Lista wiadomości

nagrody i wyróżnienia

Medal św. Krzysztofa dla prof. Stanisława Waltosia

20.09.2019
Odznaczenie, wręczone w tym toku po raz dziewiąty, przyznawane jest przez Muzeum Krakowa osobom, które w różny sposób wspierają placówkę w wypełnianiu jej misji. Stanowi podziękowanie za zaangażowanie i uznanie dla ich zasług za pomoc merytoryczną, naukową, finansową, czy kultywowanie i promowanie wielowiekowych tradycji i obyczajów.
więcej o Medal św. Krzysztofa dla prof. Stanisława Waltosia

Nowe Uniwersyteckie Centrum Radioterapii

19.09.2019
19 września podpisany został list intencyjny dotyczący utworzenia Uniwersyteckiego Centrum Radioterapii. Stronami porozumienia są Szpital Uniwersytecki (SU) i Uniwersytecki Szpital Dziecięcy w Krakowie (USD).
więcej o Nowe Uniwersyteckie Centrum Radioterapii
osiągnięcie

WSMiP UJ z dofinansowaniem na stworzenie anglojęzycznego programu studiów

19.09.2019
Narodowa Agencja Wymiany Akademickiej (NAWA) ogłosiła wyniki naboru wniosków o udział w programie KATAMARAN - Przygotowanie i realizacja wspólnych studiów II stopnia. Na liście podmiotów, które otrzymały środki finansowe znalazł się Wydział Studiów Międzynarodowych i Politycznych UJ.
więcej o WSMiP UJ z dofinansowaniem na stworzenie anglojęzycznego programu studiów
mobilna

Konferencja „Łączą nas źródła”

19.09.2019
19 września w Salach Reprezentacyjnych Wydziału Prawa i Administracji UJ w Pałacu Larischa rozpoczęła się konferencja zatytułowana „Łączą nas źródła”, organizowana przez Katedry Historyczno-Prawne UJ. Jednocześnie spotkanie to stanowi okazję do wyrażenia uznania dla wieloletniej działalności prof. Stanisława Grodziskiego, który świętował w tym roku swoje 90. urodziny. Wydarzeniu patronują rektor UJ prof. Wojciech Nowak oraz prezydent Krakowa Jacek Majchrowski.
więcej o Konferencja „Łączą nas źródła”
nagrody i wyróżnienia

Prof. Andrzej Chwalba uhonorowany wysokim odznaczeniem państwowym

18.09.2019
18 września, podczas uroczystości otwarcia XX Powszechnego Zjazdu Historyków Polskich w Lublinie prezydent RP Andrzej Duda wręczył odznaczenia państwowe zasłużonym historykom, uczestnikom zjazdu.
więcej o Prof. Andrzej Chwalba uhonorowany wysokim odznaczeniem państwowym