Lista wiadomości

Wyniki badań naukowców z MCB UJ ukazały się w Science Advanes

15.07.2019
Artykuł dotyczący pionierskich badań prowadzonych przez naukowców z Małopolskiego Centrum Biotechnologii Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie (MCB UJ), Uniwersytetu Marcina Lutra Halle-Wittenberga oraz Europejskiego Laboratorium Biologii Molekularnej (ELBM) ukazał się w międzynarodowym czasopiśmie "Science Advances". Opisane wyniki są niezwykle cenne dla całego środowiska naukowego zainteresowanego syntezą białek.
więcej o Wyniki badań naukowców z MCB UJ ukazały się w Science Advanes

Znamy pierwsze wyniki rekrutacji. Oto najpopularniejsze kierunki

12.07.2019
Dział Rekrutacji na Studia UJ przedstawił wyniki pierwszego cyklu naboru kandydatów, który prowadzony był na studia pierwszego stopnia i jednolite magisterskie. Z udostępnionych danych odczytać można nazwy kierunków, które przyciągnęły największą ilość kandydatów na studentów, a także ilość osób ubiegających się o miejsce na poszczególnych kierunkach.
więcej o Znamy pierwsze wyniki rekrutacji. Oto najpopularniejsze kierunki
mobilna

Studenci UJ CM zdominowali międzynarodowy konkurs posterowy

12.07.2019
Troje krakowskich studentów Instytutu Zdrowia Publicznego - Amanda Srsic, Sameh Al-Awlaqui oraz Tara Chen - byli bezkonkurencyjni w konkursie Poster Competition w Rennes. Konkurując z kilkudziesięcioma innymi studentami zagranicznymi z całego konsorcjum uczelni, zajęli kolejno pierwsze, drugie i trzecie miejsce. Zwycięskie postery naukowe bazowały na pracach magisterskich obronionych 3 tygodnie wcześniej w Krakowie.
więcej o Studenci UJ CM zdominowali międzynarodowy konkurs posterowy

Rada Wydziału Biologii UJ apeluje w sprawie kryzysu klimatycznego

12.07.2019
Rada Wydziału Biologii Uniwersytetu Jagiellońskiego wzywa naukowców, władze państwowe i samorządowe, a także wszystkich obywateli do podjęcia natychmiastowych działań dotyczących największego wyzwania w dziejach ludzkości, jakim jest kryzys klimatyczny i ekologiczny. Dalsze lekceważenie pogłębiającego się kryzysu zagraża całej ludzkiej cywilizacji.
więcej o Rada Wydziału Biologii UJ apeluje w sprawie kryzysu klimatycznego

Szpital Uniwersytecki: Pierwszy przeszczep nerki od dawcy żywego

11.07.2019
W ubiegłą środę na Oddziale Klinicznym Chirurgii Ogólnej, Onkologicznej i Gastroenterologicznej Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie dokonano pierwszej w makroregionie małopolsko-podkarpackim transplantacji nerki pobranej od dawcy żywego. Zabieg przebiegł pomyślnie, pacjenci są w dobrym stanie, a przeszczepiony narząd natychmiast podjął pracę.
więcej o Szpital Uniwersytecki: Pierwszy przeszczep nerki od dawcy żywego