Profesor Andrzej Matyja: Od początku pandemii narasta infodemia

23.06.2021
Jako samorząd lekarski wielokrotnie alarmowaliśmy organy państwowe w sprawie osób, które nie są lekarzami, ale wypowiadają się w kwestiach zdrowotnych, nie opierając się w nich o aktualną wiedzę medyczną. Niestety bezskutecznie - mówi prof. Andrzej Matyja, kierownik II Katedry Chirurgii Ogólnej UJ CM i prezes Naczelnej Izby Lekarskiej.
więcej o Profesor Andrzej Matyja: Od początku pandemii narasta infodemia
Biotechnolog z UJ otrzymał grant Naukowej Fundacji Polpharmy

23.06.2021
21 czerwca br. podczas oficjalnej uroczystości w Warszawie zostały wręczone granty i nagrody laureatom konkursów Naukowej Fundacji Polpharmy. W gronie nagrodzonych znaleźli się dr Jerzy Kotlinowski z Wydziału Biochemii, Biofizyki i Biotechnologii Uniwersytetu Jagiellońskiego (WBBiB UJ) oraz Agnieszka Jankowska, Jakub Fronczek i Michał Wysocki z Uniwersytetu Jagiellońskiego - Collegium Medicum (UJ CM).
więcej o Biotechnolog z UJ otrzymał grant Naukowej Fundacji Polpharmy
Profesor Marek Krawczyk doktorem honoris causa UJ
uroczystość

Profesor Marek Krawczyk doktorem honoris causa UJ

22.06.2021
22 czerwca Uniwersytet Jagielloński nadał tytuł doktora honoris causa – najwyższą godność przyznawaną przez Senat UJ osobom o wybitnych osiągnięciach naukowych oraz powszechnie uznanym autorytetom naukowym i moralnym profesorowi Markowi Krawczykowi. Zaszczytny tytuł wręczony został podczas uroczystego posiedzenia Senatu, które odbyło się w auli Collegium Novum.
więcej o Profesor Marek Krawczyk doktorem honoris causa UJ
Perspektywy 2021: Uniwersytet Jagielloński znów na czele rankingu!

22.06.2021
Poznaliśmy wyniki Rankingu Szkół Wyższych Perspektywy 2021. Główne rozstrzygnięcia są identyczne jak w poprzedniej edycji. Zwyciężył Uniwersytet Jagielloński, który osiągnął stuprocentowy wskaźnik rankingowy. Drugi jest Uniwersytet Warszawski, a trzecia Politechnika Warszawska. Uroczysta gala wręczenia dyplomów odbędzie się we wtorek 22 czerwca w Centrum Olimpijskim PKOl w Warszawie.
więcej o Perspektywy 2021: Uniwersytet Jagielloński znów na czele rankingu!
Zwycięstwo Uniwersytetu Jagiellońskiego w 15. rankingu "DGP"
mobilna

Zwycięstwo Uniwersytetu Jagiellońskiego w 15. rankingu "DGP"

21.06.2021
W tegorocznym Rankingu Wydziałów Prawa "Dziennika Gazety Prawnej" wśród uczelni publicznych pierwsze miejsce zajął Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego (WPiA UJ). Najstarsza polska uczelnia wróciła na pozycję lidera po 2 latach przerwy. Palmę pierwszeństwa oddał Uniwersytet Warszawski, który spadł na drugą pozycję. Natomiast na trzecim miejscu uplasował się Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.
więcej o Zwycięstwo Uniwersytetu Jagiellońskiego w 15. rankingu "DGP"