Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Wiadomości

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Pobiegli na ratunek. Nowa karetka neonatologiczna dla dzieci w Małopolsce

Pobiegli na ratunek. Nowa karetka neonatologiczna dla dzieci w Małopolsce

W sobotę na krakowskich Błoniach ponad 3 tysiące osób wystartowało w 6. Biegu Charytatywnym Fundacji Tesco. Jego celem było zebranie środków na zakup karetki neonatologicznej "N" dla Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie (USD). Dzięki wsparciu uczestników i darczyńców biegu przekazano na ten cel 220 tys. złotych.

 

- Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w nasz bieg charytatywny. Jego tegoroczna edycja była wyjątkowa, bo udało nam się stworzyć wokół niej swoisty ruch społeczny - osób, organizacji i instytucji, które dołączyły do nas i przekazały środki na zakup karetki. Niezmiernie się cieszymy, że już niebawem noworodki na terenie Małopolski będą bezpiecznie transportowane i leczone na pokładzie najnowocześniejszej karetki neonatologicznej w Polsce - mówi Katarzyna Michalska-Miszczyk, prezes Fundacji Tesco.

W trakcie wydarzenia można było wziąć udział w biegu na dystansie 3,5 i 10 km, w biegu na szpilkach oraz w dziecięcych zawodach biegowych. Na najmłodszych czekał bieg bobasa. Najszybciej na linię startu dobiegli w kategorii biegu rodzinnego na 3,5 km dobiegli Magdalena Nabielec (12:38) i Jakub Woźniak (10:59), w kategorii biegu głównego na 10 Beata Popadiak (41:27) i Adam Czerwiński (33:12), z kolei w kategorii bieg na szpilkach na 100 metrów Diana Ważny (00:15). Pełne wyniki poszczególnych biegów znajdują się na stronie live.sts-timing.pl/bt2017.

Dodatkowo na krakowskich Błoniach odbyły się liczne warsztaty, konkursy i akcje promujące zdrowy styl życia. Młodsi uczestnicy mogli wziąć udział w licznych grach i zabawach, mieli też możliwość zapoznać się z wyposażeniem wozu strażackiego czy karetki oraz poznać kulisy pracy strażaka czy ratownika medycznego.

- Dzięki takim inicjatywom jak Bieg Charytatywny Fundacji Tesco nasz szpital staje się z każdym rokiem coraz lepiej wyposażony i bardziej przyjazny dzieciom. Jesteśmy wdzięczni wszystkim tym, którzy dołączyli do tej inicjatywy. Dziękujemy za ich wysiłek i dobre serce. Karetka już niebawem będzie służyć naszym najmłodszym pacjentom. Myślę, że nie jedna osoba widząc ją na małopolskich drogach, poczuje dumę ze swojego wkładu w jej zakup - mówi dr hab. Maciej Kowalczyk, dyrektor USD.

Od 2012 roku w biegach Fundacji Tesco wzięło udział blisko 10 tysięcy uczestników. Fundacja przekazała ponad 800 tys. zł na rzecz USD. Środki te zostały przeznaczone na remont i doposażenie placówki w sprzęt medyczny i rehabilitacyjny.

Polecamy również
Doktorantka Wydziału Polonistyki nagrodzona za pracę magisterską
Nowe studia na Uniwersytecie Jagiellońskim
Nowe studia na Uniwersytecie Jagiellońskim
Nowe studia na Uniwersytecie Jagiellońskim

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Znajdziesz nas tutaj