Milionowy pacjent szpitala dziecięcego w Krakowie-Prokocimiu

Marko Gren został milionowym pacjentem Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie-Prokocimiu (USD). Numeracja kartotek prowadzona jest od 1965 roku, czyli od momentu rozpoczęcia działalności placówki.

Chłopiec trafił na SOR 4 października z powodu nudności i wymiotów. Po wykonaniu niezbędnych badań i podaniu kroplówki został wypisany do domu. W ubiegły wtorek razem z mamą ponownie odwiedzili szpital, ale tym razem w zupełnie innym charakterze. 7-latek otrzymał od dr. hab. Macieja Kowalczyka, dyrektora USD, pamiątkowy dyplom "1 000 000 Dzielnego Pacjenta" i pluszową zabawkę od Fundacji "O Zdrowie Dziecka".

Marko jest uczniem I klasy szkoły podstawowej. Interesuje się historią i uwielbia czytać. - Jak dorosnę, chciałbym zostać lekarzem, żeby móc leczyć moich dziadków - opowiadał podczas wtorkowej wizyty w szpitalu.

Uniwersytecki Szpital Dziecięcy w Krakowie to największy szpital pediatryczny w południowej Polsce. W 27 oddziałach leczone są dzieci w wieku od noworodka do 18. roku życia. Placówka działa we wszystkich dziecięcych specjalnościach pediatrycznych i chirurgicznych, dzięki czemu zapewnia największą kompleksowość leczenia. Dysponuje również pełnym spektrum możliwości diagnostycznych i rehabilitacyjnych.

Profesor Piotr Jedynak nowym rektorem Uniwersytetu Jagiellońskiego

Surowce naturalne w profilaktyce i terapii - nowe studia podyplomowe w UJ CM

Koncert w kolegiacie akademickiej św. Anny