Skip to main content

Web Content Display Web Content Display

Kalendarz

Breadcrumb Breadcrumb

Web Content Display Web Content Display

Selected Day
calendar
"Prerogatywa Prezydenta RP" - debata

31.03.2023

Nadzwyczajne wspólne zebranie naukowe Katedry Prawa Konstytucyjnego oraz Katedry Prawa Karnego UJ. W dyskusji udział wezmą: prof. Zbigniew Kmieciak (UŁ) prof. Ewa Łętowska (PAN), dr hab. Ryszard Piotrowski, prof UW, dr hab. Marcin Wiszowaty, prof. UG. Spotkanie poprowadzą: prof. Piotr Tuleja (UJ) i prof. Włodzimierz Wróbel (UJ). Przedmiotem debaty będą akty urzędowe prezydenta – podstawy prawne wydawania, ważność, skutki, dopuszczalny zakres ich kontroli.
Read More o "Prerogatywa Prezydenta RP" - debata
Ongoing
calendar
18. Studencki Festiwal Informatyczny

30.03.2023 - 01.04.2023

Studencki Festiwal Informatyczny jest międzynarodową konferencją organizowaną od 2005 r. przez studentów dla wszystkich zainteresowanych informatyką i nowymi technologiami. Co roku, w Krakowie, jednoczy ona pochodzących z całej Polski informatyków, a także wszystkich pasjonatów tej dziedziny, niezależnie od ich profesji.
Read More o 18. Studencki Festiwal Informatyczny
calendar
Beethoven - między Wschodem a Zachodem

24.03.2023 - 07.04.2023

Na wystawie rękopisów zorganizowanej w ramach 27. Wielkanocnego Festiwalu Ludwiga van Beethovena prezentowane będą autografy muzyczne, fragmenty korespondencji, czystopisy dzieł symfonicznych oraz robocze zapiski kompozytora.
Read More o Beethoven - między Wschodem a Zachodem
calendar
Cykl wykładów popularnonaukowych dla uczniów "Naukowe Czwartki"

16.03.2023 - 15.06.2023

Wydział Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej Uniwersytetu Jagiellońskiego zaprasza do uczestnictwa w kolejnej edycji "Naukowych Czwartków", którą 16 marca br. rozpocznie dr Grzegorz Stachowski, wygłaszając wykład "Fotometria: jak zmierzyć światło gwiazd".
Read More o Cykl wykładów popularnonaukowych dla uczniów "Naukowe Czwartki"
calendar
Cykl wykładów "Bliżej Nauki" powrócił stacjonarnie

14.03.2023 - 30.05.2023

Jak wyglądałaby współczesna medycyna bez zastosowania w niej wielu odkryć z dziedziny fizyki? W jaki sposób fizycy mogą poprawić jakość życia społeczeństwa oraz przyczynić się do ochrony jego zdrowia i życia? Odpowiedzi na te i inne pytania będzie można poznać podczas wykładów w ramach kolejnej edycji "Bliżej Nauki", która potrwa do 30 maja br.
Read More o Cykl wykładów "Bliżej Nauki" powrócił stacjonarnie
calendar
Wystawa "Jubileusz Mikołaja Kopernika w 550. rocznicę urodzin"

13.03.2023 - 30.06.2023

Wystawa stworzona została przez Polsko-Kanadyjskie Stowarzyszenie Biznesmenów i Profesjonalistów w Windsor. Pomysłodawcą wystawy jest jego prezes - Jerzy Barycki, działacz społeczny, dokumentalista oraz promotor Polski w Kanadzie i Kanady w Polsce. Wystawy, których był inicjatorem pokazywane były w różnych miastach Kanady oraz kilkukrotnie w Parlamencie Ontaryjskim (Toronto) i Federalnym (Ottawa).
Read More o Wystawa "Jubileusz Mikołaja Kopernika w 550. rocznicę urodzin"
calendar
Wystawa czasowa "Społeczność akademicka wobec zaborcy. W 160. rocznicę powstania"

28.02.2023 - 11.04.2023

Jedną z grup społecznych, które włączyły się w prace nad przygotowaniem, a potem prowadzeniem powstania styczniowego, było środowisko Uniwersytetu Jagiellońskiego. Profesorowie, młodsza kadra naukowa, absolwenci i studenci - wszyscy oni przewijają się przez karty powstańczych dziejów wnosząc swój udział w zmagania lat 1863-64. Prawnicy, lekarze, filozofowie, przyrodnicy oraz uczeni innych specjalności – nieśli pomoc powstańcom w Galicji, wstępowali do oddziałów ruszających za kordon graniczny, pracowali w agendach Rządu Narodowego, przyjmowali rannych i chorych wracających z pól bitewnych.
Read More o Wystawa czasowa "Społeczność akademicka wobec zaborcy. W 160. rocznicę powstania"
calendar
Luzytanie na Indyjskim Szlaku. <span lang="es">Camões</span> i morska epopeja Portugalczyków

28.10.2022 - 31.12.2023

Niniejsza wystawa w formacie wirtualnym powstała z okazji 450. rocznicy wydania drukiem portugalskiej epopei narodowej autorstwa Luísa Vaz de Camõesa (1524?-1580), zatytułowanej w oryginale "Os Lusíadas" (tytuł wyd. pol. z 1995 r. "Luzytanie"), przypadającej w 2022 roku. Ponadto stanowi wydarzenie towarzyszące jubileuszowi 130-lecia istnienia Instytutu Filologii Romańskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego.
Read More o Luzytanie na Indyjskim Szlaku. Camões i morska epopeja Portugalczyków
Soon
calendar
Promocja książki "Dobro i interes w prawie"

03.04.2023

Redaktorzy i autorzy zapraszają na spotkanie promujące książkę "Dobro i interes w prawie", która ukazała się pod redakcją prof. dr hab. Arkadiusza Sobczyka. Debata odbędzie się z udziałem autorów: Bartosza Biskupa, Łukasza Łaguny, Bartłomieja Bodzińskiego-Guzika, Grzegorza Surmy, Damiana Dobosza, Jakuba Kozłowskiego, Bartosza Wiśniewskiego, Wojciecha Dybki, Michała Baryckiego oraz Viktorii Semenovej.
Read More o Promocja książki "Dobro i interes w prawie"
calendar
"Czytaj w klubie!" - spotkanie inauguracyjne

04.04.2023

Nowe przedsięwzięcie Instytutu Filologii Klasycznej UJ oraz Pałacu Potockich, w ramach którego odbywać się będą cyklicznie spotkania z miłośnikami słowa oraz dyskusje książkowe. Gościem pierwszego spotkania będzie Radek Rak, autor m.in. "Baśni o wężowym sercu". W krzyżowy ogień pytań wezmą go Aleksandra Klęczar i Krzysztof Bielawski, badacze kultury antycznej, którzy rzucą światło na nieznane dotąd konteksty literackie w twórczości pisarza.
Read More o "Czytaj w klubie!" - spotkanie inauguracyjne
calendar
Forum Seniora

05.04.2023

Forum Seniora to seria ciekawych wykładów, porad ekspertów oraz odpowiedzi na najważniejsze pytania z zakresu zdrowia i bezpieczeństwa osób starszych. Po ponad dwóch latach pandemicznej przerwy wiosenna edycja wydarzenia dedykowanego nestorom odbędzie się stacjonarnie w Auditorium Maximum UJ. Gościem specjalnym będzie Marcin Daniec.
Read More o Forum Seniora
calendar
Międzynarodowa konferencja studentów kierunków medycznych

13.04.2023 - 15.04.2023

International Medical Students’ Conference (IMSC) to coroczne wydarzenie organizowane przez Studenckie Towarzystwo Naukowe UJ CM propagujące studencką działalność naukową oraz stwarzające forum do dyskusji i wymiany doświadczeń pomiędzy przedstawicielami ośrodków naukowych z całego świata.
Read More o Międzynarodowa konferencja studentów kierunków medycznych
calendar
Czym władasz wielki wojowniku? - prelekcja dr Ewy Wiśniewskiej

14.04.2023

Instytut Konfucjusza w Krakowie zaprasza na cykl prelekcji dr Ewy Wiśniewskiej "Chińskie sztuki walki", które dotyczyć będą gongfu (kungfu) / wushu, stanowiących doskonały przykład militarnych tradycji właściwych dla państw Azji Wschodniej. Pokazane zostanie szerokie spektrum możliwości rozpatrywania różnych aspektów chińskich sztuk walki jako wyjątkowego wytworu kulturowego.
Read More o Czym władasz wielki wojowniku? - prelekcja dr Ewy Wiśniewskiej
calendar
Druga strona medalu - zarządzanie zmianą w sporcie

19.04.2023

Trwa nabór tekstów do monografii i zgłoszeń do czynnego udziału w sesji posterowej podczas IX Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej "Młodzi o Sporcie" organizowanej przez Koło Naukowe Managerów Sportu UJ oraz Instytut Przedsiębiorczości UJ. Tematem przewodnim tegorocznej edycji jest zarządzanie zmianą. Organizatorzy akceptują jednak prace o szerokiej tematyce łączącej nauki społeczne i humanistyczne ze sportem.
Read More o Druga strona medalu - zarządzanie zmianą w sporcie
calendar
April Conference Fifteen: Humanity, Humanities

20.04.2023 - 22.04.2023

W roku 1978 Jerzy Strzetelski i Zygmunt Mazur z Instytutu Filologii Angielskiej (IFA) UJ zorganizowali konferencję, która zapoczątkowała cykl organizowanych co trzy lata spotkań naukowych, znanych jako „April Conference”. W 2023 r. po raz piętnasty IFA UJ zgromadzi uczonych z różnych obszarów anglistyki i amerykanistyki: literaturoznawstwa, językoznawstwa ogólnego i stosowanego, przekładoznawstwa, kulturoznawstwa, metodyki nauczania j. angielskiego i innych. Tegoroczne wydarzenie zatytułowane jest Humanity/Humanities
Read More o April Conference Fifteen: Humanity, Humanities
calendar
Etyka i CSR w zarządzaniu mediami społecznościowymi

21.04.2023

Koło Naukowe Akademia Social Ninja UJ wraz z Instytutem Przedsiębiorczości UJ zapraszają na III Ogólnopolską Konferencję Naukową "Digital Ninjas", która nosi tytuł "Etyka i CSR w zarządzaniu mediami społecznościowymi" i odbędzie się w formie online.
Read More o Etyka i CSR w zarządzaniu mediami społecznościowymi
calendar
Sympozjum Satelitarne Europejskiego Towarzystwa Nadciśnienia Tętniczego

21.04.2023 - 22.04.2023

W dniach 21–22 kwietnia 2023 Klinika Kardiologii, Elektrokardiologii Interwencyjnej oraz Nadciśnienia Tętniczego UJ CM w Krakowie organizuje międzynarodowe Sympozjum Satelitarne do Zjazdu ESH 2023. Nad wydarzeniem, zorganizowanym z inicjatywy Rady Naukowej Europejskiego Towarzystwa Nadciśnienia Tętniczego (ESH), objął patronat prorektor UJ ds. Collegium Medicum prof. Tomasz Grodzicki.
Read More o Sympozjum Satelitarne Europejskiego Towarzystwa Nadciśnienia Tętniczego
calendar
Konferencja "Nauki pomocnicze historii w badaniach nad XIX oraz XX wiekiem"

22.04.2023

Głównym celem studencko-doktoranckiej konferencji naukowej jest walka ze stereotypem ograniczającym pole badawcze nauk pomocniczych historii do tematyki mediewistycznej oraz nowożytniczej. Źródła historyczne oferują tymczasem równie ciekawą perspektywę na dziedzictwo XIX oraz XX stulecia. Dokument, pieczęć, banknot, strój, plakat, pocztówka, czy fotografia - to tylko niektóre inspiracje.
Read More o Konferencja "Nauki pomocnicze historii w badaniach nad XIX oraz XX wiekiem"
Back to Top