Uniwersytet Jagielloński gościł przewodniczącego Fundacji Nippon

27.05.2022
26 maja Uniwersytet Jagielloński odwiedziła delegacja, na czele której stał Yōhei Sasakawa, przewodniczący Fundacji Nippon. Towarzyszyli mu dyrektorzy wykonawczy fundacji: Ichiro Kabasawa, Junpei Sasakawa oraz Shota Nakayasu. Japońscy goście spotkali się z prorektorem UJ ds. dydaktyki prof. Armenem Edigarianem, dziekanem WSMiP prof. Pawłem Laidlerem oraz Michałem Furmanem, Dorotą Maciejowską i Adrianą Hołub-Palonką.
więcej o Uniwersytet Jagielloński gościł przewodniczącego Fundacji Nippon
Jubileusz jednego z najwybitniejszych współczesnych prawników
uroczystość mobilna

Jubileusz jednego z najwybitniejszych współczesnych prawników

26.05.2022
9 lutego br. przypadła 90. rocznica urodzin prof. Stanisława Waltosia, wybitnego naukowca, zasłużonego muzealnika, działacza społecznego, powszechnie lubianego i szanowanego autorytetu, mentora i mistrza dla wielu pokoleń polskich prawników. Dziś w auli Collegium Novum odbyła się uroczystość, podczas której władze Uniwersytetu Jagiellońskiego uhonorowały tę nieprzeciętnie zasłużoną zarówno dla polskiej, jak i dla europejskiej nauki postać.
więcej o Jubileusz jednego z najwybitniejszych współczesnych prawników
UJ będzie gościł laureatów konkursu POLONEZ BIS 1
mobilna

UJ będzie gościł laureatów konkursu POLONEZ BIS 1

26.05.2022
10 projektów z łącznym budżetem ponad 9,6 mln zł zrealizują badacze z Włoch, Niemiec, Francji, Wielkiej Brytanii, Kanady, Chin i Indii, którzy przyjadą do Uniwersytetu Jagiellońskiego w ramach konkursu POLONEZ BIS. Wyniki jego pierwszej edycji właśnie opublikowało Narodowe Centrum Nauki (NCN).
więcej o UJ będzie gościł laureatów konkursu POLONEZ BIS 1
Wicedyrektor CTT CITTRU UJ w zarządzie międzynarodowego stowarzyszenia
nominacje i promocje

Wicedyrektor CTT CITTRU UJ w zarządzie międzynarodowego stowarzyszenia

26.05.2022
Zastępca dyrektora Centrum Transferu Technologii CITTRU UJ Krystian Gurba został wybrany do zarządu ASTP (Association of European Science and Technology Transfer Professionals) - największego europejskiego stowarzyszenia osób zajmujących się transferem wiedzy.
więcej o Wicedyrektor CTT CITTRU UJ w zarządzie międzynarodowego stowarzyszenia
Trzy nowe Centra Dioscuri powstaną w Krakowie
mobilna

Trzy nowe Centra Dioscuri powstaną w Krakowie

25.05.2022
Mikołaj Frączyk, Przemysław Nogły i Mateusz Sikora utworzą 3 nowe Centra Dioscuri na Uniwersytecie Jagiellońskim. Naukowcy, którzy obecnie pracują w Niemczech, Szwajcarii i USA, powrócą do Polski w ciągu najbliższego 1,5 roku dzięki wsparciu z programu Dioscuri. Zwycięzcy 4. międzynarodowego konkursu na Centra Dioscuri, ogłoszonego przez Towarzystwo Maxa Plancka i Narodowe Centrum Nauki, dołączą do 5 Centrów Dioscuri już działających w Warszawie.
więcej o Trzy nowe Centra Dioscuri powstaną w Krakowie