Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Wiadomości

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Pobiegli na ratunek. Nowa karetka neonatologiczna dla dzieci w Małopolsce

Pobiegli na ratunek. Nowa karetka neonatologiczna dla dzieci w Małopolsce

W sobotę na krakowskich Błoniach ponad 3 tysiące osób wystartowało w 6. Biegu Charytatywnym Fundacji Tesco. Jego celem było zebranie środków na zakup karetki neonatologicznej "N" dla Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie (USD). Dzięki wsparciu uczestników i darczyńców biegu przekazano na ten cel 220 tys. złotych.

 

- Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w nasz bieg charytatywny. Jego tegoroczna edycja była wyjątkowa, bo udało nam się stworzyć wokół niej swoisty ruch społeczny - osób, organizacji i instytucji, które dołączyły do nas i przekazały środki na zakup karetki. Niezmiernie się cieszymy, że już niebawem noworodki na terenie Małopolski będą bezpiecznie transportowane i leczone na pokładzie najnowocześniejszej karetki neonatologicznej w Polsce - mówi Katarzyna Michalska-Miszczyk, prezes Fundacji Tesco.

W trakcie wydarzenia można było wziąć udział w biegu na dystansie 3,5 i 10 km, w biegu na szpilkach oraz w dziecięcych zawodach biegowych. Na najmłodszych czekał bieg bobasa. Najszybciej na linię startu dobiegli w kategorii biegu rodzinnego na 3,5 km dobiegli Magdalena Nabielec (12:38) i Jakub Woźniak (10:59), w kategorii biegu głównego na 10 Beata Popadiak (41:27) i Adam Czerwiński (33:12), z kolei w kategorii bieg na szpilkach na 100 metrów Diana Ważny (00:15). Pełne wyniki poszczególnych biegów znajdują się na stronie live.sts-timing.pl/bt2017.

Dodatkowo na krakowskich Błoniach odbyły się liczne warsztaty, konkursy i akcje promujące zdrowy styl życia. Młodsi uczestnicy mogli wziąć udział w licznych grach i zabawach, mieli też możliwość zapoznać się z wyposażeniem wozu strażackiego czy karetki oraz poznać kulisy pracy strażaka czy ratownika medycznego.

- Dzięki takim inicjatywom jak Bieg Charytatywny Fundacji Tesco nasz szpital staje się z każdym rokiem coraz lepiej wyposażony i bardziej przyjazny dzieciom. Jesteśmy wdzięczni wszystkim tym, którzy dołączyli do tej inicjatywy. Dziękujemy za ich wysiłek i dobre serce. Karetka już niebawem będzie służyć naszym najmłodszym pacjentom. Myślę, że nie jedna osoba widząc ją na małopolskich drogach, poczuje dumę ze swojego wkładu w jej zakup - mówi dr hab. Maciej Kowalczyk, dyrektor USD.

Od 2012 roku w biegach Fundacji Tesco wzięło udział blisko 10 tysięcy uczestników. Fundacja przekazała ponad 800 tys. zł na rzecz USD. Środki te zostały przeznaczone na remont i doposażenie placówki w sprzęt medyczny i rehabilitacyjny.

Polecamy również
Drugie spotkanie z cyklu „UJ dla Krakowa”
Studenci dopięli swego! Wyjątkowy mural powstanie na Zabłociu
Studenci UJ wywalczyli srebrny medal podczas AMP w szachach
Studentka UJ nagrodzona przez Polsko-Chińską Radę Biznesu

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Znajdziesz nas tutaj