Lista wiadomości

Odbyło się IX Forum Seniora

21.04.2021
21 kwietnia miało miejsce IX forum seniora, organizowane przez redakcję "Gazety Krakowskiej" i "Dziennika Polskiego" oraz Uniwersytet Jagielloński, jako głównego partnera wydarzenia. Ze względu na trwającą pandemię, w trosce o bezpieczeństwo uczestników, wydarzenie odbyło się w Internecie.
więcej o Odbyło się IX Forum Seniora
Nowe wydanie e-czasopisma PWN Nauka

21.04.2021
Wiosenny numer bezpłatnego e-czasopisma dla naukowców, dydaktyków i doktorantów skupia się wokół tematu "Czy etat dydaktyczny jest ucieczką przed slotozą?". O alternatywach w rozwoju kariery naukowej pisze dr hab. Stanisław Czachorowski, prof. UWM.
więcej o Nowe wydanie e-czasopisma PWN Nauka
Uniwersytet Jagielloński z międzynarodowym grantem Twinning

21.04.2021
Instytut Geografii i Gospodarki Przestrzennej Uniwersytetu Jagiellońskiego (IGiGP UJ) jest liderem międzynarodowego konsorcjum naukowego, które zrealizuje projekt HES – GEO: Osiąganie doskonałości naukowej w badaniach relacji człowiek-środowisko z wykorzystaniem technologii geoinformacyjnych w ramach konkursu Twinning ze środków Programu Ramowego Unii Europejskiej w zakresie badań naukowych i innowacji Horyzont 2020.
więcej o Uniwersytet Jagielloński z międzynarodowym grantem Twinning
Nagroda im. prof. Andrzeja Steciwko dla prorektora UJ ds. CM
nagrody

Nagroda im. prof. Andrzeja Steciwko dla prorektora UJ ds. CM

21.04.2021
Prof. Tomasz Grodzicki, prorektor UJ ds. Collegium Medicum, został tegorocznym laureatem Nagrody im. prof. Andrzeja Steciwko. Decyzja o przyznaniu wyróżnienia została ogłoszona 19 kwietnia podczas inauguracji 15. TOP MEDICAL TRENDS 2021 - ważnego wydarzenia naukowego w Polsce, gromadzącego przedstawicieli i liderów wszystkich dziedzin medycyny.
więcej o Nagroda im. prof. Andrzeja Steciwko dla prorektora UJ ds. CM
Odnowienie doktoratu jednego z najwybitniejszych teatrologów
uroczystość

Odnowienie doktoratu jednego z najwybitniejszych teatrologów

20.04.2021
Poznałem profesora Jana Michalika w 1975 roku, gdy jako student III roku polonistyki miałem zaszczyt uczestniczyć w jego wykładach. Gdyby nie on, to być może nie byłoby mnie w uniwersytecie. Ten moment, kiedy jako rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego mam możliwość odnawiać po 50 latach doktorat profesora Michalika, jest dla mnie niezwykle wzruszający - powiedział prof. Jacek Popiel podczas uroczystości, która we wtorek odbyła się w auli Collegium Novum.
więcej o Odnowienie doktoratu jednego z najwybitniejszych teatrologów