Lista wiadomości

mobilna

Huiling Zhang wśród najlepszych studentów zagranicznych w Polsce

28.01.2020
Huiling Zhang z Chin - studiująca na II roku polonistyki na Uniwersytecie Jagiellońskim - została laureatką 10. konkursu INTERSTUDENT na najlepszego studenta zagranicznego w Polsce. Gala wręczenia nagród, która odbyła się wczoraj wieczorem w Łodzi, była częścią konferencji "Studenci zagraniczni w Polsce 2020".
więcej o Huiling Zhang wśród najlepszych studentów zagranicznych w Polsce
relacja

Na Uniwersytecie Jagiellońskim uczczono pamięć ofiar Holokaustu

24.01.2020
W Collegium Novum UJ odbyła się sesja naukowa zorganizowana dla upamiętnienia 75. rocznicy oswobodzenia niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego Auschwitz - Birkenau. Spotkanie, które odbyło się 24 stycznia, przygotowane zostało przez Uniwersytet Jagielloński, Towarzystwo Lekarskie Krakowskie i Państwowe Muzeum Auschwitz-Birkenau.
więcej o Na Uniwersytecie Jagiellońskim uczczono pamięć ofiar Holokaustu
nagrody

Profesor Adam Jelonek z nagrodą "Gwiazda umiędzynarodowienia"

20.01.2020
Już po raz trzeci uhonorowano osoby mające wybitne osiągnięcia w badaniach nad internacjonalizacją, zarządzaniu procesem umiędzynarodowienia, marketingiem za granicą, kształceniu obcokrajowców i działaniach w zakresie dyplomacji akademickiej. W kategorii gwiazda dyplomacji publicznej zwyciężył prof. Adam Jelonek z Uniwersytetu Jagiellońskiego.
więcej o Profesor Adam Jelonek z nagrodą "Gwiazda umiędzynarodowienia"
osiągnięcie

Badacz z UJ wśród laureatów konkursu Solar-Driven Chemistry

17.01.2020
Narodowe Centrum Nauki (NCN) poinformowało, że prof. Wojciech Macyk z Wydziału Chemii Uniwersytetu Jagiellońskiego znalazł się wśród laureatów konkursu organizowanego przez sieć Solar-Driven Chemistry. Wspólnie z badaczami z Finlandii i Niemiec zrealizuje projekt "Inżynieria granic międzyfazowych materiałów półprzewodników dla wysoko selektywnych transformacji chemicznych indukowanych światłem".
więcej o Badacz z UJ wśród laureatów konkursu Solar-Driven Chemistry

Krakowski synchrotron uruchamia następną linię badawczą

17.01.2020
W Narodowym Centrum Promieniowania Synchrotronowego SOLARIS trwają prace przy uruchomieniu linii badawczej Phelix. - Obecnie trwa proces uruchamiania, czyli kalibracji wszystkich jej urządzeń, w tym optyki rentgenowskiej. Przebiega on pomyślnie. Dla jednej z trzech siatek dyfrakcyjnych osiągnięto już zaprojektowaną energetyczną zdolność rozdzielczą - mówi dr inż. Magdalena Szczepanik-Ciba, opiekun linii.
więcej o Krakowski synchrotron uruchamia następną linię badawczą