Absolwenci Wydziału Filologicznego łatwiej znajdą pracę

Uniwersytet Jagielloński i firma Capgemini będą kontynuowały współpracę, dzięki której studenci i absolwenci będą lepiej przygotowani do wejścia na rynek pracy. Umowę w tej sprawie podpisali 3 marca dr hab. Elżbieta Górska, prof. UJ, dziekan Wydziału Filologicznego oraz Marek Grodziński, wiceprezydent Capgemini Polska. Wydział ponadto reprezentowali prodziekan ds. dydaktyki dr hab. Władysław Witalisz i dr Marcin Jaroszek, wydziałowy koordynator ds. współpracy z interesariuszami zewnętrznymi.

Jak wyjaśnia dr hab. Władysław Witalisz, przedmiotem umowy jest określenie zasad współpracy ukierunkowanej na zdobywanie przez studentów i absolwentów Wydziału Filologicznego UJ umiejętności cennych na rynku pracy.

- Współpraca obejmować będzie między innymi organizowanie i prowadzenie wspólnych szkoleń, warsztatów i seminariów oraz współudział w projektach o charakterze naukowym i innowacyjnym w dziedzinie praktycznego wykorzystania języków obcych w pracy zawodowej. W planach jest również współdziałanie dotyczące zatrudniania studentów i absolwentów uczelni poprzez rozpowszechnianie ofert pracy i praktyk dostępnych w firmie Capgemini - mówi.

W ramach tej współpracy w semestrze letnim 2015/16 zorganizowano dla studentów Wydziału Filologicznego UJ nowy przedmiot opcyjny "Wprowadzenie do świata biznesu". Oferta edukacyjna wzbudziła duże zainteresowanie studentów. O 35 miejsc ubiegało się ponad 100 kandydatów. Program, prowadzony w języku polskim i angielskim, obejmuje takie tematy, jak skuteczna komunikacja biznesowa, wprowadzenie do outsourcingu, zarządzanie czasem i projektami, rozwiązywanie konfliktów, język korporacji czy tajniki rozmowy rekrutacyjnej. Pierwsze zajęcia odbyły się 25 lutego.

Wydział Filologiczny UJ współpracuje z Capgemini już od kilku lat. Podpisany dziś dokument pozwoli jeszcze lepiej przygotować studentów do wyzwań czekających na nich w świecie.

- Cieszymy się z możliwości kontynuacji współpracy z Uniwersytetem Jagiellońskim. Jesteśmy przekonani, że firma o tak dużym zapleczu profesjonalistów, jaką jest Capgemini, wesprze studentów w przyszłych decyzjach dotyczących rozwoju na rynku pracy - komentuje Marek Grodziński.

Wydział Filologiczny UJ współpracuje z wieloma renomowanymi, międzynarodowymi korporacjami aktywnymi na rynku pracy. Przedstawiciele tych firm zasiadają w komisji ds. oceny efektów kształcenia i regularnie organizują spotkania informacyjne oraz szkolenia dla studentów.

W wieku 79 lat zmarł profesor Władysław Miodunka

Prof. Piotr de Bończa Bukowski odebrał nominację profesorską