Anna Zapała uznana ponownie za najlepszą piłkarkę Małopolski

W poniedziałek 12 lutego w Pałacu Krzysztofory poznaliśmy rozstrzygnięcia XXIX Plebiscytu na Najlepszego Piłkarza i Trenera Małopolski 2023. Anna Zapała, zawodniczka Jagiellonek, została okrzyknięta drugi raz z rzędu Piłkarką Roku, a Jacek Ćwik, który na co dzień prowadzi Akademię Młodych Jagiellonek w Tarnowie, otrzymał tytuł najlepszego Trenera Wychowawcy Młodzieży.

Najlepszą piłkarką Małopolski w minionym roku została ponownie uznana Anna Zapała z ekstraligowego zespołu Uniwersytetu Jagiellońskiego Kraków. Niespełna 28-letnia skrzydłowa od tego sezonu jest kapitanką Jagiellonek, a w swoim klubie gra nieprzerwanie od 2011 roku. Nagrodę wręczyła jej szanowana działaczka piłki kobiecej Ewa Gajewska.

Za talent wśród wszystkich małopolskich piłkarek została uznana urodzona w 2008 roku Julia Ostrowska będąca od tego sezonu piłkarką multimedalisty kobiecej Ekstraligi - Górnika Łęczna. Jacek Ćwik z Iskry Tarnów został wybrany najlepszym wychowawcą młodzieży, a Urszula Sadurska i Dawid Hejmej zostali nagrodzeni jako najlepsi trenerzy zespołu kobiecego. Oboje prowadzą kadrę wojewódzką Małopolski.

Zwycięzców XXIX Plebiscytu na Najlepszego Piłkarza i Trenera Małopolski 2023 wyłoniła kapituła złożona z członków Zarządu Małopolskiego Związku Piłki Nożnej, Rady Trenerów i Wydziału Szkolenia MZPN, przedstawicieli mediów i organizatorów. Lista laureatów jest dostępna na fanpage'u Małopolskiego Związku Piłki Nożnej.

Najlepsza piłkarka Małopolski:

• 2023 - Anna Zapała (KS UJ Kraków),
  • 2022 - Anna Zapała (AZS UJ Kraków),
  • 2021 - Karolina Klabis (AZS UJ Kraków),
  • 2020 - Paulina Tomasiak (UKS 3 Staszkówka Jelna),
  • 2019 - Natalia Sitarz (AZS UJ Kraków),
  • 2018 - Karolina Klabis (AZS UJ Kraków),
  • 2017 - Anna Król (Wanda Kraków),
  • 2016 - Karolina Klabis (AZS UJ Kraków),
  • 2015 - Agnieszka Karcz (Wanda Kraków).

Studentka UJ Daria Nawój triumfowała w drugim rzucie Akademickich Mistrzostw Małopolski

Świetny debiut Darii Nawój w Akademickich Mistrzostwach Polski

Maja Chyla i Stanisław Hejmo triumfatorami AZS <span lang='en'>Winter Cup</span>

Maja Chyla i Stanisław Hejmo triumfatorami AZS Winter Cup