Uniwersyteckie studia z przyszłością

Studia Azjatyckie w Instytucie Bliskiego i Dalekiego Wschodu UJ po raz kolejny zostały uhonorowane wyróżnieniem "Studia z przyszłością". 9 kwietnia br., podczas uroczystej gali trzeciej edycji ogólnopolskiego konkursu, w Pałacu Polskiej Akademii Nauk w Jabłonnie koło Warszawy, dr Karolina Rak z IBiDW UJ odebrała certyfikat dla uniwersyteckich Studiów Azjatyckich.

Konkurs i Program Akredytacyjny pod tą nazwą jest prowadzony przez Fundację Rozwoju Edukacji i Szkolnictwa Wyższego, nadzorowaną przez Ministra Edukacji. Co roku Fundacja przyznaje nagrody dla najbardziej nowoczesnych i innowacyjnych kierunków i programów studiów, które najlepiej odpowiadają na potrzeby rynku pracy, zgodnie z oczekiwaniami otoczenia społeczno-gospodarczego.

To już kolejne wyróżnienie tego typu dla IBiDW UJ. Poprzednie Instytut uzyskał w marcu 2016 r.
Studia azjatyckie są unikatowym kierunkiem w skali kraju, które łączą obszary nauk społecznych i humanistycznych w odniesieniu do szeroko pojętej Azji oraz Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej. Studia są kierunkiem interdyscyplinarnym, w ramach którego funkcjonują dwa moduły studiów bliskowschodnich: Świat Arabski oraz Izrael oraz sześć modułów studiów dalekowschodnich: Chiny, Japonia, Korea, Indie i Azja Południowa oraz Azja Południowo-Wschodnia i Azja Centralna.
Certyfikatem "Studia z przyszłością" wyróżniono również studia drugiego stopnia Relacje międzykulturowe
W wieku 79 lat zmarł profesor Władysław Miodunka

Prof. Piotr de Bończa Bukowski odebrał nominację profesorską