Lista wiadomości

relacja

17.10.2017
17 października 2017 r. na Uniwersytecie Jagiellońskim odbyła się trzecia edycja konferencji "Opieka paliatywna i hospicyjna. medycyna, humanizm, wolontariat." Tematem przewodnim tegorocznego spotkania było "Komunikowanie się u kresu życia".
więcej o Jak rozmawiać z nieuleczalnie chorymi i ich bliskimi? III konferencja o opiece paliatywnej
osiągnięcie mobilna

Wyniki parametryzacji: wszystkie jednostki UJ z kategorią A i A+

17.10.2017
Komitet Ewaluacji Jednostek Naukowych (KEJN) ocenił działalność naukową i badawczo-rozwojową 1000 jednostek naukowych działających w 8 obszarach. 16 wydziałów Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Jagiellońskie Centrum Rozwoju Leków uzyskało najwyższe kategorie A+ i A. To pierwsza taka kompleksowa ocena od 2013 roku.
więcej o Wyniki parametryzacji: wszystkie jednostki UJ z kategorią A i A+
mobilna

UJ najwyżej sklasyfikowaną polską uczelnią w światowym rankingu

17.10.2017
Uniwersytet Jagielloński to najwyżej notowana uczelnia z Polski w światowym rankingu CWUR - The Center for World University Rankings. W zestawieniu ujęto 1000 szkół wyższych, w tym 7 rodzimych, z 61 krajów. Na czele, podobnie jak w poprzednich edycjach, znalazły się uczelnie amerykańskie.
więcej o UJ najwyżej sklasyfikowaną polską uczelnią w światowym rankingu

Certyfikat akredytacyjny dla Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie

17.10.2017
W Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie (SU) odbyła się uroczystość wręczenia certyfikatu akredytacyjnego potwierdzającego spełnienie przez placówkę wielu wyznaczanych przez Ministerstwo Zdrowia standardów. To dowód, że placówka medyczna dokłada wszelkich starań, by opieka świadczona pacjentom była najwyższej jakości, bezpieczna i skuteczna.
więcej o Certyfikat akredytacyjny dla Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie

Złota Odznaka dla Uniwersytetu

17.10.2017
Uniwersytet Jagielloński został doceniony przez Stowarzyszenie Księgowych w Polsce. Zarząd stowarzyszenia uhonorował najstarszą polską uczelnię Złotą Odznaką „za zasługi dla rozwoju Stowarzyszenia Księgowych w Polsce”.
więcej o Złota Odznaka dla Uniwersytetu