Web Content Display Web Content Display

Wiadomości

Breadcrumb Breadcrumb

Drużyna UJ najlepsza w Akademickich Mistrzostwach Polski programistów

Drużyny Uniwersytetu Jagiellońskiego odniosły olbrzymi sukces w XXVII Akademickich Mistrzostwach Polski w Programowaniu Zespołowym. Zawody odbyły się na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego.

Reprezentacja Uniwersytetu Jagiellońskiego - w składzie: Antoni Długosz (inf. analityczna) oraz Kacper Paciorek i Kacper Topolski (inf. analityczna / matematyka) - zwyciężyła w XXVII Akademickich Mistrzostwach Polski w Programowaniu Zespołowym. UJ wygrał te zawody po raz pierwszy w ich długiej historii. Zwycięska drużyna wyprzedziła na podium drużynę Uniwersytetu Wrocławskiego oraz drugą drużynę UJ w składzie: Justyna Jaworska, Jan Klimczak i Rafał Pyzik (wszyscy inf. analityczna).

Jak poinformował Wydział Matematyki i Informatyki UJ, oba uniwersyteckie zespoły rozwiązały po 9 zadań z 13 dostarczonych przez organizatorów i otrzymały złote medale (łącznie przyznano 4 złote, 4 srebrne i 4 brązowe medale). Na 13. miejscu z 7 zadaniami znalazła się z kolei najmłodsza drużyna UJ w składzie: Uladzimir Marozau (inf. analityczna), Ihar Maroz (inf. analityczna) i Aliaksei Mamonau (matematyka).

Pozostałe drużyny z naszej uczelni rozwiązały po 6 zadań i zajęły miejsca 16., 17., 19., 20. i 23. Opiekunami studentów byli dr Lech Duraj i Krzysztof Potępa.

Pełny ranking zawodów jest dostępny na stronie scoreboard.amppz.edu.pl. Relację z zawodów można obejrzeć na facebookowym profilu Akademickich Mistrzostw Polski w Programowaniu Zespołowym.