Lista wiadomości

nagrody

Laury dla naukowców Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Medicum

11.12.2017
- Patrząc na nagrodzonych, wiem, że Polska nauka ma się coraz lepiej, że polscy akademicy osiągnęli poziom światowy, a w niektórych dziedzinach to oni wyznaczają nowe kierunki - powiedział wicepremier Jarosław Gowin podczas gali rozdania nagród ministra nauki i szkolnictwa wyższego. Wśród uhonorowanych znalazło się 4 naukowców z Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Medicum. Uroczystość odbyła się 11 grudnia w Łazienkach Królewskich.
więcej o Laury dla naukowców Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Medicum
nagrody

Dwoje profesorów z UJ laureatami nagród prezesa PAN

11.12.2017
Profesorowie Anetta Undas i Tomasz Placek otrzymali nagrody naukowe prezesa Polskiej Akademii Nauk za rok 2017. Prof. Jerzy Duszyński wręczył je 7 grudnia podczas Zgromadzenia Ogólnego PAN. Pozostali trzej laureaci to uczeni z Uniwersytetu Warszawskiego, Instytutu Chemii Bioorganicznej PAN oraz Wojskowej Akademii Technicznej.
więcej o Dwoje profesorów z UJ laureatami nagród prezesa PAN
nagrody mobilna

Nagrody Urzędu Patentowego RP za najlepsze prace naukowe

11.12.2017
Czworo autorów prac licencjackich, magisterskich i doktorskich z Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego zostało laureatami 15. edycji konkursu Urzędu Patentowego Rzeczypospolitej Polskiej (UP RP) na pracę naukową, informację medialną, plakat i krótki film z zakresu własności intelektualnej. Uroczystość wręczenia dyplomów odbyła się w ubiegły piątek w warszawskim kinie Iluzjon.
więcej o Nagrody Urzędu Patentowego RP za najlepsze prace naukowe
wydarzenie kulturalne

Wręczono nagrody zwycięzcom konkursu Camera Jagellonica

08.12.2017
8 grudnia ogłoszono nazwiska laureatów zorganizowanego po raz pierwszy konkursu fotograficznego Camera Jagellonica adresowanego do studentów, absolwentów oraz pracowników Uniwersytetu Jagiellońskiego. Celem konkursu jest zintegrowanie środowiska akademickiego, przybliżenie historii uczelni oraz pokazanie aktualnych przedsięwzięć studentów i pracowników Uniwersytetu Jagiellońskiego.
więcej o Wręczono nagrody zwycięzcom konkursu Camera Jagellonica
mobilna

Studentki UJ nagrodzone w konkursie Teraz Polska Promocja i Rozwój

08.12.2017
Katarzyna Kuca i Adrianna Gajczak zostały laureatkami konkursu prac magisterskich Teraz Polska Promocja i Rozwój. W tegorocznej edycji udział w nim wzięło blisko 70 studentów z całej Polski, a nagrody i wyróżnienia trafiły do 14 zwycięzców. Autorzy najlepszych prac otrzymali nagrody główne oraz nagrody specjalne o łącznej wartości około 50 tys. złotych. Uroczystość wręczenia dyplomów odbyła się w środę 6 grudnia w Szkole Głównej Handlowej.
więcej o Studentki UJ nagrodzone w konkursie Teraz Polska Promocja i Rozwój