Lista wiadomości

wizyta wiadomość

Władca emiratu Szardża uhonorowany najwyższym odznaczeniem UJ [WIDEO]

15.10.2019
15 października na Uniwersytecie Jagiellońskim gościł Jego Wysokość szejk dr Sultan bin Muhammad Al Qasimi, władca emiratu Szardża w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, członek Najwyższej Rady Federalnej tego państwa. W trakcie wizyty dr Sultan Al Qasimi otrzymał złoty medal „Plus Ratio Quam Vis” m.in. za działalność na polu kultury i nauki oraz zasługi w budowie mostów między cywilizacjami.
więcej o Władca emiratu Szardża uhonorowany najwyższym odznaczeniem UJ [WIDEO]

Dom Ronalda McDonalda od lat 4 wspiera rodziny pacjentów USD

15.10.2019
379 rodzin, prawie 42 tys. noclegów i niemal 8 tys. godzin wolontariatu - takimi liczbami może pochwalić się Dom Ronalda McDonalda. Nowoczesny obiekt działa przy Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Krakowie-Prokocimiu (USD) i jest miejscem odpoczynku oraz wsparcia dla rodziców małych pacjentów z chorobami onkologicznymi.
więcej o Dom Ronalda McDonalda od lat 4 wspiera rodziny pacjentów USD
uroczystość

Święto Edukacji Narodowej na UJ

14.10.2019
W rocznicę powstania pierwszego ministerstwa oświaty w Polsce i w Europie - Komisji Edukacji Narodowej, utworzonej z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego i powołanej uchwałą Sejmu 14 października 1773 roku, dzień tej obchodzony jest w Polsce jako Święto Edukacji Narodowej.
więcej o Święto Edukacji Narodowej na UJ
mobilna

Doktorantka z WBBiB UJ stypendystką L’Oréal Dla Kobiet i Nauki

14.10.2019
Paulina Marona, doktorantka na Wydziale Biochemii, Biofizyki i Biotechnologii Uniwersytetu Jagiellońskiego (WBBiB UJ), otrzymała stypendium w konkursie L’Oréal Polska dla Kobiet i Nauki. Laureatka prowadzi innowacyjny projekt badawczy w zakresie nowych terapii nowotworu nerki.
więcej o Doktorantka z WBBiB UJ stypendystką L’Oréal Dla Kobiet i Nauki
mobilna

Sto lat orientalistyki na UJ

14.10.2019
14 października w auli Collegium Novum UJ odbyła się uroczysta inauguracja konferencji naukowej “Languages and Civilisations. Oriental Studies in Cracow 1919–2019”. Szczególny charakter konferencji podkreśla fakt, że organizujący ją Instytut Orientalistyki UJ obchodzi w tym roku setną rocznicę swego powstania. Podczas uroczystości obecni byli nie tylko uczeni z całego świata, ale też dyplomaci reprezentujący kraje Bliskiego i Dalekiego Wschodu.
więcej o Sto lat orientalistyki na UJ