Lista wiadomości

osiągnięcie

Nowa technologia z UJ pomoże w diagnostyce powikłań cukrzycy

20.08.2018
Agnieszka Kamińska z Wydziału Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej Uniwersytetu Jagiellońskiego została laureatką 9. edycji programu Lider Narodowego Centrum Badań i Rozwoju. Jej zwycięski projekt przewiduje budowę urządzenia do wychwytywania mikropęcherzyków zewnątrzkomórkowych oraz oceny ich składu molekularnego do zastosowania w diagnostyce powikłań cukrzycy.
więcej o Nowa technologia z UJ pomoże w diagnostyce powikłań cukrzycy

Synchrotron Solaris w popularnym programie BBC Arabic [WIDEO]

17.08.2018
Arabskojęzyczny kanał telewizji BBC wyemitował reportaż o synchrotronie Solaris – działającym przy Uniwersytecie Jagiellońskim ośrodku badań prowadzonych z wykorzystaniem promieniowania synchrotronowego.
więcej o Synchrotron Solaris w popularnym programie BBC Arabic [WIDEO]
mobilna

Dzięki grupie studentów z UJ Kraków zyskał wyjątkowy mural

16.08.2018
W czwartek na Zabłociu uroczyście odsłonięto mural upamiętniający historię Liberatora - samolotu bombowego, który rozbił się w tej części Krakowa w sierpniu 1944 roku. Inicjatorami powstania malunku była grupa studentów Wydziału Zarządzania i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Jagiellońskiego (WZiKS UJ), którzy zebrali pieniądze na jego realizację. W projekt zaangażowane było również miasto.
więcej o Dzięki grupie studentów z UJ Kraków zyskał wyjątkowy mural
osiągnięcie

ARWU: Uniwersytet Jagielloński wśród najlepszych uczelni świata

16.08.2018
Uniwersytet Jagielloński i Uniwersytet Warszawski znalazły się na prestiżowej liście 500 najlepszych uczelni świata w rankingu szanghajskim (Academic Ranking of World Universities - ARWU). Na czele niezmiennie amerykańskie szkoły wyższe.
więcej o ARWU: Uniwersytet Jagielloński wśród najlepszych uczelni świata

Poradnie specjalistyczne szpitala dziecięcego już po remoncie

14.08.2018
Prace modernizacyjne w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Krakowie-Prokocimiu (USD) postępują zgodnie z planem. W poprzednim miesiącu oddano do użytku budynek K - pierwszy z trzech remontowanych obecnie pawilonów. W przygotowaniu jest też kolejny program inwestycyjny mający na celu dokończenie przebudowy oraz rozbudowę placówki.
więcej o Poradnie specjalistyczne szpitala dziecięcego już po remoncie