju. Jest ona drugą osobą, której zaoferowano w naszym mieście pobyt i możliwość kontynuowania swojej pracy badawczej w ramach międzynarodowej sieci Scholars at Risk (SAR). Program Rezydencji prowadzony jest od 2020 roku przez Instytut Kultury Willa Decjusza we współpracy z Uniwersytetem Jagiellońskim.
więcej o Prof. Fulya Atacan - kolejna stypendystka sieci SAR gości w Krakowie
Naukowcy z UJ w radzie odpowiedzialnej za wdrażanie Strategii Rozwoju Krakowa
rada uczelni

Naukowcy z UJ w radzie odpowiedzialnej za wdrażanie Strategii Rozwoju Krakowa

18.10.2021
15 października zainaugurowano działalność Rady Strategii. Rada to zespół ekspertów reprezentujący środowiska naukowo-badawcze, biznesowe, organizacje pozarządowe i instytucje związane z rozwojem miasta. Celem jej działalności jest wsparcie wiedzą oraz doświadczeniem procesów planistycznych i realizacyjnych "Strategii Rozwoju Krakowa. Tu chcę żyć. Kraków 2030".
więcej o Naukowcy z UJ w radzie odpowiedzialnej za wdrażanie Strategii Rozwoju Krakowa