Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Wiadomości

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Wizyta przedstawicieli The Hong Kong Polytechnic University na Wydziale Filologicznym UJ

Wizyta przedstawicieli The Hong Kong Polytechnic University na Wydziale Filologicznym UJ

Profesor Chu Hung-Iam, dziekan Wydziału Humanistycznego (Faculty of Humanities) wraz z przedstawicielami jednostek koncentrujących swoją działalność dydaktyczną i naukową w zakresie nauk filologicznych, profesor Chan Shui-duen (Department of Chinese & Bilingual Studies) i profesor Winnie Cheng (Department of English) oraz Emily Ip w dniu 25 maja 2017 r. złożyli wizytę w Uniwersytecie Jagiellońskim i spotkali się z władzami i przedstawicielami Wydziału Filologicznego.

W zebraniu udział wzięli: dziekan prof. Elżbieta Górska, prodziekan dr hab. Władysław Witalisz, dyrektor Instytutu Orientalistyki prof. Barbara Michalak-Pikulska oraz reprezentujące prężnie rozwijający się w Instytucie Orientalistyki program sinologiczny: prof. Ewa Zajdler oraz dr Katarzyna Sarek.

Podczas spotkania zarysowano wstępny plan przyszłej współpracy mający na celu wymianę doświadczenia pracowników naukowych obu jednostek, gościnne wykłady i wymianę studencką. Poruszono również tematy związane z rozwojem długoterminowej współpracy i przyszłymi polami kooperacji.

Tego samego dnia odbyło się spotkanie gości ze studentami Wydziału Filologicznego zainteresowanymi podjęciem studiów na The Hong Kong Polytechnic University. Członkowie delegacji przedstawili swoją uczelnię i kierunki studiów, możliwości zdobycia stypendiów i perspektywy związane ze studiowaniem w Hongkongu. Po spotkaniu studenci otrzymali materiały informacyjne i uzyskali odpowiedzi na pytania dotyczące procedur i harmonogramu ubiegania się o przyjęcie na studia na The Hong Kong Polytechnic University.

 

Zobacz galerię zdjęć
Polecamy również
Ambasador Afganistanu z wizytą na Uniwersytecie Jagiellońskim
Uniwersytet Jagielloński nawiązał współpracę z uczelnią z Ekwadoru
Uniwersytet Jagielloński gościł Ambasadora Bangladeszu
Burmistrz Jassów z wizytą na Uniwersytecie Jagiellońskim

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Znajdziesz nas tutaj