Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Wiadomości

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Lista wiadomości

UJ wśród założycieli nowej uniwersyteckiej sieci współpracy

20.04.2018
20 kwietnia na Uniwersytecie Bolońskim doszło do podpisania listu intencyjnego ustanawiającego nową uniwersytecką sieć współpracy – European University Alliance. Uniwersytet Jagielloński reprezentował prorektor UJ ds. badań naukowych i funduszy strukturalnych prof. Stanisław Kistryn.
więcej o UJ wśród założycieli nowej uniwersyteckiej sieci współpracy

Cztery tytuły nagrodzone w konkursie Mądra Książka Roku 2017

19.04.2018
"Gdy życie prawie wymarło. Tajemnica największego masowego wymierania w dziejach Ziemi" Michaela Bentona" i "Dlaczego? Księga najlepszych pytań i odpowiedzi na temat nauki, przyrody i świata" Catherine Ripley zdobyły nagrody główne w konkursie Mądra Książka Roku 2017. Wyniki plebiscytu, organizowanego przez Uniwersytet Jagielloński i Fundację Popularyzacji Nauki im. Euklidesa, ogłoszono w czwartek 19 kwietnia w auli Collegium Novum.
więcej o Cztery tytuły nagrodzone w konkursie Mądra Książka Roku 2017

Wolność słowa a mowa krzywdząca. Debata w ramach Dni Tischnerowskich

19.04.2018
Czy sytuacja, w której można powiedzieć wszystko, co się pomyśli, na pewno jest wolnością? A co ze słowami, które krzywdzą, są niesprawiedliwe lub po prostu nieprawdziwe? - odpowiedzi między innymi na te pytania szukali uczestnicy debaty "Wolność słowa a mowa krzywdząca". Dyskusja odbyła się w auli Collegium Novum w ramach 18. Dni Tischnerowskich, których temat przewodni brzmi "Wolność i słowo".
więcej o Wolność słowa a mowa krzywdząca. Debata w ramach Dni Tischnerowskich
mobilna

Na UJ podpisano międzynarodową Krakowską Deklarację o Jodzie

18.04.2018
18 kwietnia w Collegium Nowodworskiego UJ CM podpisana została Krakowska Deklaracja o Jodzie (Krakow Declaration on Iodine). Jej sygnatariusze – naukowcy biorący udział w finansowanym przez Unię Europejską projekcie „EUthyroid” wspierani przez szereg światowych organizacji – zaapelowali do europejskich polityków i prawodawców o wspieranie działań mających na celu walkę z powszechnym niedoborem jodu.
więcej o Na UJ podpisano międzynarodową Krakowską Deklarację o Jodzie
nominacje i promocje

Promocje doktorskie wydziałów FAIS i GIG

18.04.2018
Profesor Stanisław Kistryn, prorektor ds. badań naukowych i funduszy strukturalnych, przewodniczył promocjom doktorskim Wydziału Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej i Wydziału Geografii i Geologii. Uroczystość miała miejsce 17 kwietnia 2018 roku w auli Collegium Novum UJ. Ośmioro promowanych złożyło przysięgę doktorską i odebrało dyplomy z rąk promotorów.
więcej o Promocje doktorskie wydziałów FAIS i GIG

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Znajdziesz nas tutaj