Porozumienie pomiędzy UJ a wydawnictwem „Charaktery”. Do wygrania indeksy na psychologię

Porozumienie pomiędzy UJ a wydawnictwem „Charaktery”.  Do wygrania indeksy na psychologię

Porozumienie, dzięki któremu zwycięzcy Turnieju Wiedzy Psychologicznej będą mogli wygrać trzy indeksy na studia na kierunku psychologia w Uniwersytecie Jagiellońskim, podpisali pod koniec października br. w Collegium Novum prorektor ds. nauki UJ, prof. Armen Edigarian i redaktor naczelny magazynu „Charaktery” Bogdan Białek.

W spotkaniu uczestniczyli także dziekan Wydziału Filozoficznego UJ, prof. Jarosław Górniak oraz z Instytutu Psychologii UJ dr hab. Przemysław Bąbel i dr hab. Eligiusz Wronka. Porozumienie gwarantuje laureatom turnieju przyznanie maksymalnej liczby punktów w postępowaniu rekrutacyjnym na kierunek psychologia na Wydziale Filozoficznym Uniwersytetu Jagiellońskiego.

– Dotychczasowy, wysoki poziom turnieju sprawia, że zwycięzcy będą posiadali znaczną wiedzę z zakresu psychologii. Mamy nadzieję, że dzięki temu, od samego początku studiów, będą mogli intensywnie zaangażować się w działalność naukową, zarówno w prężnie działającym kole Naukowym Studentów Psychologii UJ, jak i w jednym z 65 grantów badawczych realizowanych w naszym Instytucie – mówił dr hab. Przemysław Bąbel, zastępca dyrektora Instytutu Psychologii UJ.
Tegoroczna, dziesiąta już, edycja Turnieju Wiedzy Psychologicznej rozpoczęła się 27 października br., a zakończy się finałem, który odbędzie się 7 kwietnia 2018 r. w Warszawie. Wcześniej uczniowie sprawdzą swoją wiedzę podczas eliminacji on-line, w marcu 2018 r., a sto osób z najlepszymi wynikami przejdzie do finału. Lekturą turnieju są wybrane teksty publikowane w „Charakterach”, książka Paula Blooma „Przeciw empatii” oraz obszary tematyczne odwołujące się do psychologii zawarte w podstawie programowej.

W wieku 79 lat zmarł profesor Władysław Miodunka

Prof. Piotr de Bończa Bukowski odebrał nominację profesorską