Lista wiadomości

Kanclerz UJ walczy o tytuł Wpływowej Kobiety Polski 2020

25.11.2020
Monika Harpula, kanclerz Uniwersytetu Jagiellońskiego, głosami czytelników „Gazety Krakowskiej” została wybrana Wpływową Kobietą Małopolski 2020. Teraz reprezentuje Małopolskę w ogólnopolskim finale akcji, w którym zostanie przyznany tytuł Wpływowej Kobiety Polski 2020. Zwycięzca konkursu zostanie wyłoniony w ogólnopolskim głosowaniu, które potrwa do 30 listopada. Organizatorem plebiscytu jest grupa wydawnicza Polska Press.
więcej o Kanclerz UJ walczy o tytuł Wpływowej Kobiety Polski 2020
PAN i jej wydziały nagrodziły wybitnych naukowców i studentów UJ
nagrody

PAN i jej wydziały nagrodziły wybitnych naukowców i studentów UJ

25.11.2020
Jak co roku poszczególne wydziały Polskiej Akademii Nauk (PAN) przyznają nagrody naukowe. Poznaliśmy już nazwiska pierwszych laureatów. Wśród nich są pracownicy naukowi oraz studenci Uniwersytetu Jagiellońskiego.
więcej o PAN i jej wydziały nagrodziły wybitnych naukowców i studentów UJ
Przewodniczący KRASP apeluje do ministra edukacji i nauki

25.11.2020
Prof. Arkadiusz Mężyk, przewodniczący Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich, wystosował list do skierowany do ministra edukacji i nauki Przemysława Czarnka, w którym zaznacza, że "z niepokojem obserwuje przekazywane przez media wypowiedzi przedstawicieli Ministerstwa Edukacji i Nauki dotyczące rzekomego nierównego traktowania przez władze uczelni członków wspólnoty akademickiej ze względu na prezentowany przez nich światopogląd".
więcej o Przewodniczący KRASP apeluje do ministra edukacji i nauki
Rektorzy debatowali nad przyszłością polskich uczelni

24.11.2020
24 listopada odbywa się pierwsza część dwudniowej konferencji LUMEN 2020. W jej ramach przewidziano szereg spotkań on-line z udziałem przedstawicieli polskiego środowiska naukowego, którzy rozmawiali o wyzwaniach, jakie stoją przed uniwersytetami w dobie pandemii. W jednej z debat wzięli udział nowo powołani rektorzy uczelni, którzy przedstawili swoją wizję ich rozwoju w kadencji 2020–2024. W dyskusji uczestniczył rektor UJ prof. Jacek Popiel.
więcej o Rektorzy debatowali nad przyszłością polskich uczelni
Towarzystwo Doktorantów UJ nagrodzone w konkursie PRODOK
nagrody mobilna

Towarzystwo Doktorantów UJ nagrodzone w konkursie PRODOK

24.11.2020
Zakończyła się 13. edycja konkursu PRODOK 2020 na najbardziej prodoktorancką uczelnię. Podczas gali finałowej, która odbyła się zdalnie, Towarzystwo Doktorantów Uniwersytetu Jagiellońskiego (TD UJ) otrzymało nagrodę dla najlepszego samorządu doktorantów w Polsce.
więcej o Towarzystwo Doktorantów UJ nagrodzone w konkursie PRODOK