Warsztaty Popular Respublica Litteraria na Wydziale Polonistyki UJ
mobilna

Warsztaty Popular Respublica Litteraria na Wydziale Polonistyki UJ

22.09.2021
W dniach 20-21 września br. na Wydziale Polonistyki UJ odbył się zorganizowany przez prof. dr. hab. Jakuba Niedźwiedzia i dr. Andrzeja T. Staniszewskiego warsztat w ramach finansowanego z środków UNA EUROPA seed funding projektu Popular Respublica Litteraria. The Circulation of Narratives in Early Modern Europe, w którym Uniwersytet Jagielloński uczestniczy wraz z uczelniami z Berlina, Bolonii, Edynburga, Helsinek i Lowanium.
więcej o Warsztaty Popular Respublica Litteraria na Wydziale Polonistyki UJ
Studentka UJ laureatką  programu "Nowe technologie dla dziewczyn"
osiągnięcie

Studentka UJ laureatką programu "Nowe technologie dla dziewczyn"

21.09.2021
Aneta Kaczyńska - studentka Wydziału Matematyki i Informatyki UJ została laureatką programu stypendialnego dla młodych kobiet wiążących swoją przyszłość z nowymi technologiami, który realizowany jest przez Fundację Edukacyjną Perspektywy i firmę INTEL. W ramach 7. edycji programu "Nowe technologie dla dziewczyn" przyznano 25 stypendiów. Laureatki - maturzystki i studentki kierunków informatycznych wybrane spośród ponad 800 kandydatek, otrzymają wsparcie merytoryczne i finansowe.
więcej o Studentka UJ laureatką programu "Nowe technologie dla dziewczyn"
Dr Katarzyna Gajos z nagrodą <span lang="en">Frans Habraken Best Paper Award 2021</span>
nagrody

Dr Katarzyna Gajos z nagrodą Frans Habraken Best Paper Award 2021

20.09.2021
Redaktorzy czasopisma "Applied Surface Science" uhonorowali dr Katarzynę Gajos z Wydziału Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej UJ nagrodą Frans Habraken Best Paper Award 2021 za pracę "Surface density dependent orientation and immunological recognition of antibody on silicon: TOF-SIMS and surface analysis of two covalent immobilization methods".
więcej o Dr Katarzyna Gajos z nagrodą Frans Habraken Best Paper Award 2021
Naukowcy z UJ rozwijają badania nad nanoklatkami białkowymi
mobilna

Naukowcy z UJ rozwijają badania nad nanoklatkami białkowymi

20.09.2021
W czasopiśmie "RSC Nanoscale" pojawił się artykuł "A single residue can modulate nanocage assembly in salt dependent ferritin", będący owocem wspólnej pracy Laboratorium Bionanonauki i Bioechemii z Małopolskiego Centrum Biotechnologii, Instytutu Zoologii oraz Wydziału Biochemii, Biofizyki i Biotechnologii UJ.
więcej o Naukowcy z UJ rozwijają badania nad nanoklatkami białkowymi
osiągnięcie

20.09.2021
Badacze z UJ pracujący pod kierownictwem prof. Pawła Moskala oraz prof. Ewy Stępień wraz z naukowcami z Narodowego Centrum Badań Jądrowych opublikowali wyniki badań nad algorytmami rekonstrukcji obrazu dla unikatowego tomografu PET, który zbudowany został na Wydziale Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej UJ. Są one kolejnym krokiem w kierunku wprowadzenia do szpitali tomografów pozwalających na jednoczasowe obrazowanie całego ciała pacjenta.
więcej o Badacze z WFAIS UJ przybliżają wprowadzenie do szpitali nowego rodzaju tomografu