Skip to main content

Web Content Display Web Content Display

Wiadomości

Breadcrumb Breadcrumb

Futsalistki UJ triumfują w Akademickich Mistrzostwach Polski. Trzeci raz z rzędu

Zawodniczki reprezentujące Uniwersytet Jagielloński zwyciężyły w Akademickich Mistrzostwach Polski w futsalu, które zakończyły się w niedzielę w Poznaniu. To pierwsze złote medale wywalczone w tegorocznym cyklu AMP, ale dla naszych futsalistek to historyczny, trzeci z kolei triumf w tych rozgrywkach.

Futsal to jedna z najpopularniejszych dyscyplin sportu w środowisku akademickim. W obecnych rozgrywkach o awans do turnieju finałowego w eliminacjach walczyło ponad 150 zespołów, w tym ponad 40 kobiecych. W rozpoczętych 21 lutego trzydniowych rozgrywkach finałowych Akademickich Mistrzostw Polski w futsalu wystąpiło po szesnaście drużyn w turnieju mężczyzn i w turnieju kobiet.

W finale turnieju kobiecego zwyciężyły reprezentantki Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, które pokonały drużynę Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Wałbrzychu 2:1. Dla futsalistek z UJ, które świetnie radzą sobie zarówno w rozgrywkach futsalowych jak i trawiastych, to już trzecie z rzędu zwycięstwo w AMP. Brązowy medal wywalczyły zawodniczki Uniwersytetu Gdańskiego, które zremisowały bezbramkowo z Uniwersytetem Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie, ale lepiej egzekwowały rzuty karne (3:2).

Dodatkową dobrą wiadomością jest to, że najlepszą bramkarką turnieju obwołana została Denisa Mochnacka z drużyny UJ.