Doktorantka UJ CM laureatką stypendium Naukowej Fundacji Polpharmy

W gronie zwycięzców 6. edycji konkursu stypendialnego Naukowej Fundacji Polpharmy (NFP) znalazła się Gabriela Starowicz, doktorantka na Wydziale Farmaceutycznym Uniwersytetu Jagiellońskiego - Collegium Medicum. W tym roku o stypendium naukowe wartości 10 tys. złotych ubiegało się 22 studentów studiów doktoranckich uczelni medycznych i Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego. Fundacja przyznała 10 nagród.

Celem organizowanego co 2 lata konkursu jest promowanie i nagradzanie najzdolniejszych doktorantów, którzy nie przekroczyli 30. roku życia i posiadają dorobek naukowy udokumentowany publikacjami w czasopismach o zasięgu ogólnokrajowym lub międzynarodowym. Nagrodą jest stypendium naukowe w wysokości 10 tys. zł przyznawane przez zarząd NFP i finansowane z jej środków. Stypendia otrzymują doktoranci, których wnioski uzyskały największą liczbę punktów i rekomendację Rady Naukowej Fundacji. Do udziału w konkursie rekomendują ich uczelnie.

Gabriela Starowicz jest doktorantką w Katedrze Farmakobiologii Wydziału Farmaceutycznego Uniwersytetu Jagiellońskiego - Collegium Medicum. Jej opiekunem naukowym jest dr hab. Katarzyna Młyniec.

Profesor Piotr Jedynak nowym rektorem Uniwersytetu Jagiellońskiego

Surowce naturalne w profilaktyce i terapii - nowe studia podyplomowe w UJ CM

Koncert w kolegiacie akademickiej św. Anny