Lista wiadomości

Uniwersytet Jagielloński na targach przemysłowych Hannover Messe 2017

27.04.2017
24 kwietnia rozpoczęło się jedno z największych i najbardziej prestiżowych na świecie targów przemysłowych - Hannover Messe 2017 (Międzynarodowe Targi Innowacji Technologii Przemysłowych w Hanowerze). Podczas wydarzenia zaprezentowane zostanie ok. 200 polskich firm oraz 27 krajowych technologii opracowanych przez krajowe jednostki naukowe w tym innowacyjne rozwiązania Uniwersytetu Jagiellońskiego.
więcej o Uniwersytet Jagielloński na targach przemysłowych Hannover Messe 2017
nominacje i promocje

Promocje doktorskie Wydziału Historycznego

27.04.2017
Prorektor UJ ds. polityki kadrowej i finansowej prof. Jacek Popiel przewodniczył promocjom doktorskim Wydziału Historycznego. Uroczystość miała miejsce 24 kwietnia 2017 roku w auli Collegium Novum UJ. Siedmioro promowanych złożyło przysięgę doktorską i odebrało dyplomy z rąk promotorów.
więcej o Promocje doktorskie Wydziału Historycznego
wizyta

Studenci historii UJ u wielkiego mistrza Zakonu Krzyżackiego

27.04.2017
25 kwietnia 2017 r. studenci z Instytutu Historii Uniwersytetu Jagiellońskiego pod opieką profesorów: Marii Stinii, Michała Baczkowskiego i Stanisława A. Sroki, prodziekana Wydziału Historycznego złożyli wizytę w siedzibie wielkiego mistrza Zakonu Krzyżackiego w Wiedniu.
więcej o Studenci historii UJ u wielkiego mistrza Zakonu Krzyżackiego

"Nawojka". Nowa łódź wioślarska UJ

26.04.2017
Kapituła konkursu zorganizowanego przez Studium Wychowania Fizycznego i Sportu UJ wybrała nazwę nowej łodzi zakupionej dla sekcji wioślarskiej. Spośród przesłanych propozycji jurorom najbardziej spodobała się nazwa "Nawojka".
więcej o "Nawojka". Nowa łódź wioślarska UJ
mobilna

Uniwersytecka storczykarnia przeszła całkowitą metamorfozę

26.04.2017
W Ogrodzie Botanicznym Uniwersytetu Jagiellońskiego dobiegła końca modernizacja szklarni "Holenderka", w której znajduje się najcenniejsza i największa w Polsce kolekcja storczyków oraz sagowców. Obiekt jest dostępny dla gości przez cały sezon, a nie jak dawniej jedynie kilka razy w roku. W planach są kolejne inwestycje w ogrodzie. - W najbliższych latach będzie to wielki plac budowy - zapowiada jego kierownik dr hab. Józef Mitka.
więcej o Uniwersytecka storczykarnia przeszła całkowitą metamorfozę