Lista wiadomości

Kriomikroskop Glacios częścią infrastruktury badawczej SOLARIS

18.01.2021
W ubiegłym tygodniu w obecności przedstawicieli Narodowego Centrum Promieniowania Synchrotronowego SOLARIS oraz firmy LABSOFT odbyło się oficjalne podpisanie protokołu przekazania kriomikroskopu Glacios. Uzupełni on ofertę badawczą Krajowego Centrum Kriomikroskopii Elektronowej. Tym samym ośrodek staje się jedynym w Polsce, który dysponuje 2 komplementarnymi kriomikroskopami o najwyższych parametrach technicznych.
więcej o Kriomikroskop Glacios częścią infrastruktury badawczej SOLARIS
Prof. Andrzej Matyja i Marcin Jędrychowski Liderami Medycyny

15.01.2021
Tytuł Osobowości Medycznej Roku dla prof. Andrzeja Matyi z Wydziału Lekarskiego UJ CM, prezesa Naczelnej Izby Lekarskiej i Menedżera Roku dla Marcina Jędrychowskiego, dyrektora Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie. Wydawnictwo Termedia ogłosiło wyniki 20. konkursu "Sukces Roku w Ochronie Zdrowia - Liderzy Medycyny", którego celem jest wyłonienie i nagrodzenie osób oraz podmiotów, które odniosły sukces w ochronie zdrowia.
więcej o Prof. Andrzej Matyja i Marcin Jędrychowski Liderami Medycyny
Prace obronione na UJ wśród najlepszych debiutów historycznych
mobilna

Prace obronione na UJ wśród najlepszych debiutów historycznych

15.01.2021
Instytut Pamięci Narodowej poinformował o rozstrzygnięciu 13. edycji Konkursu im. Władysława Pobóg-Malinowskiego na "Najlepszy Debiut Historyczny Roku w zakresie historii najnowszej". Wśród autorów nagrodzonych i wyróżnionych prac doktorskich i magisterskich znaleźli się dr Radosław Budzyński, Monika Maria Makowska, Mateusz Radomski, Tomasz Korban oraz Michał Michniewicz z Uniwersytetu Jagiellońskiego.
więcej o Prace obronione na UJ wśród najlepszych debiutów historycznych
Organizacja kształcenia w semestrze letnim
covid

Organizacja kształcenia w semestrze letnim

14.01.2021
13 stycznia 2021 r. rektor UJ prof. Jacek Popiel wydał zarządzenie, w którym ustanawia zasady organizacji kształcenia w semestrze letnim roku akademickiego 2020/2021 (postanowienia nie dotyczą Collegium Medicum). W dokumencie zaznaczono, że w przypadku zmiany sytuacji epidemicznej w trakcie trwania semestru, organizacja kształcenia może zostać ponownie zreorganizowana.
więcej o Organizacja kształcenia w semestrze letnim
KRASP krytycznie o ministerialnym pakiecie wolnościowym

13.01.2021
Zespół zadaniowy, powołany przez Prezydium Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich (KRASP), zakończył prace nad analizą projektu zmian w ustawie - Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce w zakresie pakietu wolnościowego. W opublikowanym stanowisku zaproponowane regulacje ocenił zdecydowanie negatywnie. Pod dokumentem podpisało się kilkudziesięciu przedstawicieli środowiska naukowego z całego kraju.
więcej o KRASP krytycznie o ministerialnym pakiecie wolnościowym