Lepszy od 188. Sukces doktoranta z UJ CM

W ubiegłym tygodniu zespół lekarzy z Kliniki Angiologii Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Medicum brał udział w Leipzig Interventional Course – LINC 2018. Jest to największa i najbardziej prestiżowa w Europie konferencja poświęcona wewnątrznaczyniowym metodom leczenia naczyń krwionośnych.

W spotkaniu uczestniczyło prawie pięć tysięcy naukowców ze 163 ośrodków badawczych na całym świecie. Dwoje doktorantów Collegium Medicum UJ, lek. Agnieszka Wachsmann i lek. Mikołaj Maga, w ramach konkursu LINC Original Research Poster przedstawiali wyniki swoich badań realizowanych w Klinice Angiologii UJ CM oraz działającym przy niej Studenckim Kole Angiologii Klinicznej. Spośród 189 plakatów biorących udział w konkursie, praca Mikołaja Magi zatytułowana „Use of leukotrienes and thromboxanes as new prognostic biomarker of recurring restenosis after endovascular treatment in patients with lower limb ischemia” została wybrana najlepszą pracą oryginalną w ramach całej konferencji.

Warto zaznaczyć, iż w konkursie nie obowiązywał podział na kategorie wiekowe, zatem nasi młodzi naukowcy rywalizowali nie tylko ze swoimi rówieśnikami z całego świata, ale także z bardzo doświadczonymi i cenionymi międzynarodowymi specjalistami angiologii, chirurgii naczyniowej i radiologii interwencyjnej.

Udział w konkursie był częścią realizacji grantu Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego „Najlepsi z Najlepszych 2.0”.

W wieku 79 lat zmarł profesor Władysław Miodunka

Prof. Piotr de Bończa Bukowski odebrał nominację profesorską