Krakowski Salon Maturzystów Perspektywy 2016 rozpoczęty

W dniach 26-27 września w Auditorium Maximum na Uniwersytecie Jagiellońskim odbywają się spotkania w ramach tegorocznego Salonu Maturzystów Perspektywy 2016. Podczas tej największej w Polsce edukacyjnej kampanii informacyjnej przedstawiciele UJ prezentują ofertę edukacyjną uczelni i odpowiadają na pytania kandydatów na studia.

W uroczystym otwarciu Salonu w poniedziałek 26 września uczestniczyli m.in. rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego prof. Wojciech Nowak, Prezes Fundacji Edukacyjnej Perspektywy Waldemar Siwiński oraz Dyrektor Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Krakowie Lech Gawryłow.

Zwracając się do tłumnie zgromadzonych w Auli Auditorium Maximum maturzystów, rektor UJ prof. Wojciech Nowak, życzył im żeby w październiku przyszłego roku jak największa część z nich zawitała na uniwersytecie. W kontekście ważnej i niejednokrotnie trudnej decyzji, którą jest wybór kierunku studiów, radził im żeby nie bali się marzyć i w wyborze swojej ścieżki życiowej kierowali się przede wszystkim własną pasją i zainteresowaniami, a nie opiniami i naciskami innych osób. Następnie, przecinając wstęgę, rektor UJ dokonał symbolicznego otwarcia tegorocznego krakowskiego Salonu Maturzystów.

Obecni w Auditorium Maximum pracownicy Działu Rekrutacji na Studia UJ oraz Działu Promocji i Informacji UJ udzielają informacji o zasadach kwalifikacji na studia, limitach przyjęć, harmonogramie rekrutacji, sposobie rejestracji na studia, przywilejach oferowanych olimpijczykom i konkursowiczom, a także o systemach stypendialnych, przyznawaniu akademików i życiu studenckim na Uniwersytecie Jagiellońskim.

Dużym zainteresowaniem cieszą się wykłady prowadzone przez ekspertów Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Krakowie dotyczące różnych aspektów egzaminu maturalnego z różnych przedmiotów, w trakcie których maturzyści mogą uzyskać cenne rady i wskazówki m.in. na temat tego jak efektywnie się uczyć, jak pokonać egzaminacyjny stres, jakie strategie zastosować oraz jakich błędów unikać podczas zdawania egzaminu.

Udany występ studentek WPiA UJ w konkursie <span lang="en">Pax Moot Court</span>

Udany występ studentek WPiA UJ w konkursie Pax Moot Court

Uniwersytet Jagielloński uczcił pamięć współautora Konstytucji 3 Maja