Prof. Pyrć: Puszczenie pandemii na żywioł nie skończy się dobrze

Prof. Pyrć: Puszczenie pandemii na żywioł nie skończy się dobrze

28.11.2021
Ministerstwo Zdrowia w raportach epidemiologicznych poinformowało, że w ubiegłym tygodniu wykrytych zostało niemal 160 tys. nowych zakażeń koronawirusem. Zmarło kolejnych 2213 osób. O walce z pandemią zarówno w Polsce, jak i w krajach Europy Zachodniej rozmawiamy z prof. Krzysztofem Pyrciem z Małopolskiego Centrum Biotechnologii Uniwersytetu Jagiellońskiego.
więcej o Prof. Pyrć: Puszczenie pandemii na żywioł nie skończy się dobrze
Magda Sara Szwabowicz autorką najlepszej książki o tematyce żydowskiej
nagrody

Magda Sara Szwabowicz autorką najlepszej książki o tematyce żydowskiej

26.11.2021
W piątek 26 listopada poznaliśmy nazwiska laureatów 4. edycji Nagrody im. Józefa A. Gierowskiego i Chonego Shmeruka za najlepszą naukową publikację książkową w dziedzinie historii i kultury Żydów w Polsce. Pierwszą nagrodę otrzymała dr Magda Sara Szwabowicz z Wydziału Historycznego Uniwersytetu Jagiellońskiego za książkę "Hebrajskie życie literackie w międzywojennej Polsce", która ukazała się nakładem Wydawnictwa Instytutu Badań Literackich PAN.
więcej o Magda Sara Szwabowicz autorką najlepszej książki o tematyce żydowskiej
Dr Łukasz Lamża laureatem Nagrody Znaku i Hestii im. ks. Tischnera
nagrody i wyróżnienia

Dr Łukasz Lamża laureatem Nagrody Znaku i Hestii im. ks. Tischnera

26.11.2021
Pracujący w Centrum Kopernika Badań Interdyscyplinarnych UJ filozof przyrody oraz popularyzator nauki został nagrodzony za książkę "Światy równoległe. Czego uczą nas płaskoziemcy, homeopaci i różdżkarze". Wyróżnienie przyznano mu w kategorii publicystyki lub eseistyki na tematy społeczne, która uczy Polaków przyjmować "nieszczęsny dar wolności.
więcej o Dr Łukasz Lamża laureatem Nagrody Znaku i Hestii im. ks. Tischnera
Uniwersytet Jagielloński gościł ambasador ZEA

Uniwersytet Jagielloński gościł ambasador ZEA

26.11.2021
26 listopada Uniwersytet Jagielloński odwiedziła delegacja, na której czele stała ambasador Zjednoczonych Emiratów Arabskich w Polsce dr Eman Al Salami. Spotkanie, w którym uczestniczył rektor UJ prof. Jacek Popiel wraz z dziekanem Wydziału Filologicznego UJ dr. hab. Władysławem Witaliszem, prof. UJ oraz kierownik Katedry Arabistyki UJ prof. Barbarą Michalak-Pikulską, odbyło się w murach Collegium Novum. Program obejmował również wizytę w Muzeum UJ oraz gościnny wykład w Collegium Paderevianum.
więcej o Uniwersytet Jagielloński gościł ambasador ZEA

26.11.2021
The Guild of European Research-Intensive Universities postuluje budowanie Europejskiej Przestrzeni Badawczej (ERA) w oparciu o spójną, całościową wizję, by wspomóc kraje osiągające słabsze wyniki w sektorze R&I.
więcej o The Guild apeluje o dążenie do doskonałości naukowej w ramach Europejskiej Przestrzeni Badawczej