Lista wiadomości

Przeszłość i przyszłość Europy spotkały się w Auditorium Maximum

23.01.2019
Aktualna sytuacja w Europie, jej przyszłość oraz lekcje wyniesione z historii kontynentu - to tematy, o których rozmawiali uczestnicy "Dialogu obywatelskiego o przyszłość Europy" z Fransem Timmermansem, wiceprzewodniczącym Komisji Europejskiej (KE). W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele społeczności akademickiej UJ, polska młodzież, a także uczestnicy włoskiego projektu "Pociąg pamięci", którego celem jest upamiętnianie ofiar Holokaustu.
więcej o Przeszłość i przyszłość Europy spotkały się w Auditorium Maximum

Badaczki z Wydziału Chemii UJ publikują w "Nature Sustainability"

23.01.2019
W prestiżowym czasopiśmie "Nature Sustainability" ukazał się artykuł, którego współautorkami są badaczki z Wydziału Chemii Uniwersytetu Jagiellońskiego: dr hab. Kinga Góra-Marek i dr Karolina Tarach. Publikacja pt. "Recovering waste plastics using shape-selective nano-scale reactors as catalysts" opisuje wyniki badań dotyczących katalitycznego przetwarzania odpadów polietylenowych w paliwo.
więcej o Badaczki z Wydziału Chemii UJ publikują w "Nature Sustainability"
mobilna

Konsultacje projektu nowego Statutu Uniwersytetu Jagiellońskiego

22.01.2019
Pierwsze ogólnouczelniane konsultacje dotyczące wdrażania ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce w Uniwersytecie Jagiellońskim już za nami. 22 stycznia br., w ponad dwugodzinnym, otwartym spotkaniu w Auditorium Maximum rozmawiano o już opublikowanych, czterech działach projektu nowego Statutu UJ.
więcej o Konsultacje projektu nowego Statutu Uniwersytetu Jagiellońskiego

Obchody chińskiego Nowego Roku na Uniwersytecie Jagiellońskim

21.01.2019
21 stycznia Centrum Języka i Kultury Chińskiej UJ Instytut Konfucjusza w Krakowie świętowało obchody chińskiego Roku Świni. Wydarzenie to, znane również jako Święto Wiosny, jest jednym z najważniejszych świąt w chińskim kalendarzu. Z tej okazji w Auditorium Maximum UJ zorganizowano uroczystą galę, podczas której wystąpiła grupa operowa z Państwa Środka.
więcej o Obchody chińskiego Nowego Roku na Uniwersytecie Jagiellońskim

UJ upamiętnił wybitnego polonistę

21.01.2019
W kamienicy przy Placu Biskupim 2 przez wiele lat mieszkał profesor Ignacy Chrzanowski. Pamięć tego zasłużonego historyka literatury polskiej i wykładowcy Uniwersytetu Jagiellońskiego, ofiary Sonderaktion Krakau, postanowiono uczcić okolicznościową tablicą.
więcej o UJ upamiętnił wybitnego polonistę