Lista wiadomości

Poradnie specjalistyczne szpitala dziecięcego już po remoncie

14.08.2018
Prace modernizacyjne w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Krakowie-Prokocimiu (USD) postępują zgodnie z planem. W poprzednim miesiącu oddano do użytku budynek K - pierwszy z trzech remontowanych obecnie pawilonów. W przygotowaniu jest też kolejny program inwestycyjny mający na celu dokończenie przebudowy oraz rozbudowę placówki.
więcej o Poradnie specjalistyczne szpitala dziecięcego już po remoncie
osiągnięcie

Amerykański patent dla wynalazku naukowców z WBBiB UJ

10.08.2018
Autorami patentu przyznanego w lipcu przez UPSO (United States Patent and Trademark Office) jest czworo naukowców z Zakładu Biotechnologii Medycznej Wydziału Biochemii, Biofizyki i Biotechnologii UJ: dr Agata Szade, dr Krzysztof Szade oraz prof. Alicja Józkowicz i prof. Józef Dulak.
więcej o Amerykański patent dla wynalazku naukowców z WBBiB UJ
mobilna

09.08.2018
Właśnie ukazał się specjalny numer kwartalnika “Ja, My, Oni. Poradnika psychologicznego «Polityki»” poświęcony psychologii w dobie neuronauki. Wydanie powstało we współpracy i pod patronatem Instytutu Psychologii UJ. Numer zawiera kilkanaście artykułów oraz wywiadów z naukowcami i naukowczyniami związanymi z instytutem.
więcej o "Poradnik psychologiczny «Polityki»" wydany we współpracy i pod patronatem Instytutu Psychologii UJ
mobilna

Dawna książka, zbiory specjalne i archiwalia - studia podyplomowe w UJ

09.08.2018
W październiku 2018 r. Instytut Informacji Naukowej i Bibliotekoznawstwa UJ we współpracy z Biblioteką Jagiellońską i Archiwum Narodowym w Krakowie uruchamia dwusemestralne studia podyplomowe "Dawna książka, zbiory specjalne i archiwalia".
więcej o Dawna książka, zbiory specjalne i archiwalia - studia podyplomowe w UJ
osiągnięcie mobilna

Dr Aleksander Grabiec z grantem programu FIRST TEAM

09.08.2018
Fundacja na rzecz Nauki Polskiej (FNP) ogłosiła nazwiska laureatów piątego konkursu w programie FIRST TEAM. Na liście osób, które otrzymają granty znalazł się także dr Aleksander Grabiec z Wydziału Biochemii, Biofizyki i Biotechnologii UJ.
więcej o Dr Aleksander Grabiec z grantem programu FIRST TEAM