Lista wiadomości

Naukowcy ze światowych uczelni będą prowadzić badania na UJ

15.11.2018
Prof. Jerzy Weyman oraz doktorzy Anna Czarna, Tomasz Kościółek, Piotr Łukasik, Rafał Mostowy i Marcin Zagórski, którzy przez ostatnie lata zdobywali doświadczenie, pracując w najlepszych ośrodkach naukowych na całym świecie, będą kontynuowali swoje kariery w Uniwersytecie Jagiellońskim. Umożliwił im to program Polskie Powroty prowadzony przez Narodową Agencję Wymiany Akademickiej (NAWA).
więcej o Naukowcy ze światowych uczelni będą prowadzić badania na UJ
osiągnięcie mobilna

Najlepsze polskie badaczki znów wyróżnione przez L’Oréal-UNESCO

15.11.2018
Już po raz osiemnasty, w ramach programu L’Oréal-UNESCO Dla Kobiet i Nauki, przyznano nagrody kobietom, które prowadzą badania z zakresu szeroko pojętych nauk o życiu, w tym Aleksandrze Synowiec z Uniwersytetu Jagiellońskiego. Gala wręczenia nagród odbyła się 14 listopada br. w Zamku Ujazdowskim w Warszawie.
więcej o Najlepsze polskie badaczki znów wyróżnione przez L’Oréal-UNESCO
nominacje i promocje

Akty nominacyjne dla profesorów Uniwersytetu Jagiellońskiego

14.11.2018
Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda wręczył 14 listopada 2018 roku w Pałacu Prezydenckim w Warszawie akty nominacyjne 56 nauczycielom akademickim oraz pracownikom nauki i sztuki. Wśród nominowanych jest sześcioro naukowców z Uniwersytetu Jagiellońskiego.
więcej o Akty nominacyjne dla profesorów Uniwersytetu Jagiellońskiego

Małgorzata Szejnert AuTORytetem 2018 studentów dziennikarstwa

14.11.2018
Małgorzata Szejnert, współtwórczyni "Gazety Wyborczej", otrzyma statuetkę w kategorii AuTORytet w tegorocznej edycji studenckiego plebiscytu dziennikarskiego MediaTory. Nazwiska pozostałych laureatów poznamy w pierwszą sobotę grudnia podczas gali finałowej w Auditorium Maximum UJ.
więcej o Małgorzata Szejnert AuTORytetem 2018 studentów dziennikarstwa

Ponad ćwierć miliarda na wyposażenie Szpitala Uniwersyteckiego

14.11.2018
Za nieco ponad rok Szpital Uniwersytecki (SU) przyjmie pierwszych pacjentów w swojej nowej siedzibie w Krakowie-Prokocimiu. Jej budowa wkroczyła w decydującą fazę. Trwają też przetargi na zakup najnowocześniejszego wyposażenia placówki. Na ten cel samorząd województwa przeznaczył 255 mln zł z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020. Umowę gwarantującą dofinansowanie podpisano w środę.
więcej o Ponad ćwierć miliarda na wyposażenie Szpitala Uniwersyteckiego