Skip to main content

Web Content Display Web Content Display

Wiadomości

Breadcrumb Breadcrumb

Web Content Display Web Content Display

Spotkanie medalistów AMP z władzami UJ

Spotkanie medalistów AMP z władzami UJ

26 października w auli Collegium Novum UJ odbyło się spotkanie medalistów Akademickich Mistrzostw Polski oraz trenerów młodych sportowców z przedstawicielami władz Uniwersytetu Jagiellońskiego - prof. Dorotą Malec, prorektor ds. współpracy międzynarodowej, prof. Armenem Edigarianem, prorektorem ds. dydaktyki i kwestor Teresą Kapcią.

Pełniący obowiązki kierownika Biura Sportu UJ dr hab. Mariusz Ozimek gratulował medalistom AMP oraz  podkreślał wielkie zaangażowanie wszystkich zawodników z UJ w uprawiany sport. Jako dowód tego wskazywał na prezentowany przed zebranymi dyplom potwierdzający wywalczenie przez naszą uczelnię trzeciego miejsca w Akademickich Mistrzostwach Polski (AMP) w typie uniwersytetów. Dyplom oraz towarzysząca mu statuetka wręczone zostały 21 października w Lublinie podczas Gali Sportu Akademickiego. Nie mniej cenny jest drugi dyplom, który potwierdza zajęcie przez sportowców z UJ VIII miejsca w klasyfikacji generalnej AMP. Oznacza to niewątpliwy sukces, ponieważ wszystkich uczelni biorących udział w rozgrywkach AMP było w tym sezonie ponad 130. Podkreślić należy także, że jest to spory awans, ponieważ w ubiegłym roku UJ w klasyfikacji generalnej zajął 12. miejsce.

- Państwa działalność jest czymś zupełnie wyjątkowym. Poświęcacie swój wolny czas, energię na realizowanie siebie poprzez różne pasje sportowe, które przynoszą chlubę Uniwersytetowi Jagiellońskiemu. Wasze zwycięstwa, wasze medale, wasze wspaniałe osiągnięcia cieszą nas wszystkich – mówiła, zwracając się do sportowców prof. Dorota Malec.

Zastępca dyrektora Studium Wychowania Fizycznego i Sportu UJ i jednocześnie trener trójboju siłowego Janusz Świerczek podziękował w imieniu zawodników i trenerów władzom UJ za wsparcie i za organizowanie od wielu lat spotkań z medalistami. Są one okazją do przypominania, że sportowcy budują dobry wizerunek uczelni. W jego opinii UJ jest coraz bardziej zauważalny poprzez dokonania reprezentujących go sportowców. Wskazał także na odbywający się z roku na rok awans UJ w klasyfikacji AMP.

Medaliści Akademickich Mistrzostw Polski reprezentujący naszą uczelnię w zawodach w sezonie 2021/2022 odebrali z rąk prorektora prof. Armena Edigariana oraz kwestor Teresy Kapci listy gratulacyjne oraz drobne upominki.

Download files
xlsx
Medaliści AMP reprezentujący UJ w sezonie 2021/22
Photogallery
Recommended
Nie ma mocnych na zawodniczki UJ w trójboju siłowym

Nie ma mocnych na zawodniczki UJ w trójboju siłowym

Studentka UJ Daria Nawój triumfowała w drugim rzucie Akademickich Mistrzostw Małopolski

Studentka UJ Daria Nawój triumfowała w drugim rzucie Akademickich Mistrzostw Małopolski

Świetny debiut Darii Nawój w Akademickich Mistrzostwach Polski

Świetny debiut Darii Nawój w Akademickich Mistrzostwach Polski

Maja Chyla i Stanisław Hejmo triumfatorami AZS <span lang='en'>Winter Cup</span>

Maja Chyla i Stanisław Hejmo triumfatorami AZS Winter Cup