Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Wiadomości

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Jubileuszowa konferencja „Kontrowersje w pediatrii”

Jubileuszowa konferencja „Kontrowersje w pediatrii”

Po raz dziesiąty w Krakowie spotykają się pediatrzy, neonatolodzy oraz lekarze rodzinni z całego kraju, aby omawiać zagadnienia dotyczące nie tylko samej pediatrii, ale także dyskutować na tematy z pogranicza takich specjalności pediatrycznych jak chirurgia, ortopedia, nefrologia, diabetologia oraz poruszać, będące integralną częścią zawodu lekarza, niezwykle aktualne aspekty prawne.

Zorganizowaną przez Klinikę Chorób Dzieci Katedry Pediatrii UJ konferencję prowadził prof. Jacek Józef Pietrzyk. Spotkanie, które przez dwa dni będzie odbywać się w Auditorium Maximum otworzył rektor UJ prof. Wojciech Nowak.

- Kolejny raz mam zaszczyt otwierać konferencję „Kontrowersje w pediatrii”, którą cenię przede wszystkim za pragmatyzm i wysoką wartość merytoryczną. Wierzę, że poruszone podczas niej tematy okażą się przydatne w Państwa codziennej praktyce lekarskiej - mówił rektor, zwracając się do uczestników spotkania.

Z kolei dziekan Wydziału Lekarskiego UJ prof. Maciej Małecki zauważył, że z roku na rok wzrasta liczba uczestników konferencji, a także rozrasta się jej zróżnicowany i ambitny program - po raz czwarty bowiem konferencji będą towarzyszyć sesje neonatologiczne „Controversies in Neonatology”.

- Jako dziekan jestem dumny z Instytutu Pediatrii UJ - z jego wkładu naukowego, z grantów realizowanych w tej jednostce, z pracy dydaktycznej jej pracowników oraz z ich osiągnięć klinicznych - mówił prof. Małecki o organizatorach konferencji. Przypomniał także o niedawnym oddaniu do użytku wyremontowanych pomieszczeń Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Prokocimiu i podziękował obecnemu na  otwarciu konferencji dyrektorowi tej placówki dr. hab. Maciejowi Kowalczykowi za znakomite wyposażenie sal, które było możliwe dzięki doskonałemu wykorzystaniu przeznaczonych na ten cel środków.

Zobacz galerię zdjęć
Polecamy również
Drugie spotkanie z cyklu „UJ dla Krakowa”
Pediatrzy i neonatolodzy spotkali się na konferencji w Auditorium Maximum UJ
W Uniwersytecie Jagiellońskim upamiętniono 73. rocznicę wyzwolenia obozu Auschwitz-Birkenau
Noc Biologów na Uniwersytecie Jagiellońskim

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Znajdziesz nas tutaj