Skip to main content

Web Content Display Web Content Display

Wiadomości

Breadcrumb Breadcrumb

Web Content Display Web Content Display

Maturzyści poszukują najlepszej ścieżki dalszego kształcenia

Maturzyści poszukują najlepszej ścieżki dalszego kształcenia

W Auditorium Maximum UJ po raz siedemnasty rozpoczął się organizowany przez Fundację Edukacyjną "Perspektywy" Krakowski Salon Maturzystów, czyli wydarzenie, podczas którego przygotowująca się do egzaminu dojrzałości i rekrutacji na studia młodzież ze szkół średnich ma szansę zapoznać się z ofertą edukacyjną krakowskich uczelni.

Celem, który przyświeca organizatorom i uczestniczącym w salonie uczelniom jest umożliwienie uczniom zdobycia najlepszych informacji o maturze (w zmienionej rok temu formule) oraz pomoc w wybraniu optymalnej ścieżki kariery.

Zebranych powitał rektor UJ prof. Jacek Popiel, który jest także przewodniczącym Kolegium Rektorów Szkół Wyższych Krakowa. Zachęcał do zapoznania się z ofertą studiów przygotowaną przez wszystkie małopolskie uczelnie, szczególnie jednak zachęcając do podjęcia studiów w Krakowie, ponieważ miasto to oferuje także niezapomnianą studencką atmosferę.

Anna Korfel-Jasińska, zastępca prezydenta Krakowa przypomniała o opracowanym przez Radę Miasta Krakowa programie wspierania uzdolnionych uczniów, który oferuje liczne stypendia dla uczniów i maturzystów z różnych rodzajów szkół.

Wymagania formalne oraz przebieg egzaminu maturalnego w roku 2024, który odbędzie się w odmienionej formule, wspólnej dla absolwentów liceów i techników, przybliżył dyrektor Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Krakowie Lech Gawryłow.

W programie imprezy zaplanowano m.in.: spotkania z ekspertami z okręgowych komisji egzaminacyjnych (omówią egzamin maturalny z języka polskiego, matematyki, języka angielskiego oraz przedmiotów dodatkowych), ze znakomitymi nauczycielami-praktykami, nauczycielami akademickimi oraz pracownikami rekrutacji i studentami, ekspertami rynku pracy oraz edukatorami.

Salon Maturzystów dla niektórych uczniów będzie pierwszą okazją do poznania uczelni, ich ofert programowych i systemu rekrutacji, a także okazją do rozmowy ze studentami rekomendującymi swoje wcześniejsze wybory.

Zapraszamy wszystkich przyszłych maturzystów do odwiedzenia stoiska Uniwersytetu Jagiellońskiego, gdzie pracownicy Centrum Wsparcia Dydaktyki UJ oraz Centrum Promocji i Komunikacji UJ będą udzielać informacji o zasadach kwalifikacji na studia, limitach przyjęć, harmonogramie rekrutacji, sposobie rejestracji na studia, przywilejach oferowanych olimpijczykom i konkursowiczom, a także o systemach stypendialnych, przyznawaniu akademików i życiu studenckim w Uniwersytecie Jagiellońskim.

Photogallery
Recommended
Stowarzyszenie Absolwentów UJ świętuje 60-lecie powstania

Stowarzyszenie Absolwentów UJ świętuje 60-lecie powstania

Do Instytutu Muzykologii UJ trafiła Kolekcja Leopolda Kozłowskiego

Do Instytutu Muzykologii UJ trafiła Kolekcja Leopolda Kozłowskiego

Krakowskie Forum Biomedyczne już za nami

Krakowskie Forum Biomedyczne już za nami

650. rocznica urodzin królowej Jadwigi

650. rocznica urodzin królowej Jadwigi