Lista wiadomości

nominacje i promocje

Promocje habilitacyjne Wydziału Farmaceutycznego i Wydziału Nauk o Zdrowiu

24.05.2019
23 maja 2019 r. w auli Collegium Maius odbyły się promocje habilitacyjne Wydziału Farmaceutycznego i Wydziału Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Jagiellońskiego – Collegium Medicum, którym przewodniczył prof. Wojciech Nowak, rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego. 15 pracowników naukowych wysłuchało laudacji, po czym odebrało dyplomy.
więcej o Promocje habilitacyjne Wydziału Farmaceutycznego i Wydziału Nauk o Zdrowiu

Kandydaci zgłoszeni przez UJ w Radzie Doskonałości Naukowej

23.05.2019
Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego opublikowało wyniki wyborów do Rady Doskonałości Naukowej (RDN). W nowym organie działającym na rzecz rozwoju kadry naukowej zasiądzie 141 przedstawicieli środowiska akademickiego, w tym 14 z Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz 14 zgłoszonych przez najstarszą polską uczelnię. Pierwsza kadencja RDN rozpocznie się 1 czerwca br. i potrwa do 31 grudnia 2023 roku.
więcej o Kandydaci zgłoszeni przez UJ w Radzie Doskonałości Naukowej
osiągnięcie

Pionierska operacja wykonana przez specjalistów z UJ CM

23.05.2019
21 maja w Klinice Chirurgii Endokrynologicznej III Katedry Chirurgii Ogólnej UJ CM przeprowadzono pierwszą w Polsce operację endoskopowego wycięcia tarczycy przez przedsionek jamy ustnej z wykorzystaniem metody śródoperacyjnego neuromonitoringu nerwów krtaniowych. Zastosowana technika minimalizuje ryzyko wystąpienia dysfonii pooperacyjnej, pozwala na zachowanie niezmienionego głosu i nie pozostawia blizny na szyi.
więcej o Pionierska operacja wykonana przez specjalistów z UJ CM
mobilna

Student UJ Najmilszym Studentem Krakowa!

22.05.2019
Kandydaci do miana Najmilszej Studentki i Najmilszego Studenta Krakowa stanęli do ostatecznej rywalizacji. Reprezentanci krakowskich uczelni spotkali się 21 maja na Wyborach Najmilszych w klubie Studio, żeby zachwycić jury i zgromadzoną publiczność swoimi umiejętnościami scenicznymi, improwizacyjnymi, czasem także wokalnymi. Jednak tylko dwójce z nich udało się zdobyć tytuł Najmilszych Krakowa i otrzymać przywilej oficjalnego otwarcia tegorocznych Juwenaliów.
więcej o Student UJ Najmilszym Studentem Krakowa!
wizyta mobilna

Uniwersytet Jagielloński gości delegację z prowincji Henan

22.05.2019
22 maja w murach Uniwersytetu Jagiellońskiego gościła delegacja z prowincji Henan, regionu położonego w centralnych Chinach. Celem spotkania była rozmowa na temat szeroko zakrojonej współpracy pomiędzy UJ a chińskimi uczelniami, przedsiębiorstwami oraz instytucjami kulturalnymi.
więcej o Uniwersytet Jagielloński gości delegację z prowincji Henan