Odznaka Honoris Gratia dla profesora Alfreda Reronia

Podczas uroczystego zebrania naukowego Małopolskiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego prezydent Krakowa Jacek Majchrowski wręczył prof. Alfredowi Reroniowi odznakę Honoris Gratia przyznawaną w dowód uznania za szczególne zasługi dla Krakowa i jego mieszkańców. Z wnioskiem o przyznanie medalu wystąpił dr hab. Hubert Huras, prof. UJ, kierownik Kliniki Położnictwa i Perinatologii UJ CM.

Prof. Alfred Reroń ukończył studia medyczne na Wydziale Lekarskim Akademii Medycznej w Krakowie w 1966 roku. Po odbyciu staży w klinikach Akademii Medycznej rozpoczął pracę w I Klinice Ginekologii i Położnictwa, a następnie w III Klinice Ginekologicznej. Doktorat uzyskał w 1974 roku. 5 lat później - w związku z wyznaczeniem przez Ministerstwo Zdrowia Akademii Medycznej w Krakowie jako organizatora wyjazdu grupy lekarzy, pielęgniarek, położnych i techników medycznych do pracy w klinikach Szpitala Uniwersyteckiego do Libii - został mianowany ordynatorem Oddziału Ginekologii i Położnictwa Polskiego Zespołu Medycznego w Trypolisie, którą to funkcję pełnił do 1982 roku.

Po powrocie do kraju uzyskał habilitację (1996) oraz tytuł naukowy profesora (2005). W latach 2007-2012 był kierownikiem Kliniki Ginekologii i Położnictwa Septycznego, a następnie Kliniki Położnictwa i Perinatologii. Brał czynny udział w kształceniu przed- i podyplomowym w zakresie ginekologii i położnictwa studentów Akademii Medycznej, później Uniwersytetu Jagiellońskiego - Collegium Medicum.

Prof. Alfred Reroń jest autorem ponad 100 prac naukowych i promotorem 7 przewodów doktorskich. Został odznaczony medalem Komisji Edukacji Narodowej.

Profesor Piotr Jedynak nowym rektorem Uniwersytetu Jagiellońskiego

Surowce naturalne w profilaktyce i terapii - nowe studia podyplomowe w UJ CM

Koncert w kolegiacie akademickiej św. Anny