Skip to main content

Web Content Display Web Content Display

Kalendarz

Breadcrumb Breadcrumb

Web Content Display Web Content Display

Web Content Display Web Content Display

Web Content Display Web Content Display

20210920

IV konferencja Ars Docendi

Date: 20.09.2021 - 21.09.2021
Organiser: Biuro Doskonalenia Kompetencji Centrum Wsparcia Dydaktyki UJ
IV konferencja Ars Docendi

Konferencja "Ars Docendi - wsparcie potencjału dydaktycznego nauczycieli akademickich i doktorantów" odbędzie się online w dniach 20-21 września 2021 r. Organizatorzy zapraszają do udziału osoby zainteresowane budowaniem kultury jakości w szkołach wyższych, profesjonalizacją roli nauczyciela akademickiego, rozwojem kompetencji dydaktycznych pracowników uczelni.

To już IV edycja tego cyklicznego spotkania osób zajmujących się w swej praktyce dydaktyką akademicką oraz zainteresowanych współtworzeniem kultury jakości w szkolnictwie wyższym. Tegoroczna konferencja poświęcona będzie zwłaszcza rozmowie – wraz z zaproszonymi ekspertami zagranicznymi – na temat doskonalenia kompetencji dydaktycznych, w tym również wymianie doświadczeń i metod wypracowanych w realiach nauczania na odległość.

W tegorocznej edycji wydarzenia uczestnicy zastanowią się m.in. nad tym, czego uczy nas doświadczenie zdalnego nauczania podczas pandemii. Przewidywane są prezentacje w trzech grupach tematycznych:

  • Zdalne i stacjonarne doskonalenie kompetencji dydaktycznych kadry akademickiej. Doświadczenia polskie i zagraniczne;
  • Dobre praktyki zdalnego nauczania studentów. W poszukiwaniu inspiracji;
  • Czego zdążył nas nauczyć wyjątkowy czas pandemii? Badania i wnioski dla edukacji przyszłości.

Wykłady plenarne w języku angielskim wygłoszą zaproszeni goście:

  • dr Natasa Brouwer, Uniwersytet Amsterdamski: "The power of online teaching",
  • Ine Noben i Rick Huizinga, Uniwersytet w Groningen: "Lessons Learned: making sense of teachers' learning experiences in a professional development programme".

Organizatorzy zachęcają zarówno do zgłaszania propozycji komunikatów ustnych oraz plakatów, a także warsztatów dla uczestników obrad, jak i do rejestracji na konferencję zainteresowanych nią słuchaczy.

Terminy zgłoszeń: 4 maja (referat) / 14 czerwca (plakat) / uczestnictwo bez wystąpienia: do 10 września.

Informacje o idei konferencji, jej programie i Komitecie Naukowym, a także o terminach zgłoszeń i aktualności  publikowane są na stronie arsdocendi.uj.edu.pl/doskonalenie/konferencja.

 

Web Content Display Web Content Display

Znajdziesz nas tutaj